Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest czwartek, 19 września 2019 17:26

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: samorząd
PostNapisane: poniedziałek, 23 października 2006 23:31 
witam, czy w naszym IM jest jakiś samorząd? or somethink? Czy coś sie dzieje poza NAUKĄ?

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 24 października 2006 8:26 

yyy... nie spotkalam ... :? (znaczy się samorzadu)
a to dobre pytanie jest ... :P bo jestem tu juz 3 rok i w sumie to wypadałoby wiedzieć :)

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 24 października 2006 8:33 

Pokemon napisał(a):
yyy... nie spotkalam ... :? (znaczy się samorzadu)
a to dobre pytanie jest ... :P bo jestem tu juz 3 rok i w sumie to wypadałoby wiedzieć :)

Ja też nei spotkałem.:)

gość napisał(a):
witam, czy w naszym IM jest jakiś samorząd? or somethink? Czy coś sie dzieje poza NAUKĄ?

Co masz na myśli mówiąc poza nauką??

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 24 października 2006 9:33 

Oczywiście, że w IM jest samorząd studentów. Zgodnie z Ustawą i Statutem, to wszyscy studenci tworzą samorząd. (To trochę tak, jak z Kościołem Katolickim). A jak i czy ten samorząd działa, to już zupełnie inna sprawa.
Nawiasem mówiąc, właśnie niedawno wszedł w życie nowy regulamin samorządu studentów. Warto się z nim zapoznać.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 24 października 2006 11:42 
Mhm... jestem członkiem samorządu... super!
Zadam więc kolejne pytanie, czy nasz samorząd ma biskupa (prezesa, przewodniczącego) ?

Chodzi mi o to, czy jest jakiś "organ" odpowiedzialny, który (by) organizował jakieś akcje, np. z okazji dnia 14 marca.

Swoją drogą ogladałem stronę samorządu st. UWr, i natknąłem się tam na newsy z 2005 roku (i tak nowsze, niż na stronie ZSP UWr - tam newsy są z 2003!), a większość fotografii w galerii (oprócz Campusu sprzed roku) przedstawia raczej emerytowanych studentów.

Wydaje mi się więc, że samorząd UWr, oraz samorząd naszego instytutu to wyjątkowo wirtualne organizacje, a co najmniej organizacje z kiepskim marketingiem.

Może trochę na wyrost... jest jakieś zebranie samorządu? Jak nie, to może takowe zorganizujemy?

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 24 października 2006 13:01 

Bardzo mnie cieszy, że jakis student zainteresował się działalnością samorządu u nas na matematyce. Samorząd studentów działa na podstawie regulaminu. Warto się z nim zapoznać.

Na stronie samorządu UWr w dziale "regulaminy" można znaleźć najpierw: regulamin studiów (nieaktualny), a bezpośrednio po nim "regulamin samorządu studentów" (też nieaktualny).
Ale wersja aktualna nie różni się aż tak bardzo (tzn. są różnice, np. teraz na naszej uczelni mamy parlament studentów).
Myślę, że studenci zainteresowani uaktywnieniem samorządu na naszym wydziale powinni zwrócić się do biura samorządu w gmachu głównym, tam udzielą dalszych wskazówek (być może nawet pokażą aktualny regulamin). Ja mam w wersji pdf niemal ostateczną wersję nowego regulaminu (przed ostatecznymi drobnymi poprawkami). Jeśli kogoś interesuje, mogę wysłać przez e-mail.

Regulamin samorządu studentów przewiduje organizację różnych zebrań i wybory różnych organów jednoosobowych samorządu, począwszy od roku, poprzez kierunek, wydział, aż do poziomu uczelni.

Zgodnie ze Statutem i Regulaminem Samorządu, w Radach Wydziału studenci będą mieli licznych przedstawicieli (np. u nas myślę, że ok. 12), ale to dopiero od nowej kadencji Rady (która zaczyna się we wrzesniu 2008, za niecałe 2 lata). Dlatego dobrze byłoby, gdyby samorząd zaczął naprawdę działać u nas na wydziale. (Obecnie w Radzie Wydziału jest dwóch przedstawicieli studentów, obaj to studenci matematyki).

Tytuł:
PostNapisane: środa, 25 października 2006 0:30 

WItam

jesli mozna, to ja poprosze ten regulamin (i ten nowy i ten ktory aktualnieobowiazuje - jesli to nie problem)
Adres e-mail znajduje sie w moim profilu

Molikk

Tytuł:
PostNapisane: środa, 25 października 2006 0:59 
..ten stary to tu http://www.samorzad.uni.wroc.pl/regulaminy.html
Ja też poproszę na mail 007mp@op.pl

Z jednego rzutu okiem na stary regulamin, trzeba zorganizować wybory, ale skąd na to wziąć pieniądze?

Tytuł:
PostNapisane: środa, 25 października 2006 1:21 
Aha...

Panu Profesorowi chodzi o samorząd instytutu, czy wydziału?
W Instytucie Informatyki zdaje się działa jakiś samorząd (ostatnio organizował imprezę integracyjną) - pewien nie jestem.

Z uwagi na fizyczną pępowinę pomiędzy instytutami, oraz (postrzeganą) bliskość obu szkół, "utworzenie" wspólnego samorządu dla wydziału wydaje się być rozwiązaniem lepszym niż osobno dla instytutów.

Jestem tylko ciekaw, czy poza mną, jest ktoś żywo zainteresowany tą ideą ;)

Tytuł:
PostNapisane: środa, 25 października 2006 2:00 

pomysł bardzo ciekawy. Jestem za dwoma niezaleznymi samorzadami. Jestem na pierwszym roku i o ile przetrwam jeszce pare miesiacy to chetnie zaangażuje sie w żywot instytutu, tylko jak niby maja wygladac te wybory. Mysle ze jest wiele osob ktore maja wiele pomyslow i zapalu, ale czy sie ujawnia w jakims tak glosowaniu. Czy zglosza wlasne kandydatury. Samorzad skladajacy sie z samych studentow 5tego roku nie ma zbytnio wiekszego sensu chyba ze palnowane zadania są krótkoterminowe. Pierwszy rok raczej milczy, siedzi w koncie i sie nie odzywa. A to pierwszy rok tak naprawde bedzie uczestniczyl w wydarzeniach w instytucie czy to matematyki i czy informatyki. Przydalby sie jakis MIX :D mam nadzieje ze dyskusja potoczy sie dalej i wyjdzie z tego cos dobrego dla studentow oraz instytutu.

-"Jedną decyzję podejmując, drugą podejmujesz"
Mistrz Yoda

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]