Forum Instytutu Matematycznego UWr
http://forum.pi.math.uni.wroc.pl/

przygotowanie pedagogiczne
http://forum.pi.math.uni.wroc.pl/viewtopic.php?f=93&t=5857
Strona 1 z 1

Autor:  Anka97 [ czwartek, 13 września 2018 15:34 ]
Tytuł:  przygotowanie pedagogiczne

cytat z ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 12 marca 2009 r.:
"Przygotowaniu pedagogicznym - należy przez to rozumieć nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu psychologii, pedagogiki i dydaktyki szczegółowej, nauczanych w wymiarze nie mniejszym niż 270 godzin w powiązaniu z kierunkiem (specjalnością) kształcenia oraz pozytywnie ocenioną praktyką pedagogiczną - w wymiarze nie mniejszym niż 150 godzin; w przypadku nauczycieli praktycznej nauki zawodu niezbędny wymiar zajęć z zakresu przygotowania pedagogicznego wynosi nie mniej niż 150 godzin;"

Czy to oznacza, że realizując specjalność nauczycielską nie nabędę przygotowania pedagogicznego? (w programie widzę tylko 30 godzin praktyki opiekuńczo-wychowawczej, która chyba jest praktyką pedagogiczną)

Autor:  Anka97 [ czwartek, 13 września 2018 20:20 ]
Tytuł:  Re: przygotowanie pedagogiczne

Nie widzę opcji edytowania. Powinnam była napisać "cytat z ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli.
(...) Ilekroć mowa o (...)" Niemniej cytat i liczby godzin pozostają takie same.

Autor:  Jan Kraszewski [ piątek, 14 września 2018 14:21 ]
Tytuł:  Re: przygotowanie pedagogiczne

A policzyła Pani praktyki dydaktyczne? W tym rozporządzeniu za przygotowanie pedagogiczne rozumie się nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu psychologii, pedagogiki i dydaktyki szczegółowej. Wspomniane przez Panią praktyki dotyczą tylko "zakresu psychologii i pedagogiki", a są jeszcze praktyki z zakresu "dydaktyki szczegółowej".

JK

Autor:  Anka97 [ piątek, 14 września 2018 17:13 ]
Tytuł:  Re: przygotowanie pedagogiczne

Jakby tak liczyć to faktycznie byłoby aż nadto. Ale właśnie na tym polegają moje wątpliwości. Pierwszej części się nie czepiam i jest dla mnie jasna, natomiast po słowie "ORAZ" robią się problemy (wydaje mi się, że to dwie rozłączne części). Jeśli dobrze rozumiem to mówią, że właśnie praktyki pedagogicznej ma być 150 godzin. I nie wiem czy praktyki dydaktyczne można uznać za pedagogiczne, choć nie wyobrażam sobie żeby dydaktyka mogła nie iść w parze z pedagogiką.

"ORAZ pozytywnie ocenioną PRAKTYKĄ PEDAGOGICZNĄ - w wymiarze nie mniejszym niż 150 godzin"

Nie lubię i nie umiem czytać ustaw. Bardzo prawdopodobne, że źle to interpretuję. Nie kłócę się. Pan jest pewien jak to działa?

Autor:  Michał Żłobicki [ piątek, 14 września 2018 18:48 ]
Tytuł:  Re: przygotowanie pedagogiczne

Faktem jest, że od 2009 roku na pewno Instytut wyszkolił niejednego studenta z uprawnieniami pedagogicznymi, więc można ten problem zaatakować nawet z tej strony, że "jakkolwiek by to się nie miało do ścisłych przepisów, ten system działa".

Autor:  Anka97 [ piątek, 14 września 2018 19:54 ]
Tytuł:  Re: przygotowanie pedagogiczne

Jak działa to super :] dziękuję za odpowiedzi.

Autor:  Jan Kraszewski [ sobota, 15 września 2018 0:49 ]
Tytuł:  Re: przygotowanie pedagogiczne

Działa, działa. Zdecydowanie można u nas zdobyć uprawnienia nauczycielskie.

JK

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/