Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest środa, 23 października 2019 23:51

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 06 lipca 2009 19:54 

witam ... już 1 czerwca zalogowałam się na matematykę na UWr i szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie studiowania czegoś innego, od dziecka uwielbiam matematykę, chociaż matura rozsz. poszła mi fatalnie. Oczywiście to moja wina, zamotałam się trochę, straciłam dużo czasu, a część rzeczy robiłam w brudnopisie i zapomniałam nanieść do arkusza, suma summarum nie liczyłam na dobry wynik, ale jak zobaczyłam 42% to myślałam że zemdleje. jednak wciąż myślałam, że może jednak się dostanę. jednak dzisiaj ujrzawszy na stronie uniwersytetu ilość zarejestrowanych maturzystów na matematyce, załamałam się i stwierdziłam, że nie mam szans się dostać. Proszę o radę czy czekać na drugą turę rekrutacji, czy lepiej złożyć papiery gdzie indziej. Błagam doradźcie co mam robić.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 06 lipca 2009 20:50 

Myślę, że ma Pani nadal duże szanse dostać się na matematykę. Oczywiście, cieszymy się znacząco większym zainteresowaniem kandydatów studiami na matematyce. 327 to znacznie więcej niż rok temu.
I więcej, niż wynosi limit przyjęć (200).
Proszę jednak wziąć pod uwagę, że:
1. Zazwyczaj nie wszyscy zarejestrowani kandydaci uiszczają opłatę rekrutacyjną.
2. Kilkadziesiąt osób na naszym wydziale wybiera w swoich preferencjach oba kierunki (matematykę i informatykę), często na pierwszym miejscu stawiając informatykę.
3. Kandydaci często rejestrują się na studia w kilku uczelniach.
Dlatego nie wszyscy spośród nich zakwalifikowani do przyjęcia na studia faktycznie składają u nas papiery.

Te czynniki sprawiają, że Pani szanse rosną. Komisja Rekrutacyjna ogłosi 10 lipca listy zakwalifikowanych do przyjęcia. Myślę, że wtedy będzie można też dowiedzieć się, jakie się ma szanse na kwalifikację w kolejnych turach rekrutacji (a będą łącznie zdaje się 3 takie tury), tzn. jak daleko jest się na liście rezerwowej.
Dodatkowo niech Pani zwróci uwagę, że zgodnie z zasadami rekrutacji, z wynikiem 42% na maturze rozszerzonej wyprzedza Pan wszystkich kandydatów z matura z matematyki na poziomie podstawowym (a zawsze tacy są, zarówno na matematyke, jak i na informatykę)

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 06 lipca 2009 21:37 

No to hard core ze mnie - zarejestrowałem się tylko na matematykę UWr. :twisted:
A tu na maturze marne 78%. :lol:

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 06 lipca 2009 22:28 

Dziękuje panu za trochę otuchy. to naprawdę przykre, że czasami pech krzyżuje człowiekowi tak wiele marzeń i planów. najgorsze jest to, ze mój wynik z matury nie odzwierciedla moich umiejętności i właśnie z tym nie mogę najgorzej sobie poradzić, ale jeszcze raz dziękuję.

Tytuł:
PostNapisane: środa, 15 lipca 2009 19:38 

Ja jestem lepszy hardcore :D. 74% z Matmy, ale za to 88% z fizyki. No i przyjęty w pierwszej setce :D.

Tytuł:
PostNapisane: środa, 15 lipca 2009 19:57 

gratuluje ja zdawałam tylko mate i byłam w klasie humanistycznej, ale dostałam się na wszystkie inne kierunki na które się logowałam, łącznie z prawem, ale i tak na macie zależało mi najbardziej

Tytuł:
PostNapisane: środa, 15 lipca 2009 23:09 

Niezła rozbieżność: matematyka a prawo :)

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 01 września 2009 15:07 

Czemu ;). Prawo też ciekawe i z logiką powiązane ;).

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 01 września 2009 18:12 

loonatic napisał(a):
Czemu ;). Prawo też ciekawe i z logiką powiązane ;).

Ja miałam rozbieżność matematyka a dziennikarstwo :D Też z humana jestem. A tak w ogóle to zapisujcie się no naszego kierunku na NK
http://nasza-klasa.pl/school/60850/2380

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 01 września 2009 20:38 

To super, że nie tylko ja będę studiować matematykę po klasie z rozszerzonym j. polskim, historią i wosem no i oczywiście z matematyką na zerowym poziomie :lol:

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]