Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest czwartek, 17 października 2019 3:20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 27 kwietnia 2008 22:33 

Ale z tego co wiem, to żeby mieć specjalność np. informatyczną to trzeba zrobić jakieś przedmioty a ja nie wiem jakie...

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 27 kwietnia 2008 22:53 

kejt napisał(a):
Ale z tego co wiem, to żeby mieć specjalność np. informatyczną to trzeba zrobić jakieś przedmioty

Nie. Żeby po trzecim semestrze wybrać specjalność informatyczną (czy w zasadzie jakąkolwiek inną) nie trzeba "zrobić" wcześniej żadnych konkretnych przedmiotów. To by było bez sensu, bo to by znaczyło, że tak naprawdę specjalność trzeba wybrać wcześniej.
Natomiast jeśli ktoś rzeczywiście już wcześniej planuje wybór konkretnej specjalności (np. informatycznej), to w miarę sensownym pytaniem jest: jakie przedmioty (w ramach istniejącej swobody) warto wybierać w ciągu pierwszych trzech semestrów. Tzn.: które z dostępnych dla studenta drugiego czy trzeciego semestru wykłady przydadzą się przyszłemu informatykowi, a które mniej albo wcale. W większości wypadków nietrudno się tego samemu domyślić, zwłaszcza, że tych dostępnych wykładów wcale nie ma aż tak dużo. Jeśli jednak miałaby Pani z tym kłopoty, proszę pytać (na forum albo osobiście, starszych kolegów lub wykładowców), ale konkretnie. Np. tak: chcę iść na specjalność informatyczną, czy lepiej wybrać geometrię elementarną czy wprowadzenie do teorii zbiorów?

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 28 kwietnia 2008 6:50 

Co do sekcji informatycznej to wybór przedmiotów jest niezbyt wielki przed wyborem specjalności. Rozumiem, że jesteś na pierwszym roku, także chodzi Ci raczej o to co wybrać w następnym roku. No więc w semestrze zimowym nie będziesz miał dużego wyboru jeśli chodzi o takie przedmioty. Można się zmierzyć z TPI lub Metodami Programowania o ile prof. Newelski lub prof. Hebisch odpowiednio wyraża zgodę na uczęszczanie na ich przedmioty, bo one nie mają chyba O przy sobie. Drugą sprawa są pracownie komputerowe - praktyka programowanie czy inne z podkreślonym "i" - jeśli miałeś już doświadczeniem z programowaniem to może warto się wybrać.
Co do semestru letniego (wtedy już jesteś po wyborze specjalności) to dobrze poza obowiązkowymi wykładami wybrać się na "Algorytmy i struktury danych" - według mnie ten przedmiot w ogóle powinien być obowiązkowy na 4 semestrze na sekcji informatycznej, gdyż wtedy ma sens, bo rok później jest się już tak obeznanym z połową materiału, że wykład jest średnio interesujący, gdy po raz 4 słyszy się o liście, kolejce, stosie itp.
Pozdrawiam Bushik

"Życie byłoby prostsze, gdyby Bóg dostarczył kod źródłowy." :D

PostNapisane: wtorek, 29 lipca 2008 15:52 

A jeszcze takie pytanie: Przeglądałam ostatnio informator i nie znalazłam wymaganych przedmiotów dla specjalności nauczycielskiej. Czy aktualnie takowa istnieje? Bo być może czytałam jakiś nieaktualny informator?? Proszę o informacje gdzie można znaleźć przedmioty wymagane na tę specjalizację? :)

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 29 lipca 2008 16:16 

Czytałaś aktualny, nie ma tam specjalizacji nauczycielskiej ale takowa będzie istnieć;) Ma się pojawić w nowym informatorze który ukarze się przed końcem września;)

Pozdrawiam:D

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 29 lipca 2008 16:48 

Przedmioty, które należy zdać, są wypisane na jednej z kartek wiszących na "ścianie płaczu".
Swoją drogą, kejt, zdjęcie przypomina, że trzeba gdzieś wyjechać na wakacje :D

[color=#4000BF]MaLin[/color]

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 29 lipca 2008 19:27 

te kartki już mam;P Ale się zastanawiam czy one dotyczą także mnie (skończyłam pierwszy rok dopiero:P) czy tylko tych co byli na drugim :P

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 29 lipca 2008 21:47 

Wydaje mi się, że dotyczą Ciebie, tak czy tak pewnie te przedmioty będą wymagane na nauczycielską.

[color=#4000BF]MaLin[/color]

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 31 lipca 2008 16:48 

myhym... no dzięki zatem :) a co do zdjęcia to nie rozumiem :P

Tytuł:
PostNapisane: środa, 06 sierpnia 2008 13:54 

A jeże.i ktoś z Was miałby możliwość zrobienia zdjęcia lub zeskanowania i wysłania mi mailem tych kartek dotyczących specjalizacji nauczycielskiej to byłabym wdzięczna :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]