Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest wtorek, 12 listopada 2019 16:57

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 25 maja 2007 23:11 

>U nas tak. Ale uniwersytecki model nauczania nie jest uniwersalny ani jedyny >słuszny. My się tu uczymy, bo nam odpowiada. Inni uczą się na Politechnice, bo >im odpowiada większe ukierunkowanie na praktykę.

Ja szanuje Twoje zdanie ale mysle inaczej. Moze jakosc ludzi jest tam inna, moze jest w tym cos z fikcji? Moze powinnismy sie wstydzic ze niektorzy nie maja szans
przysluzyc sie wiedzy (bo w tym jest prawdziwy sens), nie dana im jest nawet szansa sprawdzenia sie w tym?

>Mariusz.Siekierka napisał:
>Amerykański ACM zorganizował kiedyś spotkanie pracodawców, którego celem >było ustalenie, czego pracodawcy oczekują od uczelni. Wnioski w skrócie były >takie: nie uczcie ich narzędzi, my ich sami przeszkolimy.
>Amerykański ACM być może wybiera sobie takich pracodawców, jakich chce.

Prosze bys poparl czyms konkretnym swoja teze? Jak narazie to widze jedynie insynuacje. Przymominam , iz mowisz o instytucji ktora lideruje w swiecie naukowym. Na ktorej bazuja takze i nasi naukowcy z naszego podworka np.
prof Januszkiewicz zorganizowal konferencje dzieki nsf wlasnie ostanio, prof Newelski tezl pomykal tam tez gdzies. Do ktorej sily my chcemy dazyc (jakies plany sa europejskiego funduszu cos na ksztalt wlasnie nsf ), do ktorej sily to tak nam duzo brakuje. Do ktorej sily jak przypominam sobie ciagnie Ciebie(pamietam cos jaki mowieles na yeboodzie ze nie widzisz przyszlosci w Polsce, a nauka wlasnie jest przeciez najistotniejszym budulcem dobrobytu tam gdzie chcesz udac -- warunkuje potencjal intelektualny co przeklada sie polityczne wybory, innowacje itd., )

>Założę się, że ani w Stanach, ani w Polsce, nikt nie zamierza uczyć teoretyka, >choćby wybitnie inteligentnego, np. projektowania mostów - od tego są >inżynierowie po Politechnice, oni mają to umieć. Tak jak np. studia medyczne nie >służą do rozwijania zdolności abstrakcyjnego myślenia, tylko do nauki leczenia >ludzi.

Ja mysle ze wlasnie to abstrakcyjne myslenie jest baza, jest niezbedna, warunkuje
powodzenie u inzynierow a jej brak przyczyna jest pewnego ''uposledzenia''.

Ale w sumie to ja sie nie znam, ja dopiero bede studentem. ;)

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]