Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest niedziela, 21 lipca 2019 17:51

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Stara matura
PostNapisane: środa, 18 kwietnia 2018 19:22 

Witam wszystkich po raz pierwszy na forum.

Chciałbym zapytać czy na Wydziale przeprowadzane były w ostatnich latach egzaminy wstępne dla kandydatów z tzw. "starą maturą"?

Studia ukończyłem już jakiś czas temu (Akademia Ekonomiczna), niemniej jednak od pewnego czasu rozważam aplikowanie na studia matematyczne (lub informatyczne), między innymi ze względu na moją obecną pracę, która umożliwiałaby mi studiowanie w trybie stacjonarnym.

Miałem również kiedyś przyjemność studiowania w Instytucie Matematycznym, jednak niestety te studia przerwałem. Posiadając już wykształcenie ekonomiczne zdobyte na innej uczelni, a także mając za sobą kilka lat doświadczenia w branży finansowej, dostrzegłem, że wiedza z zakresu matematyki i informatyki jest w świecie finansów niezwykle przydatna i pożądana. Zauważyłem również, że najciekawsze stanowiska są wręcz nieosiągalne dla kandydatów bez wiedzy i wykształcenia w kierunkach ścisłych.

Dlatego też jestem bardzo ciekaw czy w ostatnich latach na wydziale MiI pojawiali się kandydaci mojego pokroju i jak potoczyły się ich losy?

PostNapisane: niedziela, 22 kwietnia 2018 12:40 
Opiekun I roku

jurijs napisał(a):
Chciałbym zapytać czy na Wydziale przeprowadzane były w ostatnich latach egzaminy wstępne dla kandydatów z tzw. "starą maturą"?

Tak, taki egzamin jest przeprowadzany w każdej rekrutacji, bo jest to także egzamin dla kandydatów z maturą zagraniczną. Za każdym razem przystępuje do niego kilka osób.

jurijs napisał(a):
Dlatego też jestem bardzo ciekaw czy w ostatnich latach na wydziale MiI pojawiali się kandydaci mojego pokroju i jak potoczyły się ich losy?

Aż tak dokładnych informacji nie mam, ale na pewno nie byłby Pan pierwszym takim przypadkiem.

JK

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]