Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest wtorek, 16 lipca 2019 17:02

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 04 lutego 2012 23:30 

Nie wiem czy chciałbyś iść na egzamin 7km pieszo tylko dlatego, że ruch podporządkowano meczowi. Albo czy mógłbyś się uczyć, gdy na ulicach tłum pijanych ludzi śpiewa, bawi się e.t.c. Nie wiem, czy podczas sesji ktoś chciałby martwić się o kwestie mieszkaniowe, bo jego mieszkanie zostało wynajęte zagranicznym kibicom, czy akademik został zajęty na potrzeby wojska i policji. Jedyne co można było by zrobić lepiej to rok akademicki od 1. września, ale z tego co wiem, tak nie może być z powodu na praktyki studentów w szkołach we wrześniu...

PostNapisane: sobota, 04 lutego 2012 23:57 

Lubliniczanin napisał(a):
Albo czy mógłbyś się uczyć, gdy na ulicach tłum pijanych ludzi śpiewa, bawi się e.t.c.

To w takim razie wszyscy mieszkający w akademiku nie mogliby się uczyć przez cały rok na okrągło :D, bo mają to codziennie i to nie na ulicy, a na korytarzu :P. Słuchawki na uszy, zamknąć okna i już. A przejeżdżające tramwaje nie przeszkadzają w nauce - jakoś cały rok jeżdżą i się żyje?

Nie wiem, czy podczas sesji ktoś chciałby martwić się o kwestie mieszkaniowe, bo jego mieszkanie zostało wynajęte zagranicznym kibicom

Wow! Podpisać umowę wynajmu z klauzulą pozwalającą właścicielowi na wynajęcie mieszkania kibicom na czas EURO? Gratuluję bezmyślności takim ludziom LOL!

czy akademik został zajęty na potrzeby wojska i policji.

W XX-latce wiszą karteczki informujące, że w akademiku będzie można normalnie w czasie sesji mieszkać, więc chyba jednak zrezygnowali z tego pomysłu, albo to była plotka.

Nie wiem czy chciałbyś iść na egzamin 7km pieszo tylko dlatego, że ruch podporządkowano meczowi.

Na dojazd zawsze można sobie wynająć taksówkę. Te kilkanaście/dziesiąt złotych na 1 czy 2 egzaminy jeden raz w roku to chyba nie taki problem...

Ja tych argumentów nie rozumiem...

Przyznaj, że jesteś zapalonym kibicem piłki nożnej i chcesz oglądać mecze, a nie pisać egzaminy :mrgreen: .

PostNapisane: niedziela, 05 lutego 2012 1:02 

ghazer napisał(a):
a co ci przeszkadza długa sesja? egzaminów jest tyle samo niezależnie od długości sesji. dłuższa sesja oznacza tylko większą elastyczność w ustalaniu terminów, nie żaden przymus.

przeszkadza mi o tyle, że w tej sesji nie mam żadnego egzaminu... i do 27go czerwca muszę siedzieć we Wrocławiu i czekać na obronę... co wiąże się z tym, że muszę zapłacić za cały miesiąc akademika. A wyjechać nie wypada, bo wiadomo, że w ostatnich tygodniach przed obroną robi sie jeszcze poprawki i biega z papierami....

PostNapisane: niedziela, 05 lutego 2012 1:13 

http://regiodom.pl/portal/porady/nieruchomosci/wynajmij-pokoj-lub-mieszkanie-kibicom-zarob-na-euro-2012

Pierwszy z góry z googla. Jak Ci ktoś wymówi mieszkanie na początku maja, bo w tydzień w czerwcu zarobi więcej, niż na Tobie do września... Jestem kibicem i chętnie robię cokolwiek innego niż chodzenia na egzaminy. I wolałbym iść pieszo, niż wydać na taksówkę we Wro. Czy akademiki także imprezują w czasie sesji? A tak na marginesie znam osobę, która przez 2 lata w akademiku nie nadziała się na żadną imprezę, więc można żyć i nie zauważać...

PostNapisane: niedziela, 05 lutego 2012 1:18 

Nie wiem czy chciałbyś iść na egzamin 7km pieszo tylko dlatego, że ruch podporządkowano meczowi. Albo czy mógłbyś się uczyć, gdy na ulicach tłum pijanych ludzi śpiewa, bawi się e.t.c. Nie wiem, czy podczas sesji ktoś chciałby martwić się o kwestie mieszkaniowe, bo jego mieszkanie zostało wynajęte zagranicznym kibicom, czy akademik został zajęty na potrzeby wojska i policji.(..)

Przysięgam, że chciałbym mieć tylko takie problemy w życiu :)

PostNapisane: niedziela, 05 lutego 2012 1:19 

loonatic napisał(a):
To w takim razie wszyscy mieszkający w akademiku nie mogliby się uczyć przez cały rok na okrągło :D, bo mają to codziennie i to nie na ulicy, a na korytarzu :P. Słuchawki na uszy, zamknąć okna i już. A przejeżdżające tramwaje nie przeszkadzają w nauce - jakoś cały rok jeżdżą i się żyje?

coś mi się wydaje, że raczej w akademiku nigdy nie mieszkałeś... bo ja mieszkam od 4 lat i jakoś imprez pod drzwiami nie słyszę.... i to bez słuchawek na uszach...
Jeśli ktoś chce imprezować to imprezuje w konkretnych miejscach (np w XX jest to wnęka...) - trzeba po prostu wiedzieć o który pokój poprosić i ma sie ciszę przez cały rok....

PostNapisane: niedziela, 05 lutego 2012 1:20 
Admin absolwent

didi_16 napisał(a):
A wyjechać nie wypada, bo wiadomo, że w ostatnich tygodniach przed obroną robi sie jeszcze poprawki i biega z papierami....

Przesadzasz ;-)
Ja tam na czas euro wybywam na kanary :D

PostNapisane: niedziela, 05 lutego 2012 1:57 
Opiekun I roku

Sytuacja jest taka, że nie wiemy, dlaczego Rektor właśnie w taki sposób zaplanował sesję. Nie wiemy, czy kryją się za tym jakieś ukryte plany, które zostaną ogłoszone w swoim czasie, czy po prostu tak wyszło. W związku z tym ciężko teraz jednoznacznie stwierdzić, jak ta (niewątpliwie zbyt długa) sesja będzie wyglądać.

JK

PostNapisane: niedziela, 05 lutego 2012 2:26 

Jak Ci ktoś wymówi mieszkanie na początku maja, bo w tydzień w czerwcu zarobi więcej, niż na Tobie do września...

To trzeba było podpisać umowę na czas określony (np. od września do czerwca), albo taką, która obowiązuje na semestr z automatycznym przedłużeniem na kolejny semestr (tzn., że nie można jej wypowiedzieć przed końcem semestru). O Euro 2012 było wiadomo nie od wczoraj, więc można to było przewidzieć i odpowiednio dostosować umowę.
didi_16 napisał(a):
coś mi się wydaje, że raczej w akademiku nigdy nie mieszkałeś... bo ja mieszkam od 4 lat i jakoś imprez pod drzwiami nie słyszę....

Który akademik? Ja mieszkam w XX-latce 3. rok. Oczywiście to była swego rodzaju hiperbola - nie codziennie, ale czasem zdarza się kiepska synchronizacja (impreza wtedy, kiedy akurat przeszkadza).
didi_16 napisał(a):
Jeśli ktoś chce imprezować to imprezuje w konkretnych miejscach (np w XX jest to wnęka...) - trzeba po prostu wiedzieć o który pokój poprosić i ma sie ciszę przez cały rok....

Pomyśl o osobach, które przy wnęce mieszkają :). Zresztą nie zawsze jest to wnęka. Jest pewien moduł w którym mieszka osoba lubiąca soczysty bas na głośnikach i to jeszcze o późnych godzinach nocnych ;).

PostNapisane: niedziela, 05 lutego 2012 13:39 

Jan Kraszewski napisał(a):
Sytuacja jest taka, że nie wiemy, dlaczego Rektor właśnie w taki sposób zaplanował sesję. Nie wiemy, czy kryją się za tym jakieś ukryte plany, które zostaną ogłoszone w swoim czasie, czy po prostu tak wyszło. W związku z tym ciężko teraz jednoznacznie stwierdzić, jak ta (niewątpliwie zbyt długa) sesja będzie wyglądać.

JK

Skoro termin sesji został ustalony w porozumieniu z samorządem studenckim to może ktoś z nich będzie wiedział nieco więcej na ten temat.

Ten długi termin sesji jest o tyle nieszczęśliwy, że w normalnym roku akademickim wszystko skończyłem jakoś 5 lipca, a teraz przez cały rok wszyscy się spinamy, zaczynamy naukę wcześniej, nie mamy ferii, pomijam fakt, że sesja poprawkowa jest w pierwszym tygodniu II semestru, i to wszystko tylko po to, żeby skończyć rok akademicki niecały tydzień szybciej niż normalnie?

Mam jednak nadzieję, że jakoś to wszystko normalnie się ułoży i skończy w miarę szybko.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]