Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest środa, 21 listopada 2018 0:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 09 stycznia 2014 2:56 
Opiekun I roku

Drodzy Studenci!

Planujemy w najbliższym czasie uruchomić oficjalny profil Instytutu na Facebooku. W związku z tym zastanawiamy się nad jego formułą (bądź zaplanowanym brakiem formuły). Ze wstępnych ustaleń wynika, że zależałoby nam, by był on skierowany do studentów, ale także do potencjalnych kandydatów na studentów. Oto jedna z propozycji:

Cytuj:
Profil powinien być skierowany do studentów oraz młodzieży szkolnej. To można osiągnąć umieszczając tam dla studentów: ogłoszenia takie jak na stronie, ale nie wszystkie, np. o praktykach, stażach, spotkaniach z firmami, imprezach dla studentów, naszych sukcesach naukowych. Dla uczniów o imprezach matematycznych dla nich, Wrocławskich Spotkaniach Matematycznych, Festiwalu Nauki, Drzwiach Otwartych itd. Trzeci typ informacji to ciekawostki matematyczne (w stylu tego co zrobili fizycy), zamieszczane regularnie co kilka dni.

Po pewnym czasie informacje będą wymieszane i jak to na facebooku powstanie bałagan/śmietnik, ale jeżeli licealiści będą wchodzić na ten profil, to zauważą, ze u nas sporo się dzieje np. mamy regularne kontakty z firmami, szkołami itd. Zobaczą, jak wygląda życie studenckie. Na stronie IM tego nie widać.

Nie będę ukrywał, że kultura tego popularnego serwisu społecznościowego jest niewątpliwie bliższa Państwu niż nam, dlatego zależy nam na opiniach/propozycjach studentów dotyczących wyglądu, charakteru i zawartości przyszłego profilu IM, o które teraz proszę.

JK

PostNapisane: czwartek, 09 stycznia 2014 18:38 

Mam tylko nadzieję, że żadne informacje potrzebne studentom nie będą zamieszczane ekskluzywnie tam.

PostNapisane: czwartek, 09 stycznia 2014 19:12 

Czy tylko ja uważam, że wszelkie reklamowanie Uniwersytetu, a zwłaszcza na fejsbuczku, obniża jego rangę, szkodzi jego marce? Czyni go kapitalistyczną firmą nastawioną na zysk (czy może raczej utrzymanie się za zęby na rynku?), a nie pozytywistycznym azylem, którego celem jest jest zdobywanie prawd i prawdopodobieństw naukowych oraz krzewienie umiejętności ich dochodzenia.

Trudno uczyć studentów bez studentów, więc jeśli reklama jest konieczna, to zróbcie ją dobrze. Nie zróbcie mi wstydu. Błagam, załatwcie kogoś, kto się na tym zna i za niemałą kasę z mojej poprawki opracuje całą PR-ową strategię. A jeśli coś samemu, to z rozmysłem. Bo będziemy mieli takie potworki jak na tym zdjęciu, które zrobiłem we wrześniu w okolicy Cuprum.
Zresztą, kto wybiera cokolwiek na podstawie reklamy? Pewnie gusta takie jak ja ma jedna osoba na tysiące, ale dla mnie, im mniej uczelnia jest pstrokata i a im bardziej (niesztucznie) poważna, tym lepiej.

A tak lubiłem ten Uniwersytet, tak do drugiego roku, bo nie udało mi się spotkać na mieście żadnych idiotycznych reklam. :( Potem się pojawiła lemniskata na Instytucie Matematycznym (z której studenci IM się naśmiewali: komentowali "studia nie do skończenia") i kujonka na budynku Wydziału Chemii (sex sells, oczywistość).
Cieszy mnie jednak przejście od googlowskich reklam kontekstowych (które chyba każdy rozsądny kandydat i student matematyki i informatyki wycina wtyczką do przeglądarki) do minimalnie bardziej skutecznej platformy.
Jednak to nie był koszmar. Bo czytałem tego posta o czwartej rano, a potem obudziłem się z bólem głowy. :/

PostNapisane: czwartek, 09 stycznia 2014 19:29 

Nim hejterzy odpiszą "tak, tylko ty", "spaaaaadaj, uwaliłeś licencjat i masz 47% z matury, nie wiesz nic o życiu", "krytykujesz, a nie podajesz alternatywy", ta reklama mi się podobała.
Zwłaszcza, że napis od 0:03 całkiem pasuje do mnie, i jeśli jakiśkolwiek atut ten instytut ma, to raczej są nim absolwenci. I dziekanat. I niektórzy pracownicy.

PostNapisane: czwartek, 09 stycznia 2014 19:44 
Opiekun I roku

goku94 napisał(a):
Mam tylko nadzieję, że żadne informacje potrzebne studentom nie będą zamieszczane ekskluzywnie tam.

W żadnym wypadku. To ma być tylko dodatek, podstawowe kanały komunikacji pozostają bez zmian.

JK

PostNapisane: piątek, 10 stycznia 2014 0:42 

Jak najbardziej popieram. Choć myślę, że najlepszą reklamą jest bogata ofert w zakładce "praca", a także zakładka z absolwentami opisująca gdzie pracują. Musimy mieć świadomość, że część maturzystów odbiera nasz kierunek jako fabrykę nauczycieli matematyki, przyszli bankierzy/ekonomiści/pracownicy IT wybierają politechnikę/ekonomię.

PostNapisane: piątek, 10 stycznia 2014 17:29 

Paweł Czarkowski napisał(a):
Czy tylko ja uważam, że wszelkie reklamowanie Uniwersytetu, a zwłaszcza na fejsbuczku, obniża jego rangę, szkodzi jego marce?

Nie tylko Ty. Niestety akcje tego typu upubliczniając uczelnię robią z niej towar pokroju chipsów.

Lubliniczanin napisał(a):
Jak najbardziej popieram. Choć myślę, że najlepszą reklamą jest bogata ofert w zakładce "praca", a także zakładka z absolwentami opisująca gdzie pracują. Musimy mieć świadomość, że część maturzystów odbiera nasz kierunek jako fabrykę nauczycieli matematyki, przyszli bankierzy/ekonomiści/pracownicy IT wybierają politechnikę/ekonomię.

Dokładnie TO! Sam musiałem znajomemu i jego rodzicom uświadomić, że matematyka na UWr to nie tylko nauczyciele szkolni lub akademiccy. Nie wiem czy fb pomoże w usunięciu takiego wizerunku kierunku.

PostNapisane: piątek, 10 stycznia 2014 18:39 

MGP napisał(a):
Paweł Czarkowski napisał(a):
Czy tylko ja uważam, że wszelkie reklamowanie Uniwersytetu, a zwłaszcza na fejsbuczku, obniża jego rangę, szkodzi jego marce?

Nie tylko Ty. Niestety akcje tego typu upubliczniając uczelnię robią z niej towar pokroju chipsów.

Zwracam uwagę, że wątek dotyczy planów założenia profilu Instytutu, a nie Uniwersytetu. Uniwersytet ma już profil na FB i o nim nie dyskutujemy. W żadnym razie nie uważam, że profil Uniwersytetu przypomina reklamę towaru pokroju czipsów. Oto bowiem na profilu Uniwersytetu w dziale opinie widzę pytanie Co myślisz o stronie Uniwersytet Wrocławski? i wiszącą od 3 miesięcy odpowiedź na nie: shitty as fuck. Może oglądam za mało reklam, ale w reklamach czipsów nie zauważyłem obecności tego typu zwrotów, więc porównanie profilu UWr do reklamy czipsów się nie broni :lol:

A teraz poważnie. Moje rozumienie motywacji planów założenia profilu IM na FB jest następujące. W naszym środowisku trudno o entuzjastów FB i nie jest wcale jasne, czy brak profilu na FB, instytutowego lub osobistego, stanowi powód do wstydu czy do dumy. Jednak FB jest popularny wśród młodzieży, czy nam się to podoba, czy nie. Stanowi więc potencjalną drogę dotarcia do potencjalnych kandydatów, zainteresowania ich naszym Instytutem i przekierowania na nasze strony, do których może być łatwiej ich przyciągnąć za pośrednictwem FB niż bezpośrednio, przynajmniej jakąś część tej młodzieży. Taki profil na FB, jeśli ma spełnić swoje zadanie, powinien być przytomnie zaplanowany i administrowany. W przeciwnym razie lepiej nie mieć żadnego profilu na FB niż mieć byle jaki.

I, jak rozumiem, Państwa pomoc, jako pokolenia bliższego kandydatom na nasze studia, ma polegać na wyrażeniu opinii, jak taki profil miałby wyglądać, aby spełnić swoją rolę.

PostNapisane: sobota, 11 stycznia 2014 3:18 

MGP napisał(a):
Lubliniczanin napisał(a):

Dokładnie TO! Sam musiałem znajomemu i jego rodzicom uświadomić, że matematyka na UWr to nie tylko nauczyciele szkolni lub akademiccy. Nie wiem czy fb pomoże w usunięciu takiego wizerunku kierunku.

Niestety to prawda. Podobnie pracowników (naukowych) uczelni i doktorantów wielu ludzi utożsamia z nauczycielami akademickimi. Owszem, w większości pracują oni dydaktycznie w większym lub mniejszym zakresie, ale to jednak nie jest jedyne ani główne zajęcie dla większości z nich (przynajmniej nie w naszym instytucie).

W sprawie profilu się nie wypowiem, bo konta na twarzoksiążce nie mam i się nie znam w ogóle.

PostNapisane: wtorek, 14 stycznia 2014 22:21 

Sensowne strony na fb same sie bronia. Moge podac tutaj kilka linkow, ktore warto sledzic. Mimo wszystko traktowalbym to jako pomost pomiedzy strona IM, a studentami czy kandydatami. Moim zdaniem to powinno byc tak ze jest strona IM ktora ma 100% informacji, ktore tylko udostepniamy na fb. Ma to ta zalete ze jezeli zasubskrybuje profil to na tablicy pojawia mi sie aktualnosci od razu. Ale to tego potrzeba dobrze zbudowac strone IM, zeby byla fb-friendly.

W takiej sytuacji pojawia sie pytanie: co zamieszczac na stronie IMu. A tutaj jakies ciekawe linki do matematycznych rzeczy. BYc moze nawet pozwolic studentom publikowac swoje artykuly po jakiejs weryfikacji. Cos w stylu students4students. W necie jest miliard takich linkow. Przykad: http://www.wykop.pl/tag/matematyka/ Pozatym komunikaty z Dziekanatu etc. Oczywiscie jakies info o praktykach, pracach, sukcesach. BYc moze warto zrobic liste gdzie studiowali / pracowali / pracuja absolwenci IMu.

pozdrawiam
ors

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]