Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest wtorek, 24 października 2017 8:54

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 03 października 2017 8:09 
Opiekun I roku

Komunikat dyrekcji:

Dyrekcja IM napisał(a):
W związku z bardzo dużym zainteresowaniem zajęciami Programowanie obiektowe 1 (Python) dyrekcja ustala następujące zasady:

(1) pierwszeństwo przy zapisach mają studenci studiów licencjackich, którzy nie mają zaliczonego przedmiotu Programowanie obiektowe 1.

(2) osoby, które mają już zaliczony przedmiot Programowanie obiektowe 1 oraz studenci studiów magisterskich mogą się zapisać WYŁĄCZNIE składając podanie w sekretariacie dydaktycznym. Podania będą rozpatrywane w kolejności zgłoszeń i będą rozpatrzone pozytywnie, o ile po zakończeniu rejestracji elektronicznej zostaną wolne miejsca.

JK

PostNapisane: wtorek, 03 października 2017 16:25 

Czy jeśli ktoś nie ma zaliczonego PO1, ale ma zaliczony Wstęp do informatyki i programowania , to też musi składać podanie?

PostNapisane: wtorek, 03 października 2017 21:52 
Opiekun I roku

1212 napisał(a):
Czy jeśli ktoś nie ma zaliczonego PO1, ale ma zaliczony Wstęp do informatyki i programowania , to też musi składać podanie?

Nie musi.

JK

PostNapisane: wtorek, 10 października 2017 9:51 

Czy tylko mi się wydaje, że zmieniane zasad zapisów w trakcie zapisów zaczyna śmierdzieć łamaniem praw studenta.

Tytuł:
PostNapisane: środa, 11 października 2017 22:21 

Mi się natomiast wydaje (ale też mogę się mylić), że PO(Python) to wyjście w stronę studentów, by mieli więcej opcji obowiązku. Cała masa rzuciła się jednak na to jak na łakomy kąsek i sprawiła lekki problem. Kryteria wydają mi się rozsądną opcją. Elastyczność to ważna sprawa.
Można jednak zadać pytanie, czy np. była to wspólna decyzja Dyrekcji i Samorządu, czy też ten drugi o tym nie wiedział. Nie mam pojęcia.

PostNapisane: czwartek, 12 października 2017 17:32 

Jak wszystko co nowe PO 1 Python ma swoje plusy i minusy. Plusy są takie ze jak wspomniano to dobra alternatywa gdy komuś powinie się noga na PO 1 w C++(wg mnie i wielu osób na pewno lepsza niż WDIP ), kolejne oczywiście jeśli ktoś ma już PO1 w C++ może się dalej rozwijać . Kolejna znajomość języków programowania to same plusy. Minusy ze jakieś muszą być to chyba właśnie to zamieszanie z tym przedmiotem. Myślę jednak ze to całe zamieszanie uda się mądrze rozwiązać , a w kolejnych semestrach już ono nie wystąpi.

PostNapisane: czwartek, 12 października 2017 17:36 

A co do łamania praw studenta, to równie dobrze dyrekcja mogłaby powiedzieć że Python pozwala pomóc zaliczyć studia od programu dla studentów przyjętych w 2017 roku. Reszta niech się męczy z zaliczaniem (powtarzaniem) obiektowego w C++ lub rezygnuje ze specjalności i robi WDIP. Jak mówił Michał wszystko dla nas :).

PostNapisane: czwartek, 12 października 2017 19:43 

Tak, ale dyrekcja mogła to przewidzieć (na przykład organizując semestr temu ankietę) i wcześniej ogłosić komunikat.

Strefa czasowa: UTC + 1