Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest wtorek, 12 listopada 2019 3:59

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 15 lipca 2010 21:06 

Ok to mam nadzieję, że coś się znajdzie w październiku albo listopadzie. A jaka atmosfera panuje w tych akademikach? Większość ludzi się zna? Jeśli macie więcej wolnego czasu razem gdzieś wychodzicie? Da się poznać fajnych ludzi?

PostNapisane: niedziela, 18 lipca 2010 15:32 

Mieszkał może ktoś w Kredce ?
Jakie są tam warunki ?
Jak wam się tam mieszkało ?

PostNapisane: sobota, 24 lipca 2010 21:45 

Ja mieszkałem 2.5 roku. Mieszka się w miarę ok. Do minusów zaliczyłbym:

- drogie noclegi gości (25zł!)
- alarmy wyjące od czasu do czasu o 3 w nocy
- srające na balkonach gołębie (w tym roku było ich mniej niż rok wcześniej, zapewne z powodu deszczów, a później upałów)
- od strony speluny Alibi latem nie da się wytrzymać z powodu upałów (tak od połowy maja -- prawdziwy koszmar!)
- Grunwald jest miejscem bardzo głośnym (karetki, motory, ciężarówki, maszyny do czyszczenia ulic, śmieciarki, pijani studenci drący się po nocach)
- w tym roku jakby więcej dresów i menelstwa w okolicy Kredki się pojawiło
- sensowne jedzeniowe zakupy można zrobić właściwie tylko w Delikatesach w Pasażu (Stamar pod Kredka ma ceny z kosmosu (czasami o ok. 25% wyższe niż Delikatesy T&J w Pasażu), a Carrefour to osobna bajka, o której nie chcę mi się teraz pisać, ale generalnie trzeba być masochistą, żeby tam robić zakupy)
- bardzo mało towarzyski akademik, można mieszkać rok z kimś na jednym piętrze i się o tym nie dowiedzieć (specyficzny układ wind, korytarzy i modułów)
- na pralnię trzeba się zapisywać 2 tygodnie wcześniej (ale to pewnie wada każdego akademika) -- i tutaj jest rzecz zrozumiała tylko dla tych idiotek z administracji: pranie można robić tylko w godzinach 6-22; w godzinach nocnych student ma spać, a nie robić pranie (chociaż pralnia jest oddzielona w sposób znaczący od modułów i nikomu hałas nie może przeszkadzać)
- kobity rodem z PRLu w administracji (takiego oszołomstwa to chyba nie ma nigdzie)
- kuchenki elektryczne, na których gotowanie nie należy do łatwych
- zarzygane windy

Plusy:

- stacja BP jest w miarę tania (tzn. są fajne promocje na alkohol)
- szybki net
- portierzy są ok (niektórzy są zakręceni i dosyć łatwo przemycić gościa nie płacąc złodziejskich kwot za jego nocleg)
- dość duże pokoje
- duży balkon
- jak się ma swoje grono imprezowe, to jest fajnie
- blisko do Parku Szczytnickiego i na wały
- no Grawitacja czasami daje radę ;)

Ogólnie rzecz biorąc, to z akademików w Kredce jest najlepiej.

PostNapisane: wtorek, 10 sierpnia 2010 16:54 

Ein, w jaki sposób i na którym roku dostałeś się do kredki?

PostNapisane: sobota, 14 sierpnia 2010 12:16 

Złożyłem podanie :D I to było jakoś na początku semestru letniego III roku. Dostałem miejsce bez problemu, tak samo jak 2 moich przyjaciół. Jest dużo wolnych miejsc w Kredce i nie dawajcie sobie kitu wciskać w administracji czy DM. W wielu modułach często (!) mieszkają 2-3 osoby na 4 możliwe.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]