Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest niedziela, 15 września 2019 14:51

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 18 lipca 2010 10:44 

Witam.
Ktoś wyżej zadawał w tym wątku pytania odnośnie poziomów wykładów (A-B), wobec tego ja też się "podepnę" :)

Na stronie rekrutacji można przeczytać:
Cytuj:
Co ważne, niezależnie od tego, czy wybierzesz nurt A, czy B, otrzymasz pełnowartościową wiedzę i nie będziesz miał żadnych formalnych ograniczeń przy późniejszym wyborze specjalności.

Czy "brak formalnych ograniczeń" oznacza, że niezależnie od poziomu wykładu, zdobyta wiedza zawsze wystarcza, by realizować przedmioty z danej specjalności? Czy może jest tak, że poziom A wystarczy, a poziom B wprawdzie nie jest wymagany, ale zalecany dla pewnych specjalności (chodzi tu głównie o matematykę w ekonomii i ubezpieczeniach), gdyż mogą się tam przydać treści zaawansowane?

I jeszcze jedno pytanie. Jeśli w roku akademickim 2009/2010 zdawałam na informatyce (UWr) przedmioty, które są odpowiednikami pewnych przedmiotów tutaj, to kiedy powinnam zainteresować się przepisaniem ocen/zaliczeń? Słyszałam, że "termin ważności" przedmiotów to 1 rok od momentu zaliczenia. Czy wobec tego ocena z Wstępu do informatyki i programowania musi zostać przepisana przed upływem tego czasu (tj. w roku akademickim 2010/2011, który będzie moim I rokiem na matematyce), mimo, że ten przedmiot jest tu realizowany (chyba) na II roku? Czy też przepisywanie ocen to sprawa zupełnie indywidualna?

Wydzielone z tematu Dni adaptacyjne.
JK

PostNapisane: niedziela, 18 lipca 2010 14:55 

pingwinek napisał(a):
Czy może jest tak, że poziom A wystarczy, a poziom B wprawdzie nie jest wymagany, ale zalecany dla pewnych specjalności (chodzi tu głównie o matematykę w ekonomii i ubezpieczeniach), gdyż mogą się tam przydać treści zaawansowane?

poziom b o ile wiem jest zalecany przede wszystkim dla specjalności teoretycznej i zastosowań, nie słyszałem o niczym takim w kontekście ekonomicznej. wykłady b na ogół obejmują trochę więcej treści, więc (jak nam mówiono) jeśli po łatwiejszych wykładach wybierze się trudne przedmioty, to być może będzie trzeba trochę popracować, żeby nadrobić jakieś braki.
Cytuj:
I jeszcze jedno pytanie. Jeśli w roku akademickim 2009/2010 zdawałam na informatyce (UWr) przedmioty, które są odpowiednikami pewnych przedmiotów tutaj, to kiedy powinnam zainteresować się przepisaniem ocen/zaliczeń? Słyszałam, że "termin ważności" przedmiotów to 1 rok od momentu zaliczenia. Czy wobec tego ocena z Wstępu do informatyki i programowania musi zostać przepisana przed upływem tego czasu (tj. w roku akademickim 2010/2011, który będzie moim I rokiem na matematyce), mimo, że ten przedmiot jest tu realizowany (chyba) na II roku? Czy też przepisywanie ocen to sprawa zupełnie indywidualna?

o ile wiem żeby przepisać wdip nie wystarczy wdi na informatyce (ze względu na mniejszą ilość godzin/ects), trzeba mieć jeszcze kurs linuksa czy coś w tym stylu. ale ogólnie to jest sprawa indywidualna. ;)

PostNapisane: niedziela, 18 lipca 2010 21:27 

Ok, więc raczej nie muszę się martwić, jeśli nie uda mi się zrobić czegoś na B, i potem spróbuję ponownie, ale na A, lub jeśli od razu wybiorę coś na A? Przeglądałam sobie opisy przedmiotów, szczególnie tych "ekonomicznych". Te, które są na liście i mają jakieś wymagania, to zwykle "A lub B"... ale mimo wszystko wolałam się upewnić :)

Mam rozumieć, że z przepisywaniem trzeba się zgłosić do dziekana, i pewnie najlepiej na początku, choćby po to, żeby wypytać o szczegóły?
Co wystarczy do przepisania, to wiem (mam jeszcze zaliczone "coś w tym stylu", czyli ANSI C ;)), bardziej chodzi mi o czas, w jakim muszę się zgłosić.

PostNapisane: niedziela, 18 lipca 2010 22:26 
Opiekun I roku

pingwinek napisał(a):
Ok, więc raczej nie muszę się martwić, jeśli nie uda mi się zrobić czegoś na B, i potem spróbuję ponownie, ale na A, lub jeśli od razu wybiorę coś na A? Przeglądałam sobie opisy przedmiotów, szczególnie tych "ekonomicznych". Te, które są na liście i mają jakieś wymagania, to zwykle "A lub B"... ale mimo wszystko wolałam się upewnić :)

Do specjalności "Matematyka w ekonomii i ubezpieczeniach" wystarczą wykłady na poziomie A.

pingwinek napisał(a):
Mam rozumieć, że z przepisywaniem trzeba się zgłosić do dziekana, i pewnie najlepiej na początku, choćby po to, żeby wypytać o szczegóły?

Tak.

pingwinek napisał(a):
Co wystarczy do przepisania, to wiem (mam jeszcze zaliczone "coś w tym stylu", czyli ANSI C ;)), bardziej chodzi mi o czas, w jakim muszę się zgłosić.

Im wcześniej, tym lepiej (żeby wiedzieć, na czym się stoi).

JK

PostNapisane: poniedziałek, 19 lipca 2010 8:59 

Dziękuję za odpowiedzi :)

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]