Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest wtorek, 12 listopada 2019 4:19

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 17 lutego 2012 18:20 

Szukam informacji o zajęciach dodatkowych prowadzonych w ramach studiów zamawianych. Czy istnieją może jakieś sylabusy lub przynajmniej reklamy tych przedmiotów (np. taka, jak WiAIFu I)?
Czy może na spotkaniu z dyrekcją będą podane bardziej szczegółowe informacje czego można się spodziewać na tych przedmiotach:
  • pracownia graficzna wizualizacji obiektów matematycznych (1 i 2 semestry, 30 godz./sem);
  • konwersatorium specjalistyczne w języku angielskim (3 i 4 semestry, 15 godz./sem);
  • zajęcia fakultatywne (3 – 6 semestry , 30 godz./sem);
  • wykłady z matematyki finansowej i akturialnej (5 – 6 semestry, 15 godz./sem).
Przede wszystkim chciałbym się czegoś dowiedzieć o pracowni graficznej wizualizacji obiektów matematycznych i myślę, że warto by też powiedzieć, czego będzie można się spodziewać na zajęciach wyrównawczych.

PostNapisane: piątek, 17 lutego 2012 22:46 

A czy na te zajęcia mogą się zapisywać także osoby, które nie biorą udziału w projekcie?

PostNapisane: piątek, 17 lutego 2012 22:55 

Trzeba brać udział w projekcie, żeby się zapisać. Wizualizacja jest już obsadzona. W tym semestrze prowadzone są też zajęcia wyrównawcze. Żeby wziąć w nich udział trzeba złożyć wniosek o uczestnictwo (jest na bardzo tymczasowej stronie studiów zamawianych), ale nie wiem ile jeszcze zostało na to czasu (w końcu te zajęcia mają ruszyć lada moment, a lista uczestników powinna być ustalona przed ich rozpoczęciem).

PostNapisane: piątek, 17 lutego 2012 23:54 

To osoby z rekrutacji śródrocznej nie będą mogły brać udziału w wizualizacji?

PostNapisane: sobota, 18 lutego 2012 0:19 

Dzisiaj na zajęciach z pracowni graficznej wizualizacji obiektów matematycznych poznawaliśmy działanie programu Mathematica.

PostNapisane: sobota, 18 lutego 2012 0:50 
Opiekun I roku

Monysha napisał(a):
Żeby wziąć w nich udział trzeba złożyć wniosek o uczestnictwo (jest na bardzo tymczasowej stronie studiów zamawianych), ale nie wiem ile jeszcze zostało na to czasu

Jak nie jest napisane, że już za późno, to można, ale im szybciej, tym lepiej. Zatem najlepiej w poniedziałek...

JK

PostNapisane: sobota, 18 lutego 2012 0:55 
Opiekun I roku

loonatic napisał(a):
To osoby z rekrutacji śródrocznej nie będą mogły brać udziału w wizualizacji?

Trzeba być czujny, przyjmowanie wniosków na wizualizację trwało od poniedziałku do środy. W ten sposób wyłoniono 30 osób, które zakwalifikowały się na te zajęcia.

Niektórym z nich nie pasują terminy zajęć, na ich miejsce zaprosimy osoby, które złożyły wnioski, ale miały za słaby współczynnik projektowy i nie "załapały się" do szczęśliwej trzydziestki. Gdyby okazało się, że w ten sposób wyczerpiemy listę wniosków o udział, a miejsca będą, to wtedy zastanowimy się, jak je zapełnić.

JK

PostNapisane: sobota, 18 lutego 2012 1:22 

Zajęcia na które czekałem prawdopodobnie tylko dla pierwszaków (z których połowa odpadnie po wstępie do matematyki) i łasych na kasę kombinatorów. Zamówić to można pizzę, nie studia.
Czy i kiedy wizualizacja zostanie wprowadzona do stałej oferty?

PostNapisane: sobota, 18 lutego 2012 2:11 

Jaki hejt... Pawle - mogłeś się zarekrutować ponownie przecież ;).
Jan Kraszewski napisał(a):
Trzeba być czujny, przyjmowanie wniosków na wizualizację trwało od poniedziałku do środy. W ten sposób wyłoniono 30 osób, które zakwalifikowały się na te zajęcia.

Patrząc na grupy i prowadzących (http://www.math.uni.wroc.pl/zamawiane/f ... atkowe.pdf) wydawało mi się, że będzie po 30 miejsc (60 łącznie) dla studentów rekrutacji letniej 2011/2012 i rekrutacji zimowej 2012/2013 (termin rozpoczęcia 27.02 daje akurat tydzień na składanie wniosków od rozpoczęcia zajęć nowej rekrutacji)... Myślałem, że zdanie "Dokumenty od studentów, którzy będą przyjęci w rekrutacji lutowej, będą przyjmowane dopiero od 20 lutego." jednoznacznie sugeruje iż śródroczni wnioski o przyjęcie na te zajęcia będą składać po dwudziestym...

Ostatnio edytowano sobota, 18 lutego 2012 2:22 przez loonatic, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: sobota, 18 lutego 2012 2:29 
Opiekun I roku

loonatic napisał(a):
Patrząc na grupy i prowadzących (http://www.math.uni.wroc.pl/zamawiane/f ... atkowe.pdf) wydawało mi się, że będzie po 30 miejsc dla studentów rekrutacji letniej 2011/2012 i rekrutacji zimowej 2012/2013 (60 łącznie)... Myślałem, że zdanie "Dokumenty od studentów, którzy będą przyjęci w rekrutacji lutowej, będą przyjmowane dopiero od 20 lutego." jednoznacznie sugeruje iż śródroczni wnioski o przyjęcie na te zajęcia będą składać po dwudziestym...

Przepraszam, jestem dość mocno zakręcony i jakoś tak zapomniałem, że jest Pan świeżym pierwszakiem, to dla mnie taka nowa sytuacja... Tamta moja uwaga dotyczyła drugiego semestru.

Tak, Pan będzie mógł już w poniedziałek złożyć wniosek o udział w Pracowni wizualizacji. Nie ustaliliśmy jeszcze, do kiedy będziemy zbierać wnioski o udział, pewnie gdzieś do czwartku-piątku, by jeszcze zdążyć zrobić listę rankingową. Wie Pan oczywiście, że może Pan pisać test w niedzielę, by poprawić swoją pozycję rankingową.

Z rozmów z prowadzącymi wiem, że i oni chcą korzystać z Mathematiki.

JK

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]