Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest środa, 26 czerwca 2019 14:37

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 08 października 2011 13:34 

supernatural napisał(a):
Zwracam się zatem z uprzejmą prośbą (nic lepszego mi nie przychodzi do głowy) do osób, które są na pierwszym bądź drugim roku o wypisanie się z przedmiotu.

Ja sugerowałbym raczej pójście do dyrekcji i proszenie o zwiększenie limitu grupy niż o nawoływanie do wypisywania się, które to nie rozwiązuje problemu, a jedynie przekłada go na przyszły rok...
Odradzałbym też osobom o altruistycznej duszy wypisywanie się, bo później będą miały ten sam problem.
Justa napisał(a):
Te limity są bez sensu! Tylko dlatego, że nie zmieściłam się w limicie studia mają przedłużyć mi się o kolejny rok??

Proszę prosić o zwiększenie limitu dyrekcję, albo o włączenie przedmiotu do oferty dydaktycznej częściej niż jest obecnie. Mimo, że dyrekcja czyta forum, to narzekanie tutaj nie jest tym samym, co pójście do osób kompetentnych w sprawie oferty dydaktycznej i wyłożenie im swojego (i innych) problemu.

Lubliniczanin napisał(a):
Rok temu były podobne "jajca" z tym przedmiotem. [...] Zupełnie nie rozumiem, czemu nasz instytut ponownie podjął pracę z tą panią.

Może dlatego, że studenci nie wypełniali ankiet rzetelnie i nie przekazywali w nich swoich uwag. Jak się domyślam nikt także nie poinformował dyrekcji o tych problemach (zmiana godzin itp., itd.).
Podejrzewam jednak, że powód współpracy z panią Ćwiąkałą może być prozaiczny: nikt inny nie prowadzi tego przedmiotu lub wszyscy inni prowadzący mają grafik napięty do granic możliwości.

Połączone
JK

PostNapisane: sobota, 08 października 2011 14:05 

loonatic napisał(a):
Może dlatego, że studenci nie wypełniali ankiet rzetelnie i nie przekazywali w nich swoich uwag.

Ankiety obejmują tylko zajęcia prowadzone przez osoby z IM :(

Przyjrzę się sprawie limitów po weekendzie, ale nie mogę obiecać, czy coś uda mi się zrobić. Prowadząca godzi się na 50 osób, mieliśmy zapisanych bodajże 86.

Z jednej strony jest to prowadzone przez osobę spoza naszego wydziału, więc nie mam pełnej swobody działania. Z drugiej strony jest to przedmiot obowiązkowy, więc studenci chcący zapisać się na ten przedmiot nie mogą być odsyłani z kwitkiem - zwłaszcza 3-ci rok.

PostNapisane: sobota, 08 października 2011 16:14 

W tamtym roku była podobna sytuacja i niestety pierwszy czy tez drugi rok musiał się z tego przedmiotu wypisać.

PostNapisane: sobota, 08 października 2011 16:48 

malachi napisał(a):
W tamtym roku była podobna sytuacja i niestety pierwszy czy tez drugi rok musiał się z tego przedmiotu wypisać.

Kiepskie wyjście, bo za rok obecny drugi rok będzie mieć problem, a za 2 lata pierwszy; tak jak trzeci ma teraz. A patrząc na opis tych zajęć w powyższych postach, wcale się nie dziwię, że każdy chce to mieć za sobą jak najszybciej (tym samym nieludzkie jest odbieranie komukolwiek takiej możliwości :lol: )
(Sama jestem na II roku i jestem na liście zapisanych, jeśli każą mi się wypisać,m to będę płakać :P)

PostNapisane: sobota, 08 października 2011 18:43 

pingwinek napisał(a):
malachi napisał(a):

Kiepskie wyjście, bo za rok obecny drugi rok będzie mieć problem, a za 2 lata pierwszy; tak jak trzeci ma teraz. A patrząc na opis tych zajęć w powyższych postach, wcale się nie dziwię, że każdy chce to mieć za sobą jak najszybciej (tym samym nieludzkie jest odbieranie komukolwiek takiej możliwości :lol: )
(Sama jestem na II roku i jestem na liście zapisanych, jeśli każą mi się wypisać,m to będę płakać :P)

Gdyby 1 czy 2 rok nie był nadgorliwy to by nie było problemu ;)
Aczkolwiek wystarczy z tym problemem iść do dyrekcji instytutu.

PostNapisane: sobota, 08 października 2011 19:08 

malachi napisał(a):
Gdyby 1 czy 2 rok nie był nadgorliwy to by nie było problemu ;)

No ale co jest złego w zapisaniu się na przedmiot, który nie jest "zarezerwowany" dla III roku? Nie uważam, żeby to było szczególnie nadgorliwe ;> Za to myślę, że jeśli taka sytuacja powtarza się co rok, to warto wreszcie coś z tym zrobić, i nie mówię tu o wyrzucaniu kogokolwiek, bo to zwyczajnie krzywdzące.

PostNapisane: sobota, 08 października 2011 21:19 

Cytuj:
Gdyby 1 czy 2 rok nie był nadgorliwy to by nie było problemu

A ja myślę, że problemu by nie było gdyby obecny III rok robił ten przedmiot na swoim II roku studiów.

Nie rozumiem też, po co studenci sekcji nauczycielskiej i teoretycznej zapisują się na ten przedmiot (prowadząca wykład dowiedziała się, że takich osób jest przynajmniej kilka).

Jeśli już dojdzie do wyrzucania studentów z tego przedmiotu, to na jakiej zasadzie będzie się to odbywało?

PostNapisane: sobota, 08 października 2011 21:32 

Tomek Z napisał(a):
Jeśli już dojdzie do wyrzucania studentów z tego przedmiotu, to na jakiej zasadzie będzie się to odbywało?

Kto nie przyniesie na przyszły piątek wzoru bilansu i rachunku zysków i strat -> wypad

PostNapisane: sobota, 08 października 2011 23:07 

Tomek Z napisał(a):
Cytuj:
Nie rozumiem też, po co studenci sekcji nauczycielskiej i teoretycznej zapisują się na ten przedmiot (prowadząca wykład dowiedziała się, że takich osób jest przynajmniej kilka).

Tu się zgodzę, że akurat oni mogliby robić za rok, np. jeśli jeszcze się wahają między nauczycielską a ekonomiczną albo robią 2 naraz. Nie wiem, ile jest tych ostatnich, no ale sama ekonomiczna powinna mieć priorytet, jeśli są takie problemy z tym przedmiotem.

PostNapisane: środa, 12 października 2011 21:41 

Czy ktoś może wie jak to będzie z piątkowym wykładem i ćwiczeniami... ci, którzy są na liście oczekujących mają się nie pokazywać, nie przychodzić w ogóle (nawet w roli zwykłego słuchacza mającego nadzieję że ktoś jeszcze zrezygnuje)?
A może są jakieś świeże informacje?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]