Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest wtorek, 12 listopada 2019 4:19

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 11 listopada 2008 17:52 
Opiekun I roku

Zając napisał(a):
(...) przynajmniej moim zdaniem wykładowcy nie biorą wyników tych ankiet do siebie(bo w końcu kto zobaczy jak wypadł w ankiecie?), a przynajmniej nie zwróciłem uwagi żeby jakiś wykładowca przejmował się wynikami tej ankiety o której mówisz.

Ja zawsze z zainteresowaniem czytam odnoszące się do mnie ankiety (są robione dwa razy w roku już ok. 10 lat) i zastanawiam się nad zawartymi w nich uwagami.

A jak ktoś ma zastrzeżenia do pracy dydaktycznej któregoś z pracowników Instytutu, to zawsze może to zgłosić dyrektorowi ds. dydaktycznych (czyli dr. Wróblewskiemu który, jak wiadomo, nie gryzie), co jest nieco prostsze od organizowania własnych ankiet.

JK

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 11 listopada 2008 19:43 

Jan Kraszewski napisał(a):
A jak ktoś ma zastrzeżenia do pracy dydaktycznej któregoś z pracowników Instytutu, to zawsze może to zgłosić dyrektorowi ds. dydaktycznych (czyli dr. Wróblewskiemu który, jak wiadomo, nie gryzie), co jest nieco prostsze od organizowania własnych ankiet.

Jednak uważam, że wiedza iż ktoś nie gryzie nie jest jednak tak oczywista. Dr. Wróblewski jest jednym z wykładowców i myślę, że wielu studentów ma zakodowane coś takiego, że jeśli pójdzie i osobiście zgłosi problem dotyczący sposobu wykładania jakiegoś z wykładowców to ta informacja przedostanie się dalej i może się odbić na osobie zwracającej uwagę na rzecz przeszkadzającą. I myślę, iż taką myśl jest z głowy studentów strasznie trudno wyplewić, gdyż jak mówi przysłowie: "na zimne lepiej dmuchać", to chociaż student wie, iż może zawsze się zwrócić do dr. Wróblewskiego, to zawsze pozostaje myśl, że może jednak lepiej swojej skóry nie narażać.

Ja zawsze z zainteresowaniem czytam odnoszące się do mnie ankiety (są robione dwa razy w roku już ok. 10 lat) i zastanawiam się nad zawartymi w nich uwagami.

Bardzo się cieszę z tego, że jednak nie wszystkie te ankiety są robione na marne, jednak z osobistych doświadczeń wiem, iż jest Pan jednym z tych wykładowców, którym zależy na tym, aby należycie wykonywać zadanie jakiego się Państwo podjęliście(dydaktyki), jednak nie o wszystkich wykładowcach można to powiedzieć(przykładem może tu być np. wykład z Algebry Abstrakcyjnej dr. Wencla, na którym, z tego co wiem, co roku jest mała liczba słuchaczy, chociaż na sam przedmiot jest zapisana dość znaczna liczba studentów; czy dr. Pezda, o którym od wielu studentów słyszałem, że przychodzi na ćwiczenia nieprzygotowany i nie przykłada się do swojej pracy. Kolejne nazwiska można mnożyć...)

Wiele razy widziałem profesora Newelskiego obserwującego listy z wynikami(osiągnięciami) studentów. Dlaczego my, jako studenci nie możemy obserwować wyników(postępów w technice nauczania) wykładowców?

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 11 listopada 2008 23:27 
Opiekun I roku

Zając napisał(a):

Jednak uważam, że wiedza iż ktoś nie gryzie nie jest jednak tak oczywista. Dr. Wróblewski jest jednym z wykładowców i myślę, że wielu studentów ma zakodowane coś takiego, że jeśli pójdzie i osobiście zgłosi problem dotyczący sposobu wykładania jakiegoś z wykładowców to ta informacja przedostanie się dalej i może się odbić na osobie zwracającej uwagę na rzecz przeszkadzającą. I myślę, iż taką myśl jest z głowy studentów strasznie trudno wyplewić, gdyż jak mówi przysłowie: "na zimne lepiej dmuchać", to chociaż student wie, iż może zawsze się zwrócić do dr. Wróblewskiego, to zawsze pozostaje myśl, że może jednak lepiej swojej skóry nie narażać.

To może warto przekonywać studentów, że takie myślenie jest nieuzasadnione?
Rozumiem, że to wymaga pewnej odwagi cywilnej, ale nieanonimowa skarga ma dużo większą wagę niż anonimowe narzekanie.

JK

Tytuł:
PostNapisane: środa, 12 listopada 2008 1:39 

W naszym instytucie jest sporo prowadzących, ktorym zalezy na tym by studenci zrozumieli ;]

Tytuł:
PostNapisane: środa, 12 listopada 2008 11:17 

To może warto przekonywać studentów, że takie myślenie jest nieuzasadnione?
Rozumiem, że to wymaga pewnej odwagi cywilnej, ale nieanonimowa skarga ma dużo większą wagę niż anonimowe narzekanie.

Nie mówię, że nie warto przekonywać, zwracam tylko uwagę, iż istnieją nieprzekonani, a nawet i tacy których nigdy się nie przekona("bo wolą dmuchać na zimne niż się poparzyć"). Czy uważa Pan, iż ich uwagi są nic niewarte? Według Pana nieanonimowa skarga ma dużo większą wagę niż anonimowa skarga. Czy jeśli skarga ma pokrycie z rzeczywistością, to czy różnicą między tą anonimowa, a nieanonimową nie jest tylko to, że za tą nieanonimową ktoś ręczy swoim nazwiskiem i łatwiej jest uwierzyć, że rzeczywiście dzieje się coś, co należy sprawdzić? Ale czy w tym drugim przypadku nie należało by tego też sprawdzić?

Poza tym, w moim pomyśle chodziło mi bardziej o porady do samych wykładowców, które Oni mogli by przeczytać(a przy okazji inni wykładowcy, czy nie robią takich samych błędów) i które by zawierały, to co się studentom nie podoba na danych wykładach jak zarówno i to co się podoba(inni wykładowcy mogli by potraktować jako wskazówkę).

chochlik napisał(a):
W naszym instytucie jest sporo prowadzących, ktorym zalezy na tym by studenci zrozumieli ;]

Jest też sporo takich, którym nie zależy żebyśmy zrozumieli wykład(materiał), a uważam, że skoro się podjęli dydaktyki, to powinno zależeć wszystkim. Jeśli studentowi nie zależy na zrozumieniu materiału to zostaje wyrzucony. Jeżeli nie maja wystarczających zdolności matematycznych, to też zostają wyrzucony. Jeśli wykładowcy nie zależy na poprawianiu swoich zdolności dydaktycznych, albo takich nie posiada - to jest to problem studenta, bo nikt nie kontroluje tego jak są rozwinięte zdolności dydaktyczne poszczególnych wykładowców.

Tytuł:
PostNapisane: środa, 12 listopada 2008 12:47 

Musisz pamietac, ze dzialalnosc dydaktyczna nie jest jedyna, ktora zajmuja sie pracownicy IM. Wielu znakomitych matematykow ma bardzo umiarkowane talenty dydaktyczne a musza prowadzic jakies zajecia.

Zgadzam sie jednak, ze ankiety, w ktorych studenci oceniaja wykladowcow, powinny byc traktowane serio i powinny jakos rzutowac potem na przydzial zajec. Ludzie z watpliwymi talentami dydaktycznymi nie powinni raczej prowadzic waznych przedmiotow na pierwszym i drugim roku. Zasada ta zdaje sie nie jest u nas do konca przestrzegana.

Moze jednak lepiej powalczyc o to, zeby te ankiety, ktore sa juz przeprowadzane, byly robione lepiej niz organizowac calkiem nowe? Studenci mogliby np. chciec, aby wyniki tych ankiet byly publiczne albo zeby byly lepiej przeprowadzane (np. zeby istniala mozliwosc wypelnienia ankiety na spokojnie, a nie, jak pisales, 2 minuty przed egzaminem)...

Sadeq

Tytuł:
PostNapisane: środa, 10 grudnia 2008 11:37 
Admin absolwent

kshaczek napisał(a):
No wiec powstala, pod adresem http://samorzad.ii.uni.wroc.pl/

W zrodle strony w komentarzach mozna poczytac sobie jaki jest "plan" jej rozwoju, no a w przyszlosci bedziemy chcieli zeby dzialaly aliasy samorzad.im.uni.wroc.pl i samorzad.wmi.uni.wroc.pl

Zachecam do komentowania.

Jesli chodzi o podania, to nie wiedziec czemu zniknely (albo ja juz nie potrafie do nich dojsc) ze strony IM linki do nich (czyzby byly nieaktualne?).
Moze sie komus przydadza (linki by google):
podanie A o przedluzenie sesji (doc)
podanie A o przedluzenie sesji (pdf)
podanie B zaliczenie semestru(doc)
podanie B zaliczenie semestru(pdf)
podanie G przepisanie ocen (doc)
podanie G przepisanie ocen (pdf)

Tytuł:
PostNapisane: środa, 10 grudnia 2008 13:00 
Opiekun I roku

Zniknęły w czasie zmiany strony Wydziału. Wcześniej link "DZIEKANAT" linkował do strony instytutowej o dziekanacie, teraz linkuje do strony Wydziału, a tam tych plików nie ma.

Ponieważ uważam, że formularze powinny być dostępne, ale na stronie Wydziału, proszę ew. uwagi zgłaszać do Dziekana Plebanka.

JK

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 12 września 2009 18:36 

Zgodnie z komunikatem o organizacji roku akademickiego 2009/2010 (http://www.ifs.uni.wroc.pl/Organizacja_roku_akademickiego_2009-2010.pdf) przerwa świąteczna zaczyna się 24 grudnia, co oznacza, że 23.12 (środa) odbędą się zajęcia.
Ponieważ dużej części osób(w tym mi) jest to nie na rękę(duża odległość do domu, kłopoty z komunikacją itp.), zastanawiam się czy samorząd wydziałowy mógłby w imieniu studentów złożyć podanie do dziekana o ogłoszenie dnia dziekańskiego 23.12 lub przeniesienie zajęć z tego dnia na inny, bardziej dogodny, termin.
Z góry dziękuję.

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 12 września 2009 19:41 

Ja również przyłączam się do prośby, jak co roku. Jednak ze względu na uwagi Samorządu i Władz, robię to dużo wcześniej niż w grudniu po południu :)

Pozdrawiam

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]