Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018 16:36

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 15 marca 2011 1:14 

Pierwszego października stałem się dobrowolnie osobą, która spędza bardzo dużo czasu w Instytucie Matematycznym :) . W tym czasie zacząłem odnosić wrażenie, że naszemu wydziałowi brakuje trochę radości oraz pewnego rodzaju świeżości. Jednak chciałbym podkreślić, iż w pewnym sensie coraz bardziej utożsamiam się z tym miejscem, które kojarzy mi się z baśnią, ponieważ jest w jakimś stopniu oderwane od rzeczywistości :D . W dniu dzisiejszym przeglądając internet natknąłem się na specyficzny rodzaj filmu wideo, tzw. LipDub.
Czym jest LipDub? W skórcie LipDub to rodzaj teledysku, kręcony jednym ujęciem, w którym liczne grypy ludzi wspólnie aranżują utwór muzyczny. W związku z dwoma powyższymi faktami przemknął mi przez głowę pomysł, że fajnie byłoby nakręcić takie wideo naszego wydziału.:) Po pierwsze jest to napewno bardzo dobra zabawa, dzięki której można się poznać. Po drugie taki filmik, przynajmniej na chwilę, wniósłby więcej radości między mury naszego wydziału, będąc doskonałą jego promocją :) . Trzeci aspekt to pokazanie, że matematycy i informatycy to też zwykli ludzie :D :D . Po czwarte moglibyśmy zawstydzić cały uniwerek, ponieważ LipDub uczelni jest zablokowany ze względu na wykorzystanie utworu muzycznego bez zgody autora.
Jest to projekt na dość duża skalę, ponieważ należałoby najpierw przeprowadzić ankietę jaki kawałek chcielibyśmy zaaranżować. Następnie trzeba zdobyć pozwolenie autora na jego wykorzystanie. Oczywiście to niezwykle kosztowne i trudne zadanie, jednak jeżeli byłby to cover danego utworu nagrany przez jakiś zespół sprawa staję się o wiele prostsza. Kolejny krok to wymyślenie scenariusza takiego klipu (np. wspomniany przeze mnie motyw baśniowy). W końcu należałoby wszystko zorganizować i nakręcić na terenie wydziału. Ostatnim krokiem byłby ukłon w stronę informatyków, aby założyli stronę dla naszego teledysku :) .

Co o tym myślicie? :D

P.S. Tutaj podlinkowuje LipDub naszych sąsiadów z politechniki http://www.lipdub.pwr.wroc.pl/pelna-strona.htm

Pozdrawiam.

PostNapisane: wtorek, 15 marca 2011 1:49 

Nie.

PostNapisane: wtorek, 15 marca 2011 13:02 

Z drugiej strony można by sparodiować te wszystkie LipDuby - studenci ślęczeliby nad listami zadań i przed laptopami, mając głęboko gdzieś kamerzystę :) Powiedzmy tak przez 3 godziny. Oczywiście z ładną muzyczką w tle!

PostNapisane: wtorek, 15 marca 2011 13:15 

smeee again napisał(a):
Z drugiej strony można by sparodiować te wszystkie LipDuby - studenci ślęczeliby nad listami zadań i przed laptopami, mając głęboko gdzieś kamerzystę :) Powiedzmy tak przez 3 godziny. Oczywiście z ładną muzyczką w tle!

tak, świetny pomysł, to wcale nie brzmi nudno. ;)

PostNapisane: wtorek, 15 marca 2011 21:35 

jestem na tak :)

PostNapisane: sobota, 26 marca 2011 21:59 

No nie powiem świetnie im to wyszło :D

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]