Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest środa, 19 czerwca 2019 1:31

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 22 września 2011 21:08 

Ja też podejrzewam, że kolejność nie zależy od średniej, tylko jest losowa. Skoro system zapisów na wf nie jest w stanie sobie skądś pobrać naszych PESELI, nazwisk, itp., dlaczego miałby radzić sobie z niesamowicie trudnym procesem jakim jest pobranie średnich, ustawienie w kolejności i podzielenie na grupy?
Nawiasem mówiąc, użycie jako hasła i loginu praktycznie jawnych danych woła o pomstę do nieba.

PostNapisane: czwartek, 22 września 2011 21:13 
Admin absolwent

W sumie to juz nudne powtarzac co pol roku to samo… ;-)

O ile nic sie nie zmienilo:
Teoria jest taka, osoby z poszczegolnych wydzialow byly dzielone na godziny proporcjonalnie do wynikow na danym wydziale.
W praktyce jak bylem na biezaco, dziekanaty nie byly w stanie dostarczyc, ani aktualnych, ani pelnych danych (system nie ma ich skad sam pobrac, bo nie ma centralnej, aktualnej bazy) - moja srednia w semestrze jak zajmowalem sie zapisami byla nieaktualna o mniej wiecej rok jesli dobrze pamietam. Ogromnym problemem bylo rowniez to, ze masa osob miala srednia 0.0.

Jako, ze USOS w dalszym ciagu raczkuje, a w jakosci danych dostarczanych zapisom pewnie niewiele sie zmienilo, stad tez i powracajace pytania/problemy z godzinami.

PostNapisane: czwartek, 22 września 2011 21:14 

czarkowskipawel napisał(a):
Ja też podejrzewam, że kolejność nie zależy od średniej, tylko jest losowa. Skoro system zapisów na wf nie jest w stanie sobie skądś pobrać naszych PESELI, nazwisk, itp., dlaczego miałby radzić sobie z niesamowicie trudnym procesem jakim jest pobranie średnich, ustawienie w kolejności i podzielenie na grupy?
Nawiasem mówiąc, użycie jako hasła i loginu praktycznie jawnych danych woła o pomstę do nieba.

Post zaczyna się sensownie, ale wiedziałem że nie zawiedziesz.
O pomstę do nieba woła ksiądz słysząc o Kostrzewskim albo o Nergalu, kiedy próbują zagrozić pozycji finansowej jego branży.

A w temacie: i tak co godzinę każda grupa otrzymuje dodatkowy przydział 2/3 miejsc.

PostNapisane: czwartek, 22 września 2011 21:15 

Ludzie, ja się zapisywałem o 16 i 2 razy dostałem się do wybranych grup (2 semestry zaliczone)... Nie ma co aż tak przeżywać...
czarkowskipawel napisał(a):

Przynajmniej ludzie ich nie zapominają dzięki temu. Kto chciałby się włamać do systemu zapisów na W-F? Nawet jeśli by się ktoś włamał, to myślę, że zmiana hasła na inne tej jednej osoby byłaby mniejszym problemem niż odzyskiwanie haseł zapominanych przez użytkowników w sytuacji gdy hasła można by zmieniać.

PostNapisane: czwartek, 22 września 2011 21:19 

dj3500 napisał(a):
Chyba że w mailu z prośbą o dopisanie do bazy danych napisze się coś w stylu "średnia 4.9" - wtedy raczej dają ósmą i nikt tego nie weryfikuje.

A nigdy w życiu, takie maile ich w żaden sposób nie ruszają. :P

Tak w ogóle to się zastanawiam, czy nie łatwiej by było znieść tego śmiesznego niby podziału na średnie i oficjalnie poinformować, że godziny będą każdemu przyznawane losowo. Wtedy i administratorzy z systemu zapisów mieliby spokój, bo nie musieliby co semestr odpowiadać studentom na setki maili odnośnie późnej godziny zapisów i ich wysokich średnich, i studenci by to wszystko mniej przeżywali, bo by nie czuli się tak krzywdzeni jak teraz, no, ale jak ktoś lubi sobie życie utrudniać...

PostNapisane: czwartek, 22 września 2011 22:39 

dj3500 napisał(a):
Mnie też się wydaje że losowo. Chyba że w mailu z prośbą o dopisanie do bazy danych napisze się coś w stylu "średnia 4.9" - wtedy raczej dają ósmą i nikt tego nie weryfikuje. Ale to tylko moje domysły ;)

Ja tak właśnie zrobiłem. Dzień przez zapisami. Dołączyłem do maila zdjęcie z zaświadczeniem o średniej, które otrzymałem w dziekanacie. Do bazy zostałem jednak wpisany wcześniej.

PostNapisane: sobota, 24 września 2011 15:58 

Godzina zapisów za pierwszym razem przecież jest losowana, a potem to i tak właściwie bez znaczenia, bo co dwie godziny dorzucają miejsca.

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]