Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest wtorek, 20 sierpnia 2019 3:32

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 13 listopada 2014 0:21 

Zaczynacie rozwodzić się nad jakimiś dziwnymi rzeczami, tworząc nowe problemy i oskarżając nawzajem swój punkt widzenia. Suche fakty są takie, że prowadzący ma głęboko w nosie, że 90% ludzi nie ma pojęcia co się dzieje na zajęciach, bo zamiast na pierwszych wykładach wprowadzić podstawowe pojęcia jak chociażby schemat blokowy, czy trochę o idei programowania, języku, to my dostajemy tablicowe implementacje kolejek i stosów, oraz programujemy strukturę w całości opartą na wskaźnikach (takie rzeczy w połowie I semestru PO1, a wskaźników to i tak się unikało jak ognia). I teraz powiedzcie mi, jak ktoś, kto rzeczywiście chciał się czegoś nauczyć ma to zrobić, jak się go na dzień dobry zniechęca? Ja np. bardzo cenię sobie umiejętności programistyczne, ale uważam, że na tym przedmiocie niczego się nie nauczę, bo co innego jak coś jest tłumaczone i przerabiane, a co innego jak muszę się sama wszystkiego od podstaw uczyć w domu, bo prowadzący rzuca hasłami, a później oczekuje cudów. Bo na II on takie rzeczy w 7 minut tłumaczy, a nam to trzeba godzinę na to poświęcić.. I nie zgadzam się z tym, że na studiach każdy sam ma się wszystkiego nauczyć. Po coś one jednak są, i po coś Ci wykładowcy prowadzą te zajęcia. Studia mają pomóc zrozumieć dane zagadnienie. A tu niestety początkujący są na starcie straceni.

PostNapisane: czwartek, 13 listopada 2014 1:14 

Co się właściwie działo rok, czy dwa lata temu, że pana Nowaka wymienili? :D

PostNapisane: czwartek, 13 listopada 2014 1:27 

Chodzą plotki,że ktoś z władz IM czytał wpisy w powyższym wątku,czyli zapoznał się z opinią studentów- to odpowiedź na głosy,że pisanie tu to bezsensowne użalanie się nad sobą. Ja jako autorka uważam,że wątek spełnił swoją funkcję :) (Czekam z utęsknieniem na złośliwe komentarze)
PS w liczbie wyświetleń doganiamy Algebrę! Pozdrawiam wszystkich współtwórców tego sukcesu!

PostNapisane: czwartek, 13 listopada 2014 15:12 
Opiekun I roku

NieLubięLiczyc napisał(a):
Chodzą plotki, że ktoś z władz IM czytał wpisy w powyższym wątku,czyli zapoznał się z opinią studentów

Dziwi to Panią? Forum jest pod stałą obserwacją (nie tylko moją)... Zapewniam, że to nie plotki.

Dyskusja jest bardzo interesująca, w końcu jakiś przejaw aktywności studenckiej.

JK

PostNapisane: czwartek, 13 listopada 2014 19:01 

Jan Kraszewski napisał(a):
Dziwi to Panią? Forum jest pod stałą obserwacją (nie tylko moją)... Zapewniam, że to nie plotki.

Dziwi,a jednocześnie cieszy mnie popularność wątku.
Dyskusja jest bardzo interesująca, w końcu jakiś przejaw aktywności studenckiej.

Naprawdę interesująca? Osobiście jestem załamana przebiegiem dyskusji...na palcach jednej ręki można wyliczyć ludzi,którzy wyrazili swoją opinię na pierwotny temat.Celem tego wątku było zapoznanie się z opinią studentów,najlepiej tych KTÓRYCH TEN PROBLEM DOTYCZY o podziale przedmiotu na nurty. Oczekiwane przeze mnie odpowiedzi miały wyglądać mniej więcej tak:
wersja 1: Wdip powinien zostać podzielony, gdyż wielu studentów nie daje rady + szczegółowa argumentacja.
wersja 2: Wdip powinien zostać podzielony, gdyż wielu studentów się nudzi +szczegółowa argumentacja.
wersja 3: Wdip nie powinien zostać podzielony,gdyż poziom jest idealnie wyśrodkowany +szczegółowa argumentacja.
Wyszła za to bezsensowna polemika o przydatności programowania (rozpoczęta [niechcący] zresztą przeze mnie-ogromny błąd,żeby nie powiedzieć wprost -głupota) oraz tradycyjnie,jak to bywa na stronach internetowych, wzajemne nic-nie-wnoszące złośliwości.

Pozdrawiam serdecznie.

PostNapisane: czwartek, 13 listopada 2014 19:26 

Wersja 4: Wdip nie powinien zostać podzielony, gdyż już ma alternatywę w postaci PO, ale trzeba go poprawić, bo poziom wcale nie jest idalnie wyśrodkowany.

Dodam, że nie przestrzegamy zasad ustalonych na początku roku. Z tego co pamiętam, to zgodziliśmy się na rozwiązywanie jednego zadania na laboratorium i jednego zadania w domu co tydzień, ale wcale nie jest to egzekwowane (przynajmniej w niektórych grupach). Czyżby było coś nie tak z kontaktem między wykładowcą a prowadzącymi ćwiczenia i laboratoria?

PostNapisane: czwartek, 13 listopada 2014 20:10 

Oczekiwane przeze mnie odpowiedzi miały wyglądać mniej więcej tak:

Coś nie przewidywałaś odpowiedzi: "WdIiP nie powinien zostać podzielony, bo to zwyczajnie durne, a problem biednych studencików należało rozwiązać innymi metodami" + szczegółowa argumentacja.

KTÓRYCH TEN PROBLEM DOTYCZY

Obniżanie poziomu studiów dotyczy wszystkich studentów.

Celem tego wątku było

Nie chcę wiedzieć co było celem wątku, ale jak już w pierwszych postach napisałaś bujdy takie jak:
- jak bardzo programowanie ci nie jest potrzebne
- jak bardzo nauczycielom nie jest potrzebne
- jak bardzo studiujesz kierunek, na którym nie powinno nie być informatyki
- że WdIiP trzeba podzielić, bo podzielono wszystkie przedmioty obowiązkowe dla każdej specjalności (którym WdIiP nie jest)
to nie dziw się, że nie poszło ci według planu.

PostNapisane: czwartek, 13 listopada 2014 21:11 
Opiekun I roku

Naprawdę interesująca?

Dla mnie interesujące było już to, że zgłoszony problem i różne osoby zaczęły się wypowiadać, prezentując szerokie spektrum poglądów. Oczywiście, nie wszystkie wypowiedzi były sensowne (choć były też takie, które dobrze diagnozowały sytuację), ale dla mnie istotne było już to, że pojawił się przejaw aktywności studenckiej, chęć zgłoszenia problemu Dyrekcji itd. Bo tak na co dzień to ja tej aktywności nie widzę.... (a szkoda).

JK

PostNapisane: czwartek, 13 listopada 2014 21:29 

Paweł Czarkowski napisał(a):
"WdIiP nie powinien zostać podzielony, bo to zwyczajnie durne, a problem biednych studencików należało rozwiązać innymi metodami" + szczegółowa argumentacja

"Bo to zwyczajnie durne" teraz to nawet mnie przekonałeś!To jest właśnie merytoryczna dyskusja, na którą czekałam!
Obniżanie poziomu studiów dotyczy wszystkich studentów.

Podział Wdipu na dwa nurty, z czego jeden byłby trudniejszy niż obecnie, to faktycznie obniżanie poziomu.

Nie chcę wiedzieć co było celem wątku

Cel wydaje mi się był dość jasno opisany, wydaje się jednak,że niezbyt jasno dla wszystkich."Nie chcę wiedzieć co było celem tego wątku"-to po co się wypowiadasz?

jak bardzo studiujesz kierunek, na którym nie powinno nie być informatyki

Czy to zdanie naprawdę miało tak brzmieć???

PostNapisane: czwartek, 13 listopada 2014 21:33 

dla mnie istotne było już to, że pojawił się przejaw aktywności studenckiej, chęć zgłoszenia problemu Dyrekcji itd. Bo tak na co dzień to ja tej aktywności nie widzę.... (a szkoda).

Moim ( w 100% subiektywnym) zdaniem , po prostu ciężko mieć inne zastrzeżenia co do uczelni :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]