Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest niedziela, 22 września 2019 10:46

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 03 października 2010 11:44 

Pytanie odnośnie zmiany B->A.

Zdałam test, więc obecnie jestem zakwalifikowana do grup B. Chcę jednak zmienić Analizę i Algebrę na A i dodatkowo zapisać się na KiERP A, jednocześnie nie rezygnując ze Wstępu B. No i tutaj pojawia się wątpliwość - czy po przepisaniu zostaję przydzielona do grup wg nazwiska, czy np. liczby osób w grupach (zaznaczam, że nie będę z tym czekać, aż miejsc może nie być :))? W przypadku ćwiczeń z Analizy i Algebry (oraz wszystkich wykładów) nie ma to znaczenia, bo wszystkie grupy mają zajęcia o tej samej godzinie, ale już piątkowe ćwiczenia z KiERP A pokrywałyby się z WDM B (o ile nic nie pokręciłam).

PostNapisane: niedziela, 03 października 2010 12:27 

pingwinek napisał(a):
Pytanie odnośnie zmiany B->A.

Zdałam test, więc obecnie jestem zakwalifikowana do grup B. Chcę jednak zmienić Analizę i Algebrę na A i dodatkowo zapisać się na KiERP A, jednocześnie nie rezygnując ze Wstępu B. No i tutaj pojawia się wątpliwość - czy po przepisaniu zostaję przydzielona do grup wg nazwiska, czy np. liczby osób w grupach (zaznaczam, że nie będę z tym czekać, aż miejsc może nie być :))? W przypadku ćwiczeń z Analizy i Algebry (oraz wszystkich wykładów) nie ma to znaczenia, bo wszystkie grupy mają zajęcia o tej samej godzinie, ale już piątkowe ćwiczenia z KiERP A pokrywałyby się z WDM B (o ile nic nie pokręciłam).

nie czytałem zbyt uważnie komunikatów w tym roku, ale z tego co wiem z uzasadnionych powodów przenosiny między grupami sa możliwe (tam gdzie to ma sens, tzn. grupy mają zajęcia w różnych godzinach).

PostNapisane: niedziela, 03 października 2010 12:52 

ghazer ma rację.

Przy przepisaniu z B na A przydział do grupy jest w/g nazwiska.

Jeżeli jednak student uprawdopodobni, że ma kolizję terminu, może zmienić grupę na inny dogodny termin.
W przypadku kolizji z naszymi zajęciami należy wskazać zajęcia z kolidującym terminem, na które student uczęszcza.
W przypadku kolizji z zajęciami na innym kierunku/uczelni należy okazać tamtejszy indeks jako dowód studiowania 2 kierunków.

W przypadku Analizy Matematycznej A1 i Algebry Liniowej A1 ćwiczenia są w tym samym czasie i praktycznie nie ma możliwości wyboru grupy lub przenosin.

Możliwość teoretyczna jest - trzeba zmienić nazwisko :D
W tym celu trzeba wstąpić w związek małżeński lub wykazać przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego właściwego ze względu na miejsce zamieszkania, że obecne nazwisko jest jednej z poniższych kategorii:
* Ośmieszające lub nielicujące z godnością człowieka.
* Mające formę imienia.
* O brzmieniu niepolskim.

PostNapisane: niedziela, 03 października 2010 13:00 

Jeśli alfabetycznie, to mi ulżyło, nie mam po co zmieniać ani grupy, ani nazwiska (zwłaszcza, że nie spełnia ono żadnego z kryteriów :D). Obawiałam się, że po prostu "wciskają" tam, gdzie najmniej osób, i że będzie kolizja.

PostNapisane: niedziela, 03 października 2010 13:25 

Jarosław Wróblewski napisał(a):
Możliwość teoretyczna jest - trzeba zmienić nazwisko :D
W tym celu trzeba wstąpić w związek małżeński lub wykazać przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego właściwego ze względu na miejsce zamieszkania, że obecne nazwisko jest jednej z poniższych kategorii:
* Ośmieszające lub nielicujące z godnością człowieka.
* Mające formę imienia.
* O brzmieniu niepolskim.

nie znam przepisów, ale słyszałem, że trzeba jeszcze podać jakieś podstawy, żeby można było przyjąć nowe nazwisko. jacyś krewni z tym nazwiskiem, czy coś podobnego. mówili o tym w telewizji w związku z jednym z posłów czy senatorów sld ze dwie kadencje temu. ;)

PostNapisane: niedziela, 03 października 2010 13:48 

Można też zmienić ze względu na nieutrzymywanie kontaktu z rodziną...

PostNapisane: niedziela, 03 października 2010 13:49 

ghazer napisał(a):
nie znam przepisów, ale słyszałem, że trzeba jeszcze podać jakieś podstawy, żeby można było przyjąć nowe nazwisko. jacyś krewni z tym nazwiskiem, czy coś podobnego. mówili o tym w telewizji w związku z jednym z posłów czy senatorów sld ze dwie kadencje temu. ;)

Wniosek o zmianę nazwiska nie podlega uwzględnieniu, gdy wnioskodawca ubiega się o zmianę nazwiska na nazwisko historyczne, wsławione na polu kultury i nauki, działalności politycznej, społecznej albo wojskowej, chyba że posiada członków rodziny o tym nazwisku lub jest powszechnie znany pod tym nazwiskiem.

No więc np. gospodarz schroniska na Hali Rysiance, pan Włodzimierz Fiut, nie powinien mieć żadnych problemów ze zmianą nazwiska, gdyby takowej zapragnął, a proponowane przez niego nazwisko docelowe nie wyróżniało się niczym szczególnym. Krewnych potrzeba tylko do przyjęcia takich nazwisk, jak np. Wróblewski :D

To tyle mam do dodania w temacie Plan zajęć dla pierwszego roku :D

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]