Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest wtorek, 16 października 2018 23:45

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 04 lipca 2008 19:28 

ja bym była za tym, żeby nie było przerwy, ale sesja poprawkowa była jednak przed rozpoczęciem letniego semestru. Wtedy Ci co będą chcieli tydzień przerwy, mogę się postarać i zdać wsio w pierwszym terminie:P wilk syty i owca cała;)

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 04 lipca 2008 19:48 

grajdek napisał(a):
Gdybyśmy mieli tyle nauki co studenci AWF to byłbym w siódmym niebie i mógłbym się "uczyć" cały rok :lol:

Zwłaszcza ci uczący się anatomii ;-)

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 04 lipca 2008 22:33 

Einherjer napisał(a):
maravilhoso napisał(a):
- można się wyprowadzić z mieszkania jeszcze w czerwcu i sporo zaoszczędzić

No to może niech semestr trwa 1 miesiąc. Będzie mozna się wyprowadzić z mieszkania szybciej i sporo zaoszczędzić.

Cytuj:
- można wyjechać do USA na wakacje, wyjazd w połowie lipca nie ma sensu raczej.

Na wakacje czy do pracy? Bo właśnie to drugie jest przy obecnym kursie dolara bezsensowne.

Cytuj:
- nie trzeba siedzieć i uczyć sie podczas upałów

Z upałami można sobie poradzić. Argument mało przekonujący.

Cytuj:
- nie zazdrości się studentom np AWF-u, którzy zaczynają wakacje 3 tygodnie przed nami:)

p. odpowiedź Ewy

Też bardzo łatwo potrafiłbym zbić jakikolwiek argument za długą przerwą po zimie, ale ich nie widze :) Co do wypowiedzi o kursie dolara i wyprowadzaniu sie po miesiącu to bez komentarza.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 07 lipca 2008 19:30 

to ja rzuce jeszcze jeden pomysł;)

może dało by radę, żeby plan był dostępny chociaż tydzień przed rozpoczęciem zajęć??

pozdrawiam;)

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 07 lipca 2008 19:33 

didi_16 napisał(a):
może dało by radę, żeby plan był dostępny chociaż tydzień przed rozpoczęciem zajęć??

O to to to! Na innych wydziałach (kierunkach) plan jest często 2-3 tygodnie przed rozpoczęciem roku, tylko tutaj jakby to nie działa...

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 08 lipca 2008 0:20 

To zależy od wielu czynników, ale wszystko wskazuje na to, że plan zajęć już od tego semestru faktycznie będzie pojawiał się wcześniej niż do tej pory.

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 04 października 2008 17:38 

wszystko czyli co??

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 11 listopada 2008 15:47 

Wydaje mi się, iż mam pomysł, który mógłby zrealizować samorząd studencki, oraz który mógłby podnieść jakość kształcenia w naszym instytucie.

My(jako studenci) zostajemy oceniani przez wykładowców/ćwiczeniowców za nasze umiejętności matematyczne. Myślę, że wielu studentów, próbuje podnieść swoje zdolność nie tylko ze względu na zamiłowanie do nauki, ale też ze względu na chęć wyróżnienia się na tle reszty(lub nie byciu na szarym końcu - jako ten nic nieumiejący). Myślę, że ocenie powinni podlegać też Ci, którzy nas nauczają - powinni podlegać ocenie swoich umiejętności dydaktycznych. I tu pojawia się mój pomysł, mianowicie, chciałbym aby samorząd przeprowadzał co jakiś czas(np. co miesiąc), sondaż wśród studentów, w którym studenci wystawiali by ocenę swoim nauczycielom, z umiejętności dydaktycznych. W mojej wyobraźni wygląda to tak, iż przez jakiś określony czas, losowo wybrani studenci(np. zaczepieni na korytarzu), są pytani(anonimowo), o wystawienie nauczycielom z listy, z którymi mieli styczność, oceny od 1 do 10 z umiejętności dydaktycznych tychże dydaktyków. Po zebraniu odpowiedniej ilości danych, obliczało by się każdemu nauczycielowi "ocenę średnią", a wyniki w postaci rankingu można by znaleźć na poziomie 0,5 obok sekretariatu dydaktycznego, gdzie każdy wykładowca mógłby sprawdzić, czy nie powinien się pod szlifować z umiejętności dydaktycznych, oraz każdy student mógł by sprawdzić, do kogo warto się zapisać na ćwiczenia/wykład(który z wykładowców/ćwiczeniowców będzie tłumaczył zrozumiale).

Oprócz listy rankingowej, myślę że dobrym pomysłem by było, gdyby niedaleko niej znajdowały się wydrukowane uwagi, które przy okazji zbierania ankiety, można by kierować do konkretnych wykładowców, na temat, co studentom się podoba, a co przeszkadza - o ile jakiś student podczas robienia ankiety chciałby się takimi podzielić.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 11 listopada 2008 15:56 

:O

Zając napisał(a):
Po zebraniu odpowiedniej ilości danych, obliczało by się każdemu nauczycielowi "ocenę średnią", a wyniki w postaci rankingu można by znaleźć na poziomie 0,5 obok sekretariatu dydaktycznego, gdzie każdy wykładowca mógłby sprawdzić, czy nie powinien się pod szlifować z umiejętności dydaktycznych, oraz każdy student mógł by sprawdzić, do kogo warto się zapisać na ćwiczenia/wykład(który z wykładowców/ćwiczeniowców będzie tłumaczył zrozumiale).

Chore.

Poza tym takie ankiety są przeprowadzane pod koniec semestru. Przynajmniej w zeszłym roku były.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 11 listopada 2008 17:31 

Ein napisał(a):
Chore.

A jakieś uzasadnienie do tego stwierdzenia?

Ein napisał(a):
Poza tym takie ankiety są przeprowadzane pod koniec semestru. Przynajmniej w zeszłym roku były.

Były, a nawet były też rok wcześniej o ile mnie pamięć nie myli; ale co z tego że były ankiety, skoro sama forma wypełniania tych ankiet pozostawia wiele do życzenia(np. prośba o wypełnienie ankiet tuż przed egzaminem, kiedy student bardziej przejmuje się tym co ma zaraz nastąpić, a nie jakąś ankietą), nie wspominając już o tym, iż wgląd w wyniki tych ankiet posiada "nie wiadomo kto", i przynajmniej moim zdaniem wykładowcy nie biorą wyników tych ankiet do siebie(bo w końcu kto zobaczy jak wypadł w ankiecie?), a przynajmniej nie zwróciłem uwagi żeby jakiś wykładowca przejmował się wynikami tej ankiety o której mówisz.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]