Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest niedziela, 17 listopada 2019 23:35

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 25 lutego 2011 18:53 

Czy ten przedmiot jest tylko co 2 lata czy częściej?

PostNapisane: piątek, 25 lutego 2011 21:16 

Rok temu go nie było .

PostNapisane: piątek, 25 lutego 2011 22:05 

Czy ten przedmiot jest obowiązkowy? Bo wydaje mi się, że nie. Czy dobrym pomysłem jest zostawienie go sobie na studia II stopnia?

PostNapisane: piątek, 25 lutego 2011 22:19 

Lubliniczanin napisał(a):
Czy ten przedmiot jest obowiązkowy? Bo wydaje mi się, że nie. Czy dobrym pomysłem jest zostawienie go sobie na studia II stopnia?

Wystarczy zerknąc do programu studiów, by przekonać się, że ten przedmiot nie jest obowiązkowy ani na studiach licencjackich, ani na magisterskich

PostNapisane: piątek, 25 lutego 2011 23:22 

totek napisał(a):
Lubliniczanin napisał(a):

Wystarczy zerknąc do programu studiów, by przekonać się, że ten przedmiot nie jest obowiązkowy ani na studiach licencjackich, ani na magisterskich

...tak jak wystarczy spojrzeć na opisy przedmiotów.
Z tego co pamiętam to bodaj na WAIF II prowadzący wspomniał, że warto by było zrobić ten przedmiot. Ale nie jestem pewien. Zastanawia mnie, jak bardzo jest to popularny przedmiot. Dużo osób się wybiera?

PostNapisane: piątek, 25 lutego 2011 23:30 

Na "Wstępie do ekonomii" realizuje się materiał podobny i nieznacznie tylko wykraczający ponad to, czego uczą w szkołach średnich na "Podstawach przedsiębiorczości".

PostNapisane: poniedziałek, 28 lutego 2011 23:57 

Chciałabym zapytać czy wstęp do ekonomii jest traktowany jako przedmiot "z zakresu nauk humanistycznych lub społecznych, nieumieszczony na liście zajęć kierunkowych dla danej specjalności", czyli czy może być zaliczony jako jeden z dwóch przedmiotów humanistycznych, które trzeba zrobić?
Zrobiłam ten przedmiot na drugim semestrze, ponieważ zostałam poinformowana, że jest to tzw. human, a teraz będąc na szóstym semestrze usłyszałam, że wstęp do ekonomii nie jest zaliczany jako human, jeśli ktoś jest na specjalności mat. w ekonomii i ubezpieczeniach. Przedmiot ten nie figuruje na żadnej liście obowiązków dla specjalności ekonomicznej studiów licencjackich, dlatego jest to dla mnie sporym zaskoczeniem. Czy to plotka, czy faktycznie tak jest?
Trochę przykro byłoby dowiedzieć się w lipcu przy składaniu dokumentów, że przez jeden przedmiot humanistyczny muszę przedłużyć studia.

PostNapisane: wtorek, 01 marca 2011 0:00 

Tak jest. To jest przedmiot dla ekonomistów, który nie jest obowiązkowy, dlatego nie ma go w tabelkach. Więc studentom tej specjalności nie liczy się on jako human.

PostNapisane: wtorek, 01 marca 2011 0:02 

Wystarczy poszukać na forum. Ten temat został już tyle razy poruszany, że dziwi mnie fakt, iż niektórzy nadal o tym nie wiedzą ;-)
Jan Kraszewski napisał(a):

W semestrze letnim są planowane:
- Kultura języka (będzie tłok, a pierwszeństwo mają nauczyciele).
- Historia Wrocławia
- Demografia
- Wstęp do ekonomii (humanistyczny dla specjalności nieekonomicznych)
- Chińczycy
- coś w II

JK

Swoją drogą współczuję, że dowiadujecie się o tym tak późno.

PostNapisane: wtorek, 01 marca 2011 9:25 

Gdy 2 lata temu się na niego zapisywaliśmy, w zapisach elektronicznych były 2 opcje do wyboru: wykład niekierunkowy i wykład. Powiedziano nam, że jak zaznaczymy tę pierwszą, to na studiach licencjackich zostanie nam zaliczony jako human. Teraz już takiej opcji nie ma. Po prostu myślałam, że teraz coś się zmieniło, a nas ta zmiana się nie tyczy, jako że prawo nie działa wstecz. Ale chyba po prostu ktoś nas wprowadził w błąd.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]