Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest poniedziałek, 23 września 2019 22:36

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 24 września 2011 12:38 

Lubliniczanin napisał(a):
Jak/czy działa rejestracja faworyzowana? Widzę takie "coś" np. w rejestracji na Bazy Danych, czyli rejestracja wg średniej. Czy to znaczy, że odchodzimy od "kto pierwszy ten lepszy" :| :?: :!:

No cóż, USOS jest w trakcie rozwoju (sznurki trzyma Warszawa, więc nie mamy bezpośredniej możliwości ingerencji w serce systemu) i czasami wykazuje dość ograniczoną elastyczność, którą jednakowoż można nadrobić różnymi sztuczkami.

Co do rejestracji, to są 2 możliwości:

1. Kto pierwszy ten lepszy.

2. Najpierw decyduje średnia, a potem kolejność zapisów.

1 - tu są fatalne skutki uboczne wynikające z ograniczeń systemu: nie ma kolejek oczekujących, a wolne miejsce po studencie, który się wypisał z zajęć zajmuje ten, kto pierwszy zauważy, że się zwolniło miejsce i się najszybciej wklika. Tego modelu nie chcemy.

2 - to najlepiej odpowiada naszej dotychczasowej tradycji, pod jednym wszakże warunkiem: wszyscy studenci na potrzeby zapisów będą mieli wstawioną lipną średnią, taka samą dla wszystkich. To zostało zaimplementowane - proszę o sygnał, gdyby coś się zacięło.

Skutek uboczny: USOS nikomu nie obieca, że ma pewne miejsce na zajęciach, bo teoretycznie każdy może zostać wyprzedzony przez studentów zapisujących się później, ale mających lepszą średnią - USOS nie umie przeprowadzić dowodu, że skoro wszyscy maja taką samą średnią, to to się nie stanie. Dlatego USOS będzie podawał komunikat w stylu: Na razie się mieścisz w limicie.

PostNapisane: niedziela, 25 września 2011 15:39 

Mam takie pytanie... W tabelce planu studiów dla s. eko dla mgr jest pozycja:
Ekonomiczne kierunkowe przedmioty do wyboru. za 4 ects.

Co to są za przedmioty i jak je można znaleźć w USOS-ie??

To chyba jakiś temat tabu. :D

PostNapisane: poniedziałek, 26 września 2011 11:29 

Czy ktoś wie jak ustawić aktualny plan zajęć tak by przedmioty na które jesteśmy zapisani tam się pojawiły?

PostNapisane: poniedziałek, 26 września 2011 16:44 

Ja skorzystałem z planów użytkownika. Dodałem tam interesujące mnie przedmioty (literka P), a następnie dokonałem rozbicia grup ćwiczeniowych/laboratoryjnych (literka Z) i usunąłem te, które mnie nie interesują.
Oto wyniki (USOS informuje, że linki mogą wygasnąć po 14 dniach od wygenerowania):
- przed rozbiciem
- po rozbiciu

Prawdziwy aktualny plan zajęć (w sekcji aktualny plan) pojawi się chyba dopiero, jak na przedmioty zostaniemy zapisani (na razie jesteśmy tylko na listach do zapisu, bo zapisy się nie skończyły), więc pod koniec października.

PostNapisane: poniedziałek, 26 września 2011 21:36 

Dzięki

PostNapisane: piątek, 03 lutego 2012 10:08 

Stworzyłem generator planów(dla linuksów)
1.Otwieramy https://usosweb.wmi.uni.wroc.pl/kontrol ... ja/koszyk() i kopiujemy cały fragment dotyczący aktualnego semestru do jakiegoś pliku, np plan.txt.
2.Zakładamy nowy pusty plan https://usosweb.wmi.uni.wroc.pl/kontrol ... any/index()
3.Wyświetlamy go, adres będzie 'https://usosweb.wmi.uni.wroc.pl/kontroler.php?_action=actionx:home/plany/pokaz(plan_id:XYZ)', gdzie te końcowe XYZ to interesująca nas liczba, np 997
4.Ściągamy http://www.math.uni.wroc.pl/~s221036/genPlan.sh do tego samego katalogu co plan.txt
5.Uruchamiamy go,
Kod:
sh genPlan.sh PLIK IDPLANU
np
Kod:
sh ~/genPlan.sh plan.txt 997

6.Powstanie plik plan.html, który będzie zawierał linki, które po kliknięciu dodadzą przedmioty bezpośrednio do zdefiniowanego planu
7.???
8.Profit!

P.S. Na linuksie potrzebny jest już tylko plik txt z przedmiotami i znajomość ID, więc życzliwi linuksowcy mogą Wam generować pliki z linkami

PostNapisane: piątek, 03 lutego 2012 12:24 

Przez putty do pracowni chyba też zadziała, prawda?

PostNapisane: piątek, 03 lutego 2012 13:44 

loonatic napisał(a):
Przez putty do pracowni chyba też zadziała, prawda?

Raczej tak, ale przydało by się jakieś tunelowanie ssh
viewtopic.php?f=18&t=2223&start=40

Powodzenia :)

PostNapisane: piątek, 03 lutego 2012 16:48 

Nie widze tu sensu tunelowania - wystarczy pobrac wynikowy plik html(albo wrzucic go sobie do public_html)

Linux pracowniany jest równie dobry, w końcu wszystko dzieje się w konsoli(plik skryptu można pobrać
Kod:
http://www.math.uni.wroc.pl/~s221036/genPlan.sh

Nawet na windowsie daloby sie to zrobic(via cygwin)

PostNapisane: czwartek, 09 lutego 2012 14:48 

Później trzeba jeszcze tylko w USOSie rozbić przedmioty, żeby wybrać tylko swoje grupy (do których się uczęszcza).

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]