Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest poniedziałek, 17 czerwca 2019 23:33

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Stypendia
PostNapisane: sobota, 24 marca 2012 17:42 

fajnie, że zaznaliśmy chociaż odrobinę sprawiedliwości, nie załapałem się, było blisko, ale głównie chodziło mi właśnie o to, żeby poruszyć temat tego, że osoby które wcześniej studiowały u nas ten sam kierunek i zaczęły od nowa co wiąże się z lepszymi ocenami nie powinny otrzymywać stypendium. Cieszę się za innych :)

PostNapisane: sobota, 24 marca 2012 19:42 
Opiekun I roku

Uważam, że im prostszy regulamin, tym lepszy. Ten regulamin jest prosty - ci, którzy mają lepsze wyniki, dostają stypendium, bez dochodzenia, dlaczego osiągają lepsze wyniki. Mnożenie różnego rodzaju wykluczeń nie jest moim zdaniem dobrym pomysłem, dlatego u nas nie ma wykluczeń poza niezbędnymi (np. nie można pobierać dwa razy stypendium na tym samym semestrze).

Zdaję sobie oczywiście sprawę, że nie wszyscy muszą podzielać mój pogląd na tę sprawę, natomiast uważam, że przyznanie stypendium osobom, które ponownie rozpoczęły studia i jeszcze raz realizowały zaliczone przedmioty nie jest niesprawiedliwe. Osoby te podjęły ryzyko powtórnego zaliczania przedmiotu, który mogły przepisać i moim zdaniem ich motywacją nie było zajęcie lepszego miejsca w kolejce po stypendia zamawiane, tylko lepsze nauczenie się danego przedmiotu (gdy zapisywały się na ten przedmiot, studiów zamawianych nie było i wszystko wskazywało na to, że nie będzie, nie mówiąc już o konkretnych zapisach regulaminu stypendialnego - o którym nikt wtedy nie myślał - które mogły ich z tej kolejki wykluczyć). Nie uważam, by należało ich za to karać.

JK

PostNapisane: niedziela, 25 marca 2012 2:11 

Jan Kraszewski napisał(a):
Uważam, że im prostszy regulamin, tym lepszy. Ten regulamin jest prosty - ci, którzy mają lepsze wyniki, dostają stypendium, bez dochodzenia, dlaczego osiągają lepsze wyniki. Mnożenie różnego rodzaju wykluczeń nie jest moim zdaniem dobrym pomysłem, dlatego u nas nie ma wykluczeń poza niezbędnymi (np. nie można pobierać dwa razy stypendium na tym samym semestrze).

Zdaję sobie oczywiście sprawę, że nie wszyscy muszą podzielać mój pogląd na tę sprawę, natomiast uważam, że przyznanie stypendium osobom, które ponownie rozpoczęły studia i jeszcze raz realizowały zaliczone przedmioty nie jest niesprawiedliwe. Osoby te podjęły ryzyko powtórnego zaliczania przedmiotu, który mogły przepisać i moim zdaniem ich motywacją nie było zajęcie lepszego miejsca w kolejce po stypendia zamawiane, tylko lepsze nauczenie się danego przedmiotu (gdy zapisywały się na ten przedmiot, studiów zamawianych nie było i wszystko wskazywało na to, że nie będzie, nie mówiąc już o konkretnych zapisach regulaminu stypendialnego - o którym nikt wtedy nie myślał - które mogły ich z tej kolejki wykluczyć). Nie uważam, by należało ich za to karać.

JK

Popieram powyższą wypowiedź w całej rozciągłości :). Mam nadzieję, że przyszłe regulaminy związane z działalnością IM też będą pisane z prostotą i ze zdrowym rozsądkiem, a WMiI będzie ostoją normalności na tym uniwersytecie :).

PostNapisane: wtorek, 27 marca 2012 20:05 

Ja i mój kolega już otrzymaliśmy stypendia, więc sprawdzajcie konta :).

PostNapisane: piątek, 25 maja 2012 18:49 

Czy stypendia za maj były już wypłacane?

PostNapisane: sobota, 26 maja 2012 11:12 

Ja na razie nie dostałem. Generalnie chyba wszyscy dostają w mniej więcej tym samym terminie (może 1 dzień różnicy, a to prawdopodobnie ze względu na sesje systemu Elixir), więc jak będzie na koncie, to będzie znaczyło że zostało wypłacone - nie ma sensu pytać...

PostNapisane: sobota, 26 maja 2012 11:41 

Do mnie też jeszcze nie doszło i mi luźniej już na sercu, że do innych też nie ^^

PostNapisane: sobota, 26 maja 2012 13:27 

ja dostałem 16 maja (stypendium rektora).

PostNapisane: sobota, 26 maja 2012 21:33 
Opiekun I roku

ghazer napisał(a):
ja dostałem 16 maja (stypendium rektora).

Przypominam, że jesteśmy w dziale "Studia zamawiane"...

JK

PostNapisane: niedziela, 27 maja 2012 12:16 

rzeczywiście. wszedłem tu z "nowych postów" i nie zwróciłem uwagi na dział.

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]