Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest środa, 18 września 2019 20:18

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 23 grudnia 2011 18:32 

Cytuj:
natomiast nie znam metody przygotowania organizmu do pisania o 18

wystarczy się zdrzemnąć ok. 0.5h w ciągu dnia.

PostNapisane: piątek, 23 grudnia 2011 22:15 

judaspriest napisał(a):
Przepraszam, ale nie czułem się na siłach przyjść na nocny środowy wykład po wtorkowym czternastogodzinnym wysiłku.

To moze trzeba bylo sie nie zapisywac na przedmiot o takiej "poznej" godzinie? albo wziac mniej przedmiotow...

judaspriest napisał(a):
Jest na miejscu, to sensowna godzina dla każdego, kto akurat nie imprezuje.

ja np nie imprezuje a pracuje...

judaspriest napisał(a):
Człowiek jest w stanie poradzić sobie ze wstaniem na godzinę 8, natomiast nie znam metody przygotowania organizmu do pisania o 18.
Zadania wymagające wysilenia szarych komórek w nocy rozwiązuje się zazwyczaj dużo gorzej niż w dzień - poskutkuje to zaniżeniem tempa i skuteczności pisania.

no wlasnie tu sie mylisz... nie mierz wszstkich swoja miara, ok? ja np wstane, ale zaczne myslec dopiero kolo 10.... wiec takie kolo jest mi o wiele trudniej napisac niz takie o 18...

PostNapisane: piątek, 23 grudnia 2011 23:47 

Lubliniczanin napisał(a):
na studiach zarówno można się uczyć jak i imprezować. Te rzeczy się nie wykluczają tylko trzeba do obu tych spraw podchodzić z rozsądkiem.

Miałem na myśli, że powstrzymanie się od imprezowania bezpośrednio przed klasówką pomaga wstać przed świtem.

Nie wiem czy kiedyś w swoim życiu będziesz miał okazję pracować na nocki

miałem okazję i pracowałem

(znając Twe podejście do pomocy społecznej taką ofertę pracy byś odrzucił)

Nie odrzuciłbym, bo zdaję sobie sprawę ze skali bezrobocia w Polsce (podobno pierwszą pracę zawsze znajduje się po znajomościach; poza tym garnitur kosztuje grube pieniądze) i nie mam pewności czy za kilka lat będę w ogóle mieć gdzie mieszkać i co jeść.

ale mi osobiście najlepiej chodziło się na nocną zmianę.

Praca fizyczna wykonywana przez zdrową osobę?

Zupełnie nie rozumiem dlaczego ZAWSZE TY I TYLKO TY widzisz problemy tam, gdzie ich nie ma.

Wydaje mi się, że więcej osób uważa tę porę za zbyt późną, tyle że akurat nie piszą o tym na forum.

Uwierz, że na bazy chodzą też studenci starszych lat, którzy mogą pracować we wcześniejszych godzinach. Jak masz problem z pisaniem o 18, to... śpij do 15 8-)

Nie mam co do tego wątpliwości, ale myślę że mamy prawo coś zaproponować w temacie i dyskutować.
Akurat jest okazja do tego, żeby odezwać się do kogoś za pośrednictwem forum zamiast siedzieć całe święta samemu w pokoju bez słowa.

unK napisał(a):
Cytuj:

Zawsze myślałem, że tylko nasze babcie potrafią spać w dzień.

didi_16 napisał(a):
judaspriest napisał(a):
Przepraszam, ale nie czułem się na siłach przyjść na nocny środowy wykład po wtorkowym czternastogodzinnym wysiłku.

To moze trzeba bylo sie nie zapisywac na przedmiot o takiej "poznej" godzinie? albo wziac mniej przedmiotow...

Lepiej spróbować zapytać, co inni studenci myślą o godzinie kolokwium.
Skoro nie widzę, żeby jeszcze komuś to przeszkadzało, w ogóle nie będę zabierać głosu w sprawie.

didi_16 napisał(a):
judaspriest napisał(a):
Człowiek jest w stanie poradzić sobie ze wstaniem na godzinę 8, natomiast nie znam metody przygotowania organizmu do pisania o 18.
Zadania wymagające wysilenia szarych komórek w nocy rozwiązuje się zazwyczaj dużo gorzej niż w dzień - poskutkuje to zaniżeniem tempa i skuteczności pisania.

no wlasnie tu sie mylisz... nie mierz wszstkich swoja miara, ok? ja np wstane, ale zaczne myslec dopiero kolo 10.... wiec takie kolo jest mi o wiele trudniej napisac niz takie o 18...

Myślałem, że to naturalne, że lepiej się pisze w dzień niż w nocy.

PostNapisane: sobota, 24 grudnia 2011 2:30 

judaspriest napisał(a):
unK napisał(a):
Cytuj:

Zawsze myślałem, że tylko nasze babcie potrafią spać w dzień.

wypraszam sobie. co by o mnie nie mówić, babcią nie jestem, a godzina-trzy snu po zajęciach dużo mi pomaga. chociaż ostatnio to często jest już noc. ale nie zawsze.
nie przeszkadzajcie sobie, ja tylko pójdę po popcorn. ;)

PostNapisane: niedziela, 25 grudnia 2011 22:37 

judaspriest napisał(a):

tylko, ze godzina 16 to jeszcze nie noc.... liczac nawet, ze noc zaczyna sie po "dobranocce" to tak kolokwium i egzamin zdazymy napisac przed "noca".

PostNapisane: niedziela, 25 grudnia 2011 22:52 

didi_16 napisał(a):
judaspriest napisał(a):

tylko, ze godzina 16 to jeszcze nie noc.... liczac nawet, ze noc zaczyna sie po "dobranocce" to tak kolokwium i egzamin zdazymy napisac przed "noca".

Wikipedia napisał(a):
Noc – część doby, w czasie której Słońce znajduje się poniżej linii horyzontu. Można też ją określić jako okres od zmierzchu do świtu. Zjawisko to występuje na planetach krążących wokół gwiazd – czyli ich satelitach, w tym również na Ziemi. Przeciwnym pojęciem jest dzień.

judaspriest napisał(a):
Dnia 18 stycznia wschód słońca powinien nastąpić o godzinie 7:48, zaś zachód o 16:19. O godzinie 18 będzie noc, podczas gdy każdego dnia roku kalendarzowego o godzinie 8:15 mamy już dzień. Pisać kolokwium o godzinie 18 to raczej tak jak pisać o 6 rano. Człowiek jest w stanie poradzić sobie ze wstaniem na godzinę 8, natomiast nie znam metody przygotowania organizmu do pisania o 18.

Czyli: Tuskiem nie jesteś, prawdy nie przekrzyczysz.

PostNapisane: poniedziałek, 26 grudnia 2011 15:53 

judaspriest napisał(a):
Dnia 18 stycznia wschód słońca powinien nastąpić o godzinie 7:48, zaś zachód o 16:19. O godzinie 18 będzie noc, podczas gdy każdego dnia roku kalendarzowego o godzinie 8:15 mamy już dzień. Pisać kolokwium o godzinie 18 to raczej tak jak pisać o 6 rano. Człowiek jest w stanie poradzić sobie ze wstaniem na godzinę 8, natomiast nie znam metody przygotowania organizmu do pisania o 18.

"zazwyczaj" - nie oznacza zawsze i dla każdego...

A zamiast zamieszczac wiadomosci o 22 (czyli dla Ciebie - w nocy) to lepiej śpij i zbieraj siły, żebyś mógł spokojnie napisać koło i egzamin.... termin jest ustalony i tyle.

PostNapisane: wtorek, 27 grudnia 2011 12:39 

W zeszłym roku akad. egzamin z baz odbył się 10 lutego o godzinie 17:00. Nie było jakichś problemów z myśleniem w narodzie. Także spokojnie. Jak się ktoś nauczył to zda.
Egzaminy z takich przedmiotów przeprowadzane są z reguły w dużych salach, gdzie nie ma okien. Więc nie wiem po co komu słońce w trakcie egzaminu.

PostNapisane: piątek, 06 stycznia 2012 12:09 

Jaki materiał obowiązuje na 2 kolokwium z ćwiczeń?

PostNapisane: piątek, 06 stycznia 2012 16:06 

judaspriest napisał(a):
Jaki materiał obowiązuje na 2 kolokwium z ćwiczeń?

Dobre pytanie... dołączam się do niego

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]