Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest poniedziałek, 18 listopada 2019 2:04

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 04 lutego 2012 20:13 

Chciałbym się spytać, dlaczego sesja w semestrze letnim jest tak bardzo rozciągnięta w czasie? Wielu ze studentów na pewno wolałaby wrócić szybciej do domu czy to do pracy czy na praktyki, a tak nie wiadomo czy mimo końca zajęć 25 maja nie trzeba będzie siedzieć w tym Wrocławiu do końca czerwca :/ . Skoro już cały semestr mamy napięty w zasadzie do granic możliwości to nie rozumiem po co go przedłużać na samym końcu, robiąc tak długą sesję. Zupełnie bez sensu...

PostNapisane: sobota, 04 lutego 2012 20:16 

Już ktoś poruszał ten temat. Sesja ma taki termin, bo jest EURO. Dużo prościej jest wpisac długi termin, poupychać egzaminy wyłącznie na początku i skończyć normalnie niż podać za krótki termin i potem kombinować, że nie ma opcji pomieścić wszystkich egzaminów. Takie zabezpieczenie przed formalnymi problemami zwiazanymi z EURO

PostNapisane: sobota, 04 lutego 2012 20:30 

Ale co do tego ma EURO, skoro pierwsze mecze są już 8 czerwca?

Mam nadzieję, że tak jak piszesz, egzaminy odbędą się w możliwie najszybszych terminach.

PostNapisane: sobota, 04 lutego 2012 20:30 

Jak dla mnie, to egzamin może być nawet w czasie meczu (byle nie Polski ;P).

PostNapisane: sobota, 04 lutego 2012 20:36 

Jak dla mnie to mogą być nawet w czasie meczu Polski. Ale nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, że będę np. miał 4 egzaminy i każdy w innym tygodniu (co przy tak długim czasie trwania sesji jest realne). Wtedy czerwiec byłby miesiącem kompletnie zmarnowanym, a jak już pisałem wcześniej niektórzy idą do pracy lub na praktyki.

PostNapisane: sobota, 04 lutego 2012 20:38 

Makcis napisał(a):
Chciałbym się spytać, dlaczego sesja w semestrze letnim jest tak bardzo rozciągnięta w czasie?

Bo taką organizację roku akademickiego ustalił rektor w porozumieniu z samorządem studenckim (Regulamin Studiów w Uniwersytecie Wrocławskim, par. 7, ust. 3).

PostNapisane: sobota, 04 lutego 2012 20:39 

a co ci przeszkadza długa sesja? egzaminów jest tyle samo niezależnie od długości sesji. dłuższa sesja oznacza tylko większą elastyczność w ustalaniu terminów, nie żaden przymus.

PostNapisane: sobota, 04 lutego 2012 21:12 

Napisałem o tym wyżej.

Cytuj:
nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, że będę np. miał 4 egzaminy i każdy w innym tygodniu (co przy tak długim czasie trwania sesji jest realne). Wtedy czerwiec byłby miesiącem kompletnie zmarnowanym, a jak już pisałem wcześniej niektórzy idą do pracy lub na praktyki.

Chodzi po prostu o to, że niektórzy mieszkają daleko od Wrocławia i takie rozwalenie sesji na cały miesiąc jest bardzo uciążliwe bo ani wrócić do domu ani pójść do pracy. Ogólnie nic konkretnego nie można zrobić.

W tym semestrze sesja trwa nieco ponad 10 dni i nie wiem dlaczego w przyszłym miałaby trwać dłużej...

Pomijam już fakt, że niektórzy chcą jak najszybciej uciec z tego miasta (w związku z Euro, wiadomo co się będzie działo...)

PostNapisane: sobota, 04 lutego 2012 21:55 

a ja napisałem, że to że sesja trwa cały miesiąc nie znaczy, że wszystkie egzaminy nie mogą być choćby jednego dnia (chociaż wtedy mógłby być problem z salami ;) ).

PostNapisane: sobota, 04 lutego 2012 22:54 

Makcis napisał(a):
Jak dla mnie to mogą być nawet w czasie meczu Polski. Ale nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, że będę np. miał 4 egzaminy i każdy w innym tygodniu (co przy tak długim czasie trwania sesji jest realne). Wtedy czerwiec byłby miesiącem kompletnie zmarnowanym, a jak już pisałem wcześniej niektórzy idą do pracy lub na praktyki.

Ja nie traktuję czasu poświęconego na naukę, a w czasie sesji zazwyczaj się uczę, jako czasu zmarnowanego, gdybym tak uważał nie poszedłbym na studia. Poza tym uważam, że lepiej mieć egzaminy rozłożone w czasie, niż kilka egzaminów w jednym dniu, bądź dzień po dniu. Każdy ma prawo do własnego zdania.

Chciałbym jednak podkreślić, że sam pomysł podporządkowania kalendarza akademickiego organizacji jakiejkolwiek imprezy uważam za poroniony.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]