Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest piątek, 20 września 2019 17:11

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 11 grudnia 2011 16:12 

Hej. Mam problem. Ktoś wie jak w programie access 2007 tworzyć klucze dwuelementowe? Problem taki, że Imię nie unikatowe, Nazwisko nie unikatowe, ale imię+ nazwisko unikatowe. Kompletnie nie umiem tego połączyć.

PostNapisane: niedziela, 11 grudnia 2011 16:57 

Lubliniczanin napisał(a):
Hej. Mam problem. Ktoś wie jak w programie access 2007 tworzyć klucze dwuelementowe? Problem taki, że Imię nie unikatowe, Nazwisko nie unikatowe, ale imię+ nazwisko unikatowe. Kompletnie nie umiem tego połączyć.

Nie mam pod ręką Accessa, ale w Base, w widoku projektu klikasz na kilka atrybutów trzymając CTRL, potem prawy i "klucz główny".
Imię i nazwisko to kiepski klucz główny. Co jeśli dwie różne osoby nazywają się tak samo? Ja użyłbym sztucznego identyfikatora osoby, albo numeru pesel.

nie unikatowe

nieunikatowe

PostNapisane: niedziela, 11 grudnia 2011 21:07 

Podałem imię i nazwisko jako przykład do wytłumaczenia mojego problemu. Postaram się powtórzyć to działanie w Acces

PostNapisane: sobota, 17 grudnia 2011 19:05 

Czy Pan Stańczy informował na co należy zwrócić uwagę ucząc się na kolokwium?
Zazwyczaj trzeba "wszystkiego", ale tym razem nie mam pojęcia z czego mamy się przygotowywać: ta strona http://www.math.uni.wroc.pl/~stanczr/bazy/ wygląda jak śmietnik.

Na kiedy należy przygotować projekt?
Można oddać cały kompletny projekt w nowym roku, czy "na wczoraj" trzeba było to: http://www.math.uni.wroc.pl/~stanczr/bazy/baza10.txt

PostNapisane: czwartek, 22 grudnia 2011 15:00 

Godzina drugiego kolokwium: 18:05.
Wydaje mi się, że o tak późnej porze połowa osób siedzących w Instytucie nie jest w stanie podążać myślami za wykładem, a co dopiero pisać kolokwium.
Obawiam się, że wiele osób będzie już zmęczonych i nie da rady przystąpić do napisania tego kolokwium. Nie chciałbym, żeby odbiło się to na naszych wynikach.
Czy na ostatnim wykładzie ktoś zaproponował, żebyśmy pisali wcześniej?
To samo dotyczy egzaminu - noc jest od spania, nie od egzaminowania...

PostNapisane: czwartek, 22 grudnia 2011 21:39 

judaspriest napisał(a):
Godzina drugiego kolokwium: 18:05.
Wydaje mi się, że o tak późnej porze połowa osób siedzących w Instytucie nie jest w stanie podążać myślami za wykładem, a co dopiero pisać kolokwium.
Obawiam się, że wiele osób będzie już zmęczonych i nie da rady przystąpić do napisania tego kolokwium. Nie chciałbym, żeby odbiło się to na naszych wynikach.
Czy na ostatnim wykładzie ktoś zaproponował, żebyśmy pisali wcześniej?
To samo dotyczy egzaminu - noc jest od spania, nie od egzaminowania...

Ten temat był poruszany na wykładzie, trzeba było być wtedy i zgłosić sprzeciw. Ja byłabym nawet za tym, żeby koło było o 19... bo wtedy nie trzeba by było czekać na wykład aż wszyscy skończą pisać, ale to moja propozycja i wiem, że raczej nie byłaby poparta.

PostNapisane: czwartek, 22 grudnia 2011 22:27 

Głupie dywagacje. Ja osobiście nie jestem skowronkiem, a nie raz siedzę do 3 czy 4 bo wtedy mi się najlepiej funkcjonuje. Ktoś mnie pyta, czy koło o 8.00 jest na miejscu? Dobrze, że jedne koła są o 8 (np. decyzje) a inne o 18 ( jak bazy). Przynajmniej jest "sprawiedliwie".

PostNapisane: czwartek, 22 grudnia 2011 22:32 

Głupie dywagacje. Ja osobiście nie jestem skowronkiem, a nie raz siedzę do 3 czy 4 bo wtedy mi się najlepiej funkcjonuje.

Ja tak mam w godzinach 1-3:P

PostNapisane: piątek, 23 grudnia 2011 17:14 

didi_16 napisał(a):
Ten temat był poruszany na wykładzie, trzeba było być wtedy i zgłosić sprzeciw.

Przepraszam, ale nie czułem się na siłach przyjść na nocny środowy wykład po wtorkowym czternastogodzinnym wysiłku.

Ktoś mnie pyta, czy koło o 8.00 jest na miejscu?

Jest na miejscu, to sensowna godzina dla każdego, kto akurat nie imprezuje.

Dobrze, że jedne koła są o 8 (np. decyzje) a inne o 18 ( jak bazy). Przynajmniej jest "sprawiedliwie".

Dnia 18 stycznia wschód słońca powinien nastąpić o godzinie 7:48, zaś zachód o 16:19. O godzinie 18 będzie noc, podczas gdy każdego dnia roku kalendarzowego o godzinie 8:15 mamy już dzień. Pisać kolokwium o godzinie 18 to raczej tak jak pisać o 6 rano. Człowiek jest w stanie poradzić sobie ze wstaniem na godzinę 8, natomiast nie znam metody przygotowania organizmu do pisania o 18.
Zadania wymagające wysilenia szarych komórek w nocy rozwiązuje się zazwyczaj dużo gorzej niż w dzień - poskutkuje to zaniżeniem tempa i skuteczności pisania.

PostNapisane: piątek, 23 grudnia 2011 17:56 

Człowiek nie kura.
A tak na poważnie na studiach zarówno można się uczyć jak i imprezować. Te rzeczy się nie wykluczają tylko trzeba do obu tych spraw podchodzić z rozsądkiem. Nie wiem czy kiedyś w swoim życiu będziesz miał okazję pracować na nocki (znając Twe podejście do pomocy społecznej taką ofertę pracy byś odrzucił), ale mi osobiście najlepiej chodziło się na nocną zmianę. Zupełnie nie rozumiem dlaczego ZAWSZE TY I TYLKO TY widzisz problemy tam, gdzie ich nie ma. Uwierz, że na bazy chodzą też studenci starszych lat, którzy mogą pracować we wcześniejszych godzinach. Jak masz problem z pisaniem o 18, to... śpij do 15 8-)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]