Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest środa, 19 grudnia 2018 18:25

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 01 kwietnia 2010 23:18 

Popieram. Zaczynać w ostatnim tygodniu września i skrócić okres wolny od zajęć. W tym roku wolny od zajęć miałem cały luty, przyjechałem do Wrocławia tylko na 4 egzaminy. Może pomyśleć o sesji poprawkowej wieczorami, w pierwszym tygodniu II semestru (tak chyba jest) lub zrezygnować z przerwy (Przerwa nagrodą dla tych, którzy wszystko szybko zdadzą) Sesja aż do pierwszych dni lipca wydaje się być pomysłem chybionym. Studenci ruszą szukać pracy od połowy lipca, a to może być trochę za późno. :roll:

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 01 kwietnia 2010 23:29 
Opiekun I roku

Lubliniczanin napisał(a):
Może pomyśleć o sesji poprawkowej wieczorami, w pierwszym tygodniu II semestru (tak chyba jest) lub zrezygnować z przerwy (Przerwa nagrodą dla tych, którzy wszystko szybko zdadzą)

Cóż, tak było przez wiele lat i zmieniło się dopiero niedawno (kilka lat temu).

Proszę jednak pamiętać, że wszelkie dyskusje na tym forum nie mają żadnej mocy sprawczej. Po to wybierają Państwo swoich przedstawicieli do Samorządu Studenckiego, by potem od nich wymagać realizowania tego typu postulatów.
W momencie ogłoszenia organizacji roku akademickiego wszystko jest już ustalone i pozostają już tylko negocjacje z resztą grupy, a potem z prowadzącym w sprawie ew. przełożenia zajęć z "feralnych" dni na inne.

JK

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 02 kwietnia 2010 0:05 

Aliche mieszkam ponad 200km od Wrocławia i żeby dotrzeć do domu muszę jechać dwoma pociągami i dwoma autobusami. Możesz jechać do domu pociągiem - Wrocław - Nysa który jedzie z przesiadką ok. 2h więc wiem o czym my tu wogóle mówimy. Problem jest wówczas, gdy jest dosłownie jeden autobus/pociąg na dobę. A jak do Nysy wyjeżdża tak dużo ludzi na święta, to ruszyć cztery literki na pociąg o 5:44, lub 8:08. Gwarantuję Ci, że wtedy tłumów nie będzie. Ja jeśli chcę być w przed południem w domu, żeby zdążyć jako tako do urzędu, to muszę jechać pociągiem o godzinie 5:08.

Mi chodzi o Wasze pretensje - jak coś nie pasuje to piszcie takie rzeczy Dziekanowi/Rektorowi. Ja rano na angielski musiałem jechać czy mi się to podobało czy nie i to niezależnie od decyzji Rektora.
Na tym forum nikt nie może ustalić godzin. Jeśli Rektor nie zrobił wolnego, to miałaś conajmniej kilka możliwości. Iść na część wykładów, nie iść na wykłady wogóle i pokserować notatki, albo żeby ktoś mailem skany posłał. Jeśli gdzieś sprawdzają obecność, to dogadać się z prowadzącym, ewentualnie za jego zgodą wysłać znajomego z Wrocławia który zrobi za Ciebie notatki i podpisze się na liście. Są też przekładane ćwiczenia, kolokwia lub inne ważne rzeczy na "po świętach" bo sami wykładowcy chcą być wcześniej w domu. Czy to jest takie trudne się dogadać? No nie ma co liczyć na godziny, bo Rektor jest w tej kwestii nieprzewidywalny i lepiej się zabezpieczyć na wypadek sytuacji którą mieliśmy dzisiaj.

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 02 kwietnia 2010 0:17 

Dałam tylko przykład, bo jak mówię, ja i tak nie mam źle. Ale mówię że problem jest ogólny.
Po prostu chciałam pokazać, że nie jest łatwo pogodzić uczelnię, dojazd, przygotowania itd., jeśli komuś zależy żeby niczego nie zaniedbać.
Nie mam zamiaru się kłócić czy właśnie przerzucać argumentami, bo jak wiem, inni mają większy problem z dojazdami niż ja i sprawa nie dotyczy tylko mnie. Zresztą nie ma co się rozwodzić nad tym, komu jest lepiej, komu gorzej, że niektórzy przyjeżdżają i mają jeszcze dużo do zrobienia itd. Bo nie o to tu chodzi przecież.
Bo znowu się wywiąże niepotrzebna dyskusja.

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 02 kwietnia 2010 0:27 

Na samorząd nie ma co liczyć, to trzeba w grupie dogadać się z prowadzącym i albo przekładać, albo inaczej kombinować. Też mi ktoś mówił że ma jeden autobus na dobę do domu i że dzisiaj się na uczelni nie pojawi. No czasami trzeba wybrać między jednym i drugim...

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 02 kwietnia 2010 0:56 

Auć! inicjujący tekst [dalej zwany bełkotem] miał jakby to powiedzieć…
nie do końca i nie w całości absolutnie poważny charakter jak na…
ekhm, wypowiedź oficjalnego użytkownika forum studenckiego;

Ein napisał(a):
A mógłbyś to napisać po polsku? Tzn. używając m.in. kropek i wielkich liter oraz bez nadużywania przy każdej okazji nawiasów kwadratowych?

osobiście podejrzewam, że sama forma, kompozycja i styl
[a może nawet – kto by to wiedział! – ilość słów]
szczególnie w początkowej fazie miały na celu bardziej…
‘’pochwalenie’’niektórych komentarzy i komentujących
pojawiających się w temacie ‘1 kwietnia – godziny rektorskie??’;

natomiast sama ‘nachalność formy’, ‘nachalność kompozycji’ i ‘nachalność stylu’
[a może nawet nachalność ilości słów] miały – jak obstawiam – potwierdzić wątpliwości,
że ów popularny bełkot balansuje na krawędzi powagi i jej braku;

niemniej jednak w dalszej części owego bełkotu – mam takie wrażenie – zostały przemycone wątki dotyczące merytorycznej kwestii wolnych dni w czasie przed- lub bez przed świątecznym;

[porządna forma, porządna kompozycja i porządny styl teraz rządzą:]

Wszystkie odpowiedzi odwołujące się do bełkotu, tak naprawdę się do niego nie odnosiły.

vocativus napisał(a):
jeśli jest to dla Ciebie taką przeszkodą, to pisz skargę do Rektora i/lub Dziekana. Godziny dziekańskie/rektorskie to nie obowiązek i nikt ich ogłaszać nie musi.

Nie pisałem nic o dniach rektorskich, tudzież dziekańskich, co więcej: pisałem, że byłem dziś na wszystkich odbytych zajęciach i że dla mnie akurat to nie problem ;)

Chodziło bardziej o wczucie się w inne osoby, szczególnie mieszkające daleko, które tak czy owak wyjeżdżają wcześniej czy będzie to przełożenie/wolne czy nie, a często wolące ‘dla dobra sprawy’ po prostu nic nie mówić. I chodziło o to, że może czasem lepiej dogadać się po prostu jak człowiek z człowiekiem, np. w kwestii przełożenia zajęć, a nie lżyć czy wyciągać jakieś paragrafy [patrz wątek ‘1 kwietnia – godziny rektorskie??’].

Co do kwestii organizacji roku akademickiego i wpływania na decyzję rektora/dziekana, to –ogólnie mówiąc –zgadzam się z ostatnimi komentarzami.

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 02 kwietnia 2010 15:24 

jeśli chodzi o przerwę w lutym, to jestem innego zdania: wolę trochę krótsze wakacje latem, a mieć więcej niż 0/3/-7 (nakładanie się sesji i semestru) dni przerwy międzysemestralnej/ferii w lutym, niż mieć cały lipiec wolny. zwłaszcza że 5 dni lipca to nie tak dużo, a i tak pewnie większość egzaminów odbędzie się pod koniec czerwca.

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 02 kwietnia 2010 16:01 
Admin absolwent

Majac do wyboru wersje organizacji semestru z poczatku moich studiow (sesja poprawkowa zimowa w pierwszym tygodniu nowego semestru), a obecna (sesja, sesja poprawkowa, "tydzien" wolnego, nowy semestr), zdecydowanie wole pierwsze rozwiazanie.

I to maja w pamieci pierwsza sesje poprawkowa z kompletem przedmiotow do poprawy ;-)

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 05 kwietnia 2010 17:08 

Według mnie najlepiej by było sesja, sesja poprawkowa, nowy semestr..... i tydzień wcześniej kończyć rok, tzn jeszcze w czerwcu;) Ale to moje zdanie....

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 05 kwietnia 2010 19:11 

Naprawdę komuś tutaj zależy na dniach wolnych?

Np. te pięć jest nie do zniesienia...

Optymalna wersja wg mnie: zajęcia rozłożone równomiernie na cały rok kalendarzowy, żadnych przerw ani wakacji.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]