Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest wtorek, 12 listopada 2019 4:07

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Specjalizacje
PostNapisane: wtorek, 20 stycznia 2009 17:03 

Witam,
mam pytanie odnośnie specjalizacji:
matematyka z informatyką,
matematyka w ekonomii i ubezpieczeniach,
zastosowania rachunku prawdopodobieństwa i statystyki,
biomatematyka,
matematyka teoretyczna,
matematyka nauczycielska.

Co mogę robić po wyborze każdej z nich?
Z jakich miejscach mogę pracować?
Jakie będą moje obowiązki?
Ile jest prawdy w stwierdzeniu, że po matmie mogę być albo nauczycielem albo pracownikiem banku?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 20 stycznia 2009 18:23 

http://matura.onet.pl/1526182,poradnik_artykul.html

PostNapisane: wtorek, 20 stycznia 2009 21:03 
Opiekun I roku

maturzysta napisał(a):
Co mogę robić po wyborze każdej z nich?
Z jakich miejscach mogę pracować?
Jakie będą moje obowiązki?
Ile jest prawdy w stwierdzeniu, że po matmie mogę być albo nauczycielem albo pracownikiem banku?

Można też zerknąć tu.

Po matematyce można być i nauczycielem i pracownikiem banku i robić różne inne rzeczy - studia matematyczne oprócz konkretnej wiedzy kształcą też bardzo ważne umiejętności logicznego i analitycznego myślenia.

JK

PostNapisane: wtorek, 20 stycznia 2009 22:30 

Jan Kraszewski napisał(a):

Można też zerknąć tu.

właśnie miałam wstawić ten link:)

PostNapisane: niedziela, 19 kwietnia 2009 20:57 

Witam! mam takie pytanie: dlaczego w programie studiów umieszczonym na stronie rekrutacyjnej IM są szczegółowo opisane wszystkie specjalizacje poza... nauczycielską? Nie ma żadnych informacji, jakie przedmioty są do niej przypisane...
Trochę mnie interesuje ta specjalizacja, a właściwie to mało o niej wiem :)
I jeszcze jedno pytanie: czy jest możliwe studiowanie dwóch specjalizacji jednocześnie? np. finansowej i nauczycielskiej?

Pozdrawiam!

PostNapisane: niedziela, 19 kwietnia 2009 21:04 

Earine napisał(a):
Witam! mam takie pytanie: dlaczego w programie studiów umieszczonym na stronie rekrutacyjnej IM są szczegółowo opisane wszystkie specjalizacje poza... nauczycielską? Nie ma żadnych informacji, jakie przedmioty są do niej przypisane...
I jeszcze jedno pytanie: czy jest możliwe studiowanie dwóch specjalizacji jednocześnie? np. finansowej i nauczycielskiej?

Pozdrawiam!

ponieważ program specjalizacji nauczycielskiej jest ostastnio dość... "płynny"... :) odezwij się na pw to postaram Ci się wysłać obecny program
:)

można studiować dwie specjalizacje, ale trzeba się liczyć z tym, ze przedmioty bedą się nachodzić:)

PostNapisane: niedziela, 19 kwietnia 2009 21:57 
Opiekun I roku

Earine napisał(a):

Ta nieokreśloność bierze się, niestety, z decyzji ministerialnych.

W czasie, gdy uchwalano nowy program studiów, pominięto w nim specjalność nauczycielską nie dlatego, że nie jest ważna, tylko dlatego, że nie było wiadomo, jakie wymagania ministerialne będą musiały być spełnione (kształcenie nauczycieli podlega dodatkowym przepisom).

Teraz już wiadomo, ale od niedawna i dlatego, jak napisała didi_16, sytuacja jest dość... dynamiczna, bo musimy się trochę "w biegu" do nich dostosowywać. Jak tylko będzie to możliwe, postaram się umieścić na stronie dodatkowe informacje.

JK

PostNapisane: środa, 27 maja 2009 12:33 

A ja się tak zastanawiam, czy można robić dwie specjalizacje. Co prawda dopiero (mam nadzieję) będę studiować matematykę i to właśnie tutaj, ale nie wiem, jak to jest ze specjalizacjami. Czy można np nauczycielską i matematyka w ekonomii i ubezpieczeniach, czy można tylko jedną? :)

Tytuł:
PostNapisane: środa, 27 maja 2009 14:58 
Opiekun I roku

Wszystko można. Każdy sam wybiera, jakie przedmioty chce zaliczyć i jaką specjalizację (lub specjalizacje) w konsekwencji uzyskać. I sam decyduje, czy sprosta swoim wyborom... Teoretycznie można zrobić np. cztery specjalizacje (ale w praktyce jest to niewykonalne czasowo i organizacyjnie).

Natomiast w tym konkretnym przypadku słabo to widzę. Specjalność nauczycielska na licencjacie jest teraz strasznie obłożona godzinowo, bo trzeba zrobić uprawnienia do nauczania dwóch przedmiotów. Zupełnie nam się to nie podoba, ale nie mieliśmy wyjścia - ustawa narzuciła takie warunki, że nie mieliśmy nic do gadania. Alternatywą była rezygnacja z sekcji nauczycielskiej w ogóle, a tego bardzo nie chcieliśmy robić.

Wkrótce na stronie pojawi się zaktualizowany program studiów, który będzie już uwzględniać sekcję nauczycielską.

JK

Tytuł:
PostNapisane: środa, 27 maja 2009 15:41 

Jan Kraszewski napisał(a):
Wkrótce na stronie pojawi się zaktualizowany program studiów, który będzie już uwzględniać sekcję nauczycielską.

czy nowy program obejmie też obecny 2 rok, czy my już kończymy z obecnym który mamy??

pozdrawiam
Didi

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]