Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest wtorek, 22 października 2019 21:40

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 13 lutego 2012 22:54 

Przed chwilą pojawiła się możliwość zarejestrowania na zajęcia, które posiadają wolne miejsca.

PostNapisane: wtorek, 14 lutego 2012 22:24 

a co z rachunkiem prawdopodobieństwa? Byłam zapisana do pani Czarnej i oto okazuje się że zostałam wypisana. Jest to jedyna grupa na którą mogę chodzić. Byłam juz na ćwicenie u Pani Czarnej (wówczaj byłam jeszcze od niej nie wypisana) i wpisywalam się na liste obecności. Teraz widze że jest jakas 4 grupa utworzona do pani Jasiulis, ale nie ma podanego dnia i godziny. bardzo nie podoba mi się fakt ze praktycznie gdybym przypadkiem jeszcze raz nie zajrzała na zapisy to nie wiedzialabym, ze nie jestem w grupie, w ktorej byłam! Uwazam że tak nie powinno byc wiec co mam zrobić, aby byc w grupie u pani Czarnej? Jakoś nie wyobrażam sobie "skladania" przemiotów na ostatni rok, gdyż jak sie domyślam, wtedy juz bedę mogla sie zapisać bo kończe studia. Tylko nie bedzie wiadomo w co ręce wlożyć, bo na owi nie można, na rachunek nie można.... !

PostNapisane: wtorek, 14 lutego 2012 22:42 

Podobnie pracownia statystyczna. Byłem 17 na liście przy limicie 15. Wiadomo, że zawsze ktoś jest nieobecny, że choruje albo ma lenia. Byłem też pogodzony z możliwością noszenia laptopa. Teraz jestem poza grupą bez możliwości zapisywania się(brak wolnych miejsc). Mam dalej chodzić na tę grupę co mi pasuje i na koniec semestru bawić się w "prośba do dziekana o..."??? :| :| :| :|

PostNapisane: wtorek, 14 lutego 2012 23:34 

matematykakasia mam ten sam problem. Niestety chyba przyjdzie mi zrezygnować z wykładu z matematyki obliczeniowej, liczyć na to, że "brak terminu" w nowej grupie na rachunek zmieni się na cokolwiek niekolidującego z tym co mam teraz..

PostNapisane: środa, 15 lutego 2012 0:04 

Z doświadczenia studenta 3. roku, którego licencjat potrwa co najmniej 4 lata radzę próbować zapisać się za wszelką cenę (łącznie z prośbą o dodatkowe wpisanie przez dziekanat - jeśli wykładowca się zgadza na uczęszczanie na zajęcia). Na laboratoria może przychodzić nawet kilka osób więcej z własnymi laptopami (zależnie od sali, w której odbywają się zajęcia i zależnie od decyzji osoby prowadzącej zajęcia).

PostNapisane: środa, 15 lutego 2012 0:16 

matematykasia napisał(a):
a co z rachunkiem prawdopodobieństwa? Byłam zapisana do pani Czarnej i oto okazuje się że zostałam wypisana. Jest to jedyna grupa na którą mogę chodzić. Byłam juz na ćwicenie u Pani Czarnej (wówczaj byłam jeszcze od niej nie wypisana) i wpisywalam się na liste obecności. Teraz widze że jest jakas 4 grupa utworzona do pani Jasiulis, ale nie ma podanego dnia i godziny. bardzo nie podoba mi się fakt ze praktycznie gdybym przypadkiem jeszcze raz nie zajrzała na zapisy to nie wiedzialabym, ze nie jestem w grupie, w ktorej byłam! Uwazam że tak nie powinno byc wiec co mam zrobić, aby byc w grupie u pani Czarnej? Jakoś nie wyobrażam sobie "skladania" przemiotów na ostatni rok, gdyż jak sie domyślam, wtedy juz bedę mogla sie zapisać bo kończe studia. Tylko nie bedzie wiadomo w co ręce wlożyć, bo na owi nie można, na rachunek nie można.... !

Proponuję porozmawiać z Panią Czarną oraz z Panią Jasiulis.

Lubliniczanin napisał(a):
Podobnie pracownia statystyczna. Byłem 17 na liście przy limicie 15. Wiadomo, że zawsze ktoś jest nieobecny, że choruje albo ma lenia. Byłem też pogodzony z możliwością noszenia laptopa. Teraz jestem poza grupą bez możliwości zapisywania się(brak wolnych miejsc). Mam dalej chodzić na tę grupę co mi pasuje i na koniec semestru bawić się w "prośba do dziekana o..."??? :| :| :| :|

Nie. To są problemy administracji. Chodź jak chcesz i nie zaprzątaj sobie głowy takimi bzdurami. Na koniec semestru zażądaj stosownego wpisu.

Constance napisał(a):
matematykakasia mam ten sam problem. Niestety chyba przyjdzie mi zrezygnować z wykładu z matematyki obliczeniowej, liczyć na to, że "brak terminu" w nowej grupie na rachunek zmieni się na cokolwiek niekolidującego z tym co mam teraz..

Nie rezygnuj - brak miejsca w USOS to nie problem studentów, nas to nie powinno w ogóle obchodzić. Na koniec semestru należy dać prowadzącym indeks i poprosić o wpis.

PostNapisane: środa, 15 lutego 2012 1:02 

judaspriest napisał(a):
Nie rezygnuj - brak miejsca w USOS to nie problem studentów, nas to nie powinno w ogóle obchodzić. Na koniec semestru należy dać prowadzącym indeks i poprosić o wpis.

Jakkolwiek zachęcam do niepoddawania się i próbowania zapisu na wszelkie możliwe sposoby, to uważam, że jednak należałoby na początku semestru porozmawiać z prowadzącymi zajęcia o tej sprawie i/lub z dziekanatem lub osobą odpowiedzialną za zapisy. Być może, jeśli prowadzący się za wami wstawi gdzie trzeba, to zostaniecie normalnie wpisani na zajęcia (poza limitami grup w zapisach).

Postawienie na końcu semestru wszystkich przed faktem dokonanym może (choć nie musi) skończyć się robieniem przedmiotu na darmo.

PostNapisane: środa, 15 lutego 2012 2:35 

Rozmowa z wykładowcą i sygnalizacja problemu tak, ewentualnie Panie w trzysta ileś dużo mogę. Dostać się do dziekana nie jest tak łatwo, a w pisanie pism nie wierze. Nie potrzebna szopka i przerost biurokracji

PostNapisane: środa, 15 lutego 2012 8:38 

loonatic napisał(a):
judaspriest napisał(a):

Jakkolwiek zachęcam do niepoddawania się i próbowania zapisu na wszelkie możliwe sposoby, to uważam, że jednak należałoby na początku semestru porozmawiać z prowadzącymi zajęcia o tej sprawie i/lub z dziekanatem lub osobą odpowiedzialną za zapisy. Być może, jeśli prowadzący się za wami wstawi gdzie trzeba, to zostaniecie normalnie wpisani na zajęcia (poza limitami grup w zapisach).

Postawienie na końcu semestru wszystkich przed faktem dokonanym może (choć nie musi) skończyć się robieniem przedmiotu na darmo.

judaspriest plecie bzdury, a loonatic ma rację.

Jeżeli ktoś się nie zapisze w USOSie na przedmiot, to nie będzie go w protokole i musi się liczyć z tym, że nie dostanie oceny, bo brak zapisu w USOSie oznacza brak prawa do zaliczania przedmiotu i uzyskania oceny. Nie może być bowiem tak, że student ma możliwość chodzenia na przedmiot i na koniec semestru zdecydowania, czy bierze uzyskaną ocenę czy nie, podczas gdy inni się zapisują, dostają dwóje i potem płacą za powtarzanie.

Przyznaję, że w poprzednim semestrze zdarzyły się nieliczne (do policzenia na palcach jednej ręki) przypadki gapciów, którzy się nie zorientowali, że system ich wyrzucił z zapisów likwidując kolejki. Biorąc pod uwagę, że wchodziliśmy w nowy system zapisów, z którym studenci nie byli oswojeni, a czas korekt był krótki, uznałem, że nie jest to celowy szwindel, tylko zwykłe gapiostwo i wyjątkowo zgodziłem się dopisać te osoby pod koniec semestru do USOSa.

Dlatego teraz czas korekt jest dłuższy, aby każdy miał czas zorientować się, gdzie jest zapisany, a skąd system go wyrzucił w czasie przerwy 13 lutego.

Jeżeli ktoś nie będzie mógł się zapisać w USOSie z braku miejsc, a prowadzący zgodzi się go przyjąć do grupy ponad wyznaczony limit, to nie należy czekać do końca semestru, że jakoś to będzie (bo nie będzie), tylko dopilnować uporządkowania tego zaraz po zakończeniu zapisów, według następującej procedury:

1. Prowadzący zajęcia (a nie student !!!) zwraca się do mnie (np. e-mailem) o zapisanie studenta na zajęcia, podając:
a) imię i nazwisko studenta, nr indeksu, PESEL
b) dokładną nazwę przedmiotu i grupy umożliwiające jej jednoznaczne zidentyfikowanie
c) LICZBĘ studentów, jaka będzie na zajęciach po dopisaniu studenta (chodzi o zweryfikowanie, że prowadzący jest świadomy, ilu maksymalnie studentów będzie miał na zajęciach)

2. Po kilku dniach student sprawdza, czy został zapisany. Jeśli nie został, to stara się wyjaśnić sprawę.

PostNapisane: środa, 15 lutego 2012 9:23 

Lubliniczanin napisał(a):
Niepotrzebna szopka i przerost biurokracji

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]