Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest środa, 26 września 2018 6:06

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 11 czerwca 2018 21:39 

Wpisałem do USOSa punkty mające uśrednić usprawiedliwione nieobecności. Jeśli kogoś pominąłem, proszę o sygnał. Na chwilę obecną wydaje się, że zaliczenie uzyskało 58 osób.

Edit: Zapomniałem dodać, że po analizie wyników uznałem za stosowne dać zaliczenie osobie z 961 punktami, gdyż osoba ta zdobyła 63/100 punktów z ostatnich 4 kolokwiów. Osoby, które nie uzyskały zaliczenia, miały mniej niż 933 punkty i mniej niż 40/100 z ostatnich 4 kolokwiów.

PostNapisane: wtorek, 12 czerwca 2018 6:44 

Proszę najpóźniej w czwartek 14 czerwca zgłosić do mnie wszelkie okoliczności mające wpływ na ocenę z zaliczenia - dostrzeżone błędy, zaległe zwolnienia... W piątek przeniosę oceny z modułu sprawdzianów do protokołu i go zatwierdzę (dotyczy wszystkich grup ćwiczeniowych).

PostNapisane: środa, 13 czerwca 2018 11:20 

Poniżej ustalone przeze mnie zasady uwzględniania kolokwiów luxowych. Mam nadzieję, że USOS liczy wszystko jak trzeba - gdyby coś wyglądało podejrzanie, proszę o sygnał.

1. Do łącznego wyniku kolokwiów standardowych i aktywności (w USOS-ie Wynik) dodaję liczbę punktów za kolokwia luxowe (w USOS-ie Wynik LUX) albo jako Wynik przyjmuję Wynik LUX pomnożony przez 3, cokolwiek jest korzystniejsze dla studenta.

2. Ustalam próg 2967 na zaliczenie z oceną 4.5.

3. Ustalam próg 4302 na zaliczenie z oceną 5.0.

4. Ustalam próg 6450 na zwolnienie z egzaminu z oceną 5.0.

PostNapisane: środa, 13 czerwca 2018 20:40 

Definicja Wybrańców na potrzeby egzaminu:
co najmniej 422 punkty z kolokwiów luxowych (W USOSie: Wynik LUX)
lub
co najmniej 1691 punktów z kolokwiów standardowych bez aktywności (W USOSie: Kolokwia).

PostNapisane: wtorek, 19 czerwca 2018 16:23 

Czy istnieje możliwość obniżenia progu zaliczeniowego za część I, jeżeli znajdą się osoby, którym brakło mało punktów do zaliczenia? Czy jedynym wyjściem jest sesja poprawkowa we wrześniu?

PostNapisane: środa, 20 czerwca 2018 6:04 

Konsultacje poegzaminacjne (oglądanie prac w celach edukacyjnych i reklamacyjnych) odbędą się
w czwartek 21 czerwca 2018 i w poniedziałek 25 czerwca 2018, godz. 10-12, pokój 313.

Zadania 25 i 26 nie są jeszcze sprawdzone, wyniki pojawią się dziś. Na razie USOS nie uwzględnia przy wystawianiu oceny zadań 31-36.

Aga0618 napisał(a):
Czy istnieje możliwość obniżenia progu zaliczeniowego za część I, jeżeli znajdą się osoby, którym brakło mało punktów do zaliczenia? Czy jedynym wyjściem jest sesja poprawkowa we wrześniu?

Ja jutro obejrzę prace osób pod kreską i podejmę ostateczną decyzję w tych przypadkach, przy czym decyzja ta będzie na zasadzie: czy praca zawiera ukryte wartości, których nie dostrzegli sprawdzający, a nie na zasadzie: czy obniżyć wymagania na zdanie egzaminu.

PostNapisane: środa, 20 czerwca 2018 11:46 

W USOSie jest komplet wyników z egzaminu i wydaje się, że oceny są obliczane poprawnie.

Zadania 25 i 26 były w zamierzeniu trudne (dla najlepszych studentów), w związku z czym nie dawałem częściowych ocen za rozważania, które nie dotykały głównej trudności tych zadań. Np. w zadaniu 25 istotną rzeczą było zdawanie sobie sprawy z kryteriów dotyczących jednostajnej zbieżności. Stosowanie kryterium d'Alemberta bez głębszej świadomości dlaczego i po co, nie było punktowane, ewentualnie było punktowane symbolicznie, jeśli dało się wyczuć drobny cień świadomości, o co chodzi w zadaniu. Trudno jednak uznać, że rozwiązanie, w którym nawet nie jest wspomniana norma supremum w odpowiednim kontekście, idzie w kierunku rozstrzygania jednostajnej zbieżności szeregów funkcyjnych.

Do wyniku egzaminu dodałem max(0, 4*suma3-19) i wprowadziłem próg 225 na ocenę 5.0.

PostNapisane: czwartek, 21 czerwca 2018 11:05 

Egzamin poprawkowy z Analizy Matematycznej 2:
Sobota 8 września 2018 r., godz. 12.00, sala 604.

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]