Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest środa, 19 czerwca 2019 11:33

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 22 lutego 2007 10:34 

Przeglądając plan i zastanawiając się na co chciałabym sie zapisać zdałam sobie sprawę, że zarówno w internecie jak i na tablicy informacyjnej IM prawie całkowicie brak jakichkolwiek informacji dotyczących poszczególnych przedmiotów. Nie każdy wykładowca ma stronę internetową, a nawet jak ktoś już ma, nie zawsze znajduje się tam opis przedmiotu który prowadzi w danym semestrze. Studentom pierwszego roku bardzo trudno zorientować się jedynie po nazwie czego będzie dotyczył dany przedmiot, ja oczywiście mogę sprawdzić w googlu co znaczy "topologia" czy "matematyka dyskretna", ale wolałabym to sprawdzić na stronie IM i taką informację traktowałabym jako znacznie bardziej wiarygodną pod wieloma względami. To niewątpliwy plus że studenci w tym instytucie sami wybierają sobie przedmioty, wyobrażam sobie jednak że taka zupełna dowolność nie funkcjonuje jednak, niektóre przedmioty pewnie są za trudne dla studentów początkowych lat (nigdzie nie ma takiej informacji o większości z nich), poza tym pewnie żeby wziąć niektóre przedmioty trzeba mieć zaliczone inne, żeby zaopisać się na Wprowadzenie do teorii zbiorów trzeba mieć zaliczony Wstęp, ale co z resztą przedmiotów? Nie wiem czy to byłoby bardzo pracochłone, gdyby takie informacje o przedmiotach sukcesywnie umieszczać na stronie, uważam jednak że byłoby to bardzo przydatne, dla studentów pierwszego roku w szczególności, ale pewnie nie tylko dla nich.

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 22 lutego 2007 10:55 

Masz rację, ja na pierwszym roku też niektóre przedmioty brałem "w ciemno", ale chyba nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zadawać pytania. Do tego między innymi służy forum, prawda? :wink:

PostNapisane: czwartek, 22 lutego 2007 14:49 

bla napisał(a):
zarówno w internecie jak i na tablicy informacyjnej IM prawie całkowicie brak jakichkolwiek informacji dotyczących poszczególnych przedmiotów.

Etam. Na tablicy na poziomie 300 ogłoszeń wisi tyle, że ledwo się mieszczą. Być może niektórych przedmiotów tam nie ma, ale po co tak generalizować? Proszę się pytać konkretnie, o te przedmioty, których nie ma na tablicy, a które Pana/ią interesują.
bla napisał(a):
niektóre przedmioty pewnie są za trudne dla studentów początkowych lat (nigdzie nie ma takiej informacji o większości z nich),

No przecież są literki na planie. Jak przy przedmiocie jest "O", to znaczy, że nie jest za trudny dla studentów początkowych lat; jak nie ma, to jest. Proste?

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 22 lutego 2007 21:37 
rozmiem cie doskonale.. sama sie zastanwiamjak ulozy sobie plan co wziasc co si eprzerabia ahhh czy to fajne czy nie.. i jeszcze conieco koliduje blecccc a tak sie ciezylam ze bede mogla w koncu cos wybrac dla siebie..

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 25 lutego 2007 13:20 
ok, w takim razie TORIA GIER - co to za przedmiot, czego dotyczy, czy trzeba miec, albo czy powinno sie mie zaliczony jakis inny przedmiot , by moc sie na niego zapisac

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 26 lutego 2007 7:55 

Podobno trzeba mieć Wprowadzenie do Teorii Podejmowania Decyzji - ale można iść bez tego i zdać na 5. Uczą tam "jak podejmować decyzje optymalne" - tzn. na TG i WdTPD, tylko na TG są nieco inne - chyba bardziej złożone, przykłady tzw. gier.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 03 kwietnia 2007 18:21 

Ciekawym rozwiązaniem by było rozszerzenie informatora o krótki opis każdego przedmiotu. To by było pomocne przy wybieraniu przedmiotów :D

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 03 kwietnia 2007 20:23 
neverek napisał(a):
Ciekawym rozwiązaniem by było rozszerzenie informatora o krótki opis każdego przedmiotu. To by było pomocne przy wybieraniu przedmiotów :D

a może już opisy są, tylko ukryte w samej nazwie przedmiotów?
TPI -Tu Piszczą Informatycy (z radości rzecz jasna)

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 03 kwietnia 2007 20:55 

hehe dobre ;D

mały przewodnik po przedmiotach jest właśnie tworzony przez samorząd i niedługo będzie dostępny, jeśli ktoś chciałby pomóc to może napisać mi na privie :-)

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]