Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest niedziela, 20 października 2019 22:03

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 15 lutego 2012 9:58 

Uczelnia musiałaby wyłożyć dodatkową kasę na algebrę. Moim zdaniem, nawet jeśli dysponowałaby potrzebnymi środkami lepiej przeznaczyć je na utworzenie całkiem nowych przedmiotów, aby mogły na tym skorzystać osoby, które zdały algebrę. Egzamin można zdać (kilku/kilkunastu osobom się udało), więc jeśli nie poświęcało się na nią dostatecznie dużo czasu, nie powinno się mieć pretensji do uczelni tylko do siebie. Z drugiej strony jeśli istnieją osoby które z ręką na sercu mogą powiedzieć, że robiły co mogły, a po 2 latach prób i tak nie wyszło, powinny się chyba zastanowić nad zmianą wydziału/kierunku.

PostNapisane: środa, 15 lutego 2012 13:13 

Oj całkowicie nie zgadzam się z Twoim zdaniem. Aby zdać algebrę trzeba mieć też sporo szczęścia. Ja oczywiście algebrę już dawno zdałem. Znam osobę która bardzo dużo uczyła się przed tym egzaminem (posiadała dużo większą wiedzę niż ja w czasie kiedy ją zdawałem) a mimo wszystko jej nie zdała.
Przemawia przez Ciebie egoizm. Nie uważam aby takie osoby musiały myśleć nad zmianą kierunku, skoro wszystkie inne przedmioty mają zaliczone i jakoś nie miały z nimi najmniejszego kłopotu. Rozmawiałem niedawno z kolegą, który miał 5 z algebry. Stwierdził, że z algebry już nic nie pamięta i jest to chyba jedyny przedmiot, który potem nigdzie się w pracy nie przydaje. Dlatego nie wiem po co taki nacisk kładzie się na nią, zamiast na przedmioty potrzebne w późniejszej pracy.

PostNapisane: środa, 15 lutego 2012 13:38 

czesio napisał(a):
Znam osobę która bardzo dużo uczyła się przed tym egzaminem (posiadała dużo większą wiedzę niż ja w czasie kiedy ją zdawałem) a mimo wszystko jej nie zdała.

Trzeba było uczyć się regularnie przez cały czas trwania kursu. Jeśli ktoś uczy się dopiero przed egzaminem to pozwala żeby na egzaminie o zaliczeniu decydowało szczęście.

czesio napisał(a):
Stwierdził, że z algebry już nic nie pamięta i jest to chyba jedyny przedmiot, który potem nigdzie się w pracy nie przydaje. Dlatego nie wiem po co taki nacisk kładzie się na nią, zamiast na przedmioty potrzebne w późniejszej pracy.

Jest to wyłącznie subiektywna ocena (a może być inna?).

W tym roku egzaminy z Algebry nie były trudne, możnaby powiedzieć że poprawkowy był nawet łatwy (jeśli chodziło komuś tylko o zaliczenie). Ktoś kto pracował przez cały semestr nie powinien mieć z nimi kłopotów.

PostNapisane: środa, 15 lutego 2012 13:49 

W ciągu semestru również się uczyła. Inaczej pewnie ćwiczeń by nie zdała.
Jestem ciekaw czy ktokolwiek będzie w stanie podać przykład gdzie się ta owa algebra przydaje. Ironizując możemy pisząc CV wpisać sobie znajomość ideałów głównych

PostNapisane: środa, 15 lutego 2012 14:45 

czesio napisał(a):
W ciągu semestru również się uczyła. Inaczej pewnie ćwiczeń by nie zdała.

Rozważam zmianę w systemie kartkówek, tak by kartkówki obejmowały nie tylko zadania S i K z bieżącej listy, lecz również wszystkie zadania z listy sprzed tygodnia. To może zachęcić studentów do sumienniejszej pracy w ciągu semestru i poprawić wyniki.

PostNapisane: środa, 15 lutego 2012 16:30 
Admin absolwent

czesio napisał(a):
Jestem ciekaw czy ktokolwiek będzie w stanie podać przykład gdzie się ta owa algebra przydaje. Ironizując możemy pisząc CV wpisać sobie znajomość ideałów głównych

Np taka "drobna", "nic nieznaczaca" dziedzina jak kryptografia/kryptoanaliza.

PostNapisane: środa, 15 lutego 2012 17:01 

KońPiekielny napisał(a):
Uczelnia musiałaby wyłożyć dodatkową kasę na algebrę. Moim zdaniem, nawet jeśli dysponowałaby potrzebnymi środkami lepiej przeznaczyć je na utworzenie całkiem nowych przedmiotów, aby mogły na tym skorzystać osoby, które zdały algebrę. Egzamin można zdać (kilku/kilkunastu osobom się udało), więc jeśli nie poświęcało się na nią dostatecznie dużo czasu, nie powinno się mieć pretensji do uczelni tylko do siebie. Z drugiej strony jeśli istnieją osoby które z ręką na sercu mogą powiedzieć, że robiły co mogły, a po 2 latach prób i tak nie wyszło, powinny się chyba zastanowić nad zmianą wydziału/kierunku.

Jaką dodatkową kasę? Za każdego studenta jest przecież określona stawka, którą uczelnia dostaje. Pomijam wpłaty dokonywane przez samych studentów. Przedmiot jest dość "popularny" także frekwencja nie powinna być problemem.

KońPiekielny napisał(a):
Egzamin można zdać (kilku/kilkunastu osobom się udało), więc jeśli nie poświęcało się na nią dostatecznie dużo czasu, nie powinno się mieć pretensji do uczelni tylko do siebie. Z drugiej strony jeśli istnieją osoby które z ręką na sercu mogą powiedzieć, że robiły co mogły, a po 2 latach prób i tak nie wyszło, powinny się chyba zastanowić nad zmianą wydziału/kierunku.

Można się też polizać we własną brodę. Kilku/kilkunastu osobom się to udało. Jak czytam takie rzeczy to aż ręka swędzieć zaczyna. Radzę nie wyskakiwać z tymi mądrościami do ludzi którzy wszystko do licencjatu pozdawali, a wylecieli ze studiów przez algebrę. Widzę że niektórym się to tak dobrze gada, jak sami czegoś nie przeżyli.

PostNapisane: środa, 15 lutego 2012 18:16 

vocativus napisał(a):
Jaką dodatkową kasę? Za każdego studenta jest przecież określona stawka, którą uczelnia dostaje. Pomijam wpłaty dokonywane przez samych studentów. Przedmiot jest dość "popularny" także frekwencja nie powinna być problemem.

Nie no, jasne, bo wykładowca i prowadzący ćwiczenia pracują za darmo ;)

PostNapisane: środa, 15 lutego 2012 18:50 

pingwinek napisał(a):
vocativus napisał(a):

Tak, a za powtarzanie przedmiotu nie trzeba płacić...

PostNapisane: środa, 15 lutego 2012 19:46 

czesio napisał(a):
pingwinek napisał(a):
vocativus napisał(a):

Tak, a za powtarzanie przedmiotu nie trzeba płacić...

No właśnie :P

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]