Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest piątek, 23 sierpnia 2019 6:59

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 11 lipca 2009 0:56 

I w drugiej turze nie będzie już osób które w pierwszej się dostały ale nie złożyły dokumentów?

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 11 lipca 2009 1:16 
Opiekun I roku

Nie.

JK

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 11 lipca 2009 1:24 

Jan Kraszewski napisał(a):
Tak, system jest zewnętrzny i niestety do kitu - nie rozróżnia preferencji...
Akurat w tym przypadku nie blokują - dlatego na liście przyjętych na matematykę jest 239 osób.
JK

Ach, więc przepraszam za wprowadzenie w błąd - nie spojrzałem, że faktycznie ostatnia osoba, która ma prawo złożyć dokumenty ma numer 239, przy czym limit na matematykę wynosi 200 miejsc.

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 11 lipca 2009 6:02 

Tadrion napisał(a):
System (nie wiem czy z powodu jakiegoś błędu w nim?) umieścił takie osoby na listach rankingowych na obu kierunkach i blokują one miejsca osobom, które mają mniejszą liczbę punktów.

Jan Kraszewski napisał(a):
Tak, system jest zewnętrzny i niestety do kitu - nie rozróżnia preferencji...
Akurat w tym przypadku nie blokują - dlatego na liście przyjętych na matematykę jest 239 osób.

Rzeczywiście, do kitu. Jednak można też znaleźć i dobre strony tej wady systemu. Mianowicie, kandydaci, którzy podali dwie preferencje (matematykę i informatykę) mogą teraz, znając swoje miejsce w rankingu, jeszcze raz przemyśleć swoją decyzję i ewentualnie zmienić kolejność swoich preferencji. Tzn. mają teraz swobodę wyboru matematyki bądź informatyki.

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 11 lipca 2009 7:50 

Tadrion napisał(a):
ostatnia osoba, która ma prawo złożyć dokumenty ma numer 239, przy czym limit na matematykę wynosi 200 miejsc.

Akurat ostatnia osoba ma numer 234, ale należy doliczyć jeszcze 5 osób piszących egzamin wstępny.

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 11 lipca 2009 9:30 

witam... ja tez szczerze mówiąc liczę na to, że te 40 osób zrezygnuje, chociaż graniczy to pewnie z cudem, mój nr na liście to 238, ale wciąż mam nadzieję, że mój pesel znajdzie się na liście II tury :roll:

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 11 lipca 2009 11:29 

kajia napisał(a):
witam... ja tez szczerze mówiąc liczę na to, że te 40 osób zrezygnuje, chociaż graniczy to pewnie z cudem, mój nr na liście to 238, ale wciąż mam nadzieję, że mój pesel znajdzie się na liście II tury :roll:

Liczba 40 nie wydaje mi się graniczącą z cudem, raczej dość realną.

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 11 lipca 2009 12:22 

no byłoby super, gdyby 40 osób nie złożyło dokumentów, ale z drugiej strony czy istnieje inny ta fajny kierunek jak matematyka na UWr... i pewnie mnóstwo osób jest zdania że nie

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 11 lipca 2009 12:46 

kajia napisał(a):
no byłoby super, gdyby 40 osób nie złożyło dokumentów, ale z drugiej strony czy istnieje inny ta fajny kierunek jak matematyka na UWr... i pewnie mnóstwo osób jest zdania że nie

Wiele osób przystępuje do rekrutacji na kilku kierunkach/uczelniach z myślą o studiowaniu jednego kierunku, pozostałe aplikacje traktując jako swoiste zabezpieczenie na wypadek, gdyby na wymarzony kierunek studiów nie zostały przyjęte.

"Fajność" kierunku jest pojęciem względnym. Niewątpliwie, jeśli ktoś najbardziej chce studiować właśnie matematykę, to matematyka na UWr ma jeden z najwyższych dla niego współczynników tejże fajności -- o ile nie najwyższy -- dzięki unikalnej organizacji studiów nastawionej na indywidualność, znakomitej kadrze naukowo-dydaktycznej i przyjaznej atmosferze. (Dla każdego, kto chociaż raz był w Warszawie plusem też jest zapewne to, że Instytut Matematyczny UWr nie znajduje się tam.)

Spekulacje w sprawie liczby przyjętych nic jednak nie zmienią. Jedyną metodą uzyskania jakichkolwiek informacji na ten temat o zadowalającym stopniu pewności jest zaczekanie na oficjalny komunikat w tej sprawie.

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 12 lipca 2009 11:00 

mam pytanie.... nie ma mnie na liście przyjętych, więc składam dokumenty tam gdzie się dostałam, jednak gdybym 16 została zaproszona do złożenia dokumentów w II naborze, to czy bez problemu będę mogła odebrać z innego wydziału złożone już dokumenty?

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]