Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest poniedziałek, 23 września 2019 18:39

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 22 września 2011 18:14 

Po napisaniu e-maila i dodaniu mnie do bazy danych, odkryłam, że mogę się zapisać dopiero od godziny 12, pomimo wysokiej średniej. Znajomi z niższą zapisują się od 8.
Dzwoniłam pod podane numery - zajęte lub nikt nie odbiera. Pojechałam nawet na Przybyszewskiego, ale wszystko pozamykane.
Jutro są zapisy, a panuje totalny chaos i niesprawiedliwość w godzinach zapisów. Czy da się jakoś tę sprawę wyjaśnić?

PostNapisane: czwartek, 22 września 2011 18:36 

Nie masz jeszcze tak źle. :) Ja przy dosyć wysokiej średniej mogłam się zapisać dopiero od 16. W pierwszym semestrze zapisów nic się nie dało z tym zrobić, ale w drugim nie popuściłam i po kilku mailach z panem Reczko udało się zmienić godzinę na 10, zatem trzeba walczyć o swoje. ;)

A co do tej kolejności wg średnich, to dla mnie jest to pic na wodę, fotomontaż i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej.

PostNapisane: czwartek, 22 września 2011 18:48 

E-maile też już do nich pisałam i nic. Totalna olewka.
Nie pocieszyłaś mnie, Gwiazdko, to jest po prostu niesprawiedliwe, bo człowiek haruje cały rok, a później ktoś z poprawką ma zapis na 8 rano.

PostNapisane: czwartek, 22 września 2011 19:47 

Mam taką samą godzinę z wysoką średnią. Myślałam, że po prostu dużo jest osób z jeszcze wyższą na innych wydziałach, ale jeśli rzeczywiście ktoś z niższą ma zapisy o 8, to coś tu nie gra :/

Teraz chyba nie ma sensu do nich pisać, jutro zapisy...

PostNapisane: czwartek, 22 września 2011 19:58 

Wysokość średniej tak w ogóle niespecjalnie ma znaczenie. Co 2 godziny przecież uruchamiane jest 5 miejsc i wtedy można się zapisać. Tzn. ci o 8.00 mają otwartych 5 miejsc. Ci o 10.00 kolejne 5, więc po godz. 10.00 zapisanych jest max 10 osób i do 12.00 nie dopisze się nikt. Dopiero o 12.00 otwieranych jest kolejnych 5 miejsc itd....
To nie jest aż tak niesprawiedliwe jak się wydaje. Ja osobiście zawsze mam zapisy o 10.00 i nieraz udawało mi się zapisać dopiero o 14.00, bo o 10.02 dostępnych 10 miejsc było zajętych i musiałam "walczyć o byt" w kolejnych godzinach.
Oczywiście jeśli ktoś czuje się oszukany, niech walczy o swoje, ale jeśli wywalczycie nawet 8.00 nie zagwarantuje wam to pewnego miejsca w grupie.

PostNapisane: czwartek, 22 września 2011 20:01 

Ja już działałam przez parę godzin i nic. To jest naprawdę niesprawiedliwe, że nie będę mogła sobie dopasować W-Fu do planu. Jestem zszokowana, że to tak działa.

PostNapisane: czwartek, 22 września 2011 20:07 

Ale skąd ta pewność że nie uda się dopasować w-fu do planu?? Tak naprawdę ci o 12.00 mają takie same szanse dostać się do wybranej grupy jak ci, którzy zapisują się o 8.00. O 12.00 jest otwierana taka sama ilość miejsc jak o 8.00.

PostNapisane: czwartek, 22 września 2011 20:09 

Dzięki Wam za pomoc, może faktycznie nie będzie tak źle.

PostNapisane: czwartek, 22 września 2011 20:45 

pingwinek napisał(a):
Mam taką samą godzinę z wysoką średnią. Myślałam, że po prostu dużo jest osób z jeszcze wyższą na innych wydziałach, ale jeśli rzeczywiście ktoś z niższą ma zapisy o 8, to coś tu nie gra :/

z tego co wiem oficjalnie ma być tak, że na każdym wydziale (kierunku?) jest osobna kolejka. mnie się wydaje że te godziny są przydzielane przez losowanie – może jest jakiś kłopot z komunikacją między naszym dziekanatem a ucwfisem. ja na średnią nie narzekam, a jeszcze ani razu nie miałem na 8. chyba 2x na 10 i raz na 12. tak czy inaczej patrz co napisała aliche.

PostNapisane: czwartek, 22 września 2011 21:04 

Mnie też się wydaje że losowo. Chyba że w mailu z prośbą o dopisanie do bazy danych napisze się coś w stylu "średnia 4.9" - wtedy raczej dają ósmą i nikt tego nie weryfikuje. Ale to tylko moje domysły ;)

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]