Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest środa, 19 czerwca 2019 1:31

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 07 października 2011 11:30 

Jest problem, który nie tylko dotyczy mnie, więc pozwolę sobie zacząć temat. Limit wynosi 50 osób, zapisanych jest znacznie więcej, w tym jest spora grupa osób, która jest na III roku i się nie zmieściła w pierwszej pięćdziesiątce, a musi ten przedmiot zaliczyć, jeśli chce uzyskać specjalność. Zwracam się zatem z uprzejmą prośbą (nic lepszego mi nie przychodzi do głowy) do osób, które są na pierwszym bądź drugim roku o wypisanie się z przedmiotu. Ponoć cuda się zdarzają, ale nie ma na co liczyć w tym przypadku, więc może istnieje jakieś inne rozwiązanie? Propozycje/opinie?

PostNapisane: piątek, 07 października 2011 11:59 

Nie sprawiedliwym wydaje się, że o możliwości zrealizowania specjalności decyduje miejsce w kolejce. Co innego, gdyby zapisy były uprzywilejowane.
Proponowałbym zmianę prowadzącej zajęcia lub zapisanie się na "podstawy rachunkowości" na wydziale Administracji, Prawa i Ekonomii.

PostNapisane: piątek, 07 października 2011 12:58 

Myślę, że w przypadku przedmiotów obowiązkowych (także obowiązkowych dla danej specjalności), Instytut powinien zapewnić możliwość zaliczania tego przedmiotu każdemu chętnemu (przynajmniej każdemu z ostatniego roku).

PostNapisane: piątek, 07 października 2011 15:32 

Nie wiem, ilu osób dotyczy problem, ale to, że osoby z niższych lat wypiszą się z przedmiotu, niekoniecznie go rozwiąże. W kolejce "pod kreską" też mogą znajdować się osoby z II czy I roku i wtedy oni automatycznie "wskakują" na zwolnione miejsce, więc prawdopodobnie z kolejki też trzeba by je wykopać, żeby III rok się zmieścił.

Jeśli mogę wiedzieć, to co wam przeszkodziło w zrobieniu tego przedmiotu rok wcześniej? Znalazłam taki przykładowy plan dla spec. ekonomicznej (viewtopic.php?p=34015#p34015), gdzie podstawy są wymienione na 3. semestrze właśnie, więc na pewno przeszkodą nie mogły być wymagania, nie podejrzewam też kolizji w planie. O tym, że "nie było miejsca rok temu, więc muszę teraz" też nikt nie wspomniał...

PostNapisane: piątek, 07 października 2011 15:54 

Jak każdy przedmiot, podstawy rachunkowości też można nie zaliczyć. ;-)
Np. dlatego, że niektóre osoby zasypiały w momencie otwierania notatek - taka specyfika przedmiotu.

PostNapisane: piątek, 07 października 2011 19:51 

judaspriest napisał(a):
Jak każdy przedmiot, podstawy rachunkowości też można nie zaliczyć. ;-)
Np. dlatego, że niektóre osoby zasypiały w momencie otwierania notatek - taka specyfika przedmiotu.

czyli taktyka na trzeci rok to zwiększenie dawek kofeiny? :D

PostNapisane: piątek, 07 października 2011 20:09 

Te limity są bez sensu! Tylko dlatego, że nie zmieściłam się w limicie studia mają przedłużyć mi się o kolejny rok?? Przecież na tym przedmiocie nie ma ani kartkówek, ani aktywności, tylko jedno kolokwium na koniec, to czemu tylko połowa sali ma być zapełniona?(albo jeszcze mniej?). To może najlepiej było by zrobić limit osób robiących daną specjalność, bo po co obiecywać wszystkim studentom jak na przedmiot może się zapisać tylko 50 osób. A słyszałam jeszcze o takiej możliwości że jak ktoś spełni wszystkie wymagania to może licencjata nawet w 4 semestry zrobić.

PostNapisane: piątek, 07 października 2011 20:11 

dj3500 napisał(a):
Myślę, że w przypadku przedmiotów obowiązkowych (także obowiązkowych dla danej specjalności), Instytut powinien zapewnić możliwość zaliczania tego przedmiotu każdemu chętnemu (przynajmniej każdemu z ostatniego roku).

O TAK!

PostNapisane: piątek, 07 października 2011 21:56 

@Pingwinek
Rok temu były podobne "jajca" z tym przedmiotem. Niektórzy "na chama" się wpisywali ponad limit grup, inni szli do prowadzącej i czarowali ją różnymi bajerami, a jeszcze inni poddawali się bez walki i mają problem w tym roku. Jeszcze innym pokrywało się z lektoratem z języka angielskiego, bo prowadząca, która miała wyznaczone zajęcia przez nasz instytut na 11:00 sama zmieniła sobie termin zajęć na 10, bo jej się z czymś gryzło. Zupełnie nie rozumiem, czemu nasz instytut ponownie podjął pracę z tą panią. Przykłady dr. Wiórka z podstaw prawa pokazują, że da się znaleźć na wydziale prawa osoby kompetentne profesjonalne. Ciekaw jestem, czy w tym roku na 1. wykładzie dowiedzieliście się o zdolnościach muzycznych prowadzącej i jej dzieci, co było do tej pory "tradycją" :| :| :|

PostNapisane: sobota, 08 października 2011 0:58 

Lubliniczanin napisał(a):
Zupełnie nie rozumiem, czemu nasz instytut ponownie podjął pracę z tą panią. Przykłady dr. Wiórka z podstaw prawa pokazują, że da się znaleźć na wydziale prawa osoby kompetentne profesjonalne. Ciekaw jestem, czy w tym roku na 1. wykładzie dowiedzieliście się o zdolnościach muzycznych prowadzącej i jej dzieci, co było do tej pory "tradycją" :| :| :|

Taka jest uroda branży popaprańczej.
Dowiedzieliśmy się o tym, że ćwiąkalska miała na politechnice analizę, 3 algebry i geometrię, a także posiada dzieci.

Poza tym otrzymaliśmy radę, aby najpierw zdać wszystkie obowiązkowe przedmioty u Pana Profesora Newelskiego, a dopiero potem przyjść na "podstawy prawa przelewania z pustego w próżne".'

Jeszcze w temacie:
Lubliniczanin napisał(a):
Zupełnie nie rozumiem, czemu nasz instytut ponownie podjął pracę z tą panią.

W zeszłym tygodniu zajęcia nie odbyły się legalnie, ale nie wiem czy Szanowni Dyrektorzy naszego instytutu zdają sobie sprawę z faktu, że 9 października 2011 roku dwie spośród trzech godzin "podstaw rachunkowości" odbyły się tylko teoretycznie. Zamiast 2 godzin wykładu i 1 godziny ćwiczeń odbyło się 30 minutowe opowiadanie niekoniecznie na temat prawa rachunkowego, po czym studenci rozeszli się do domów.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]