Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest czwartek, 19 września 2019 11:09

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 22 czerwca 2009 10:27 

Wyniki konkursu na kierunki zamawiane okazały się tragiczne w skutkach dla potencjalnych studentów matematyki na Uniwersytecie Wrocławskim:

http://www.nauka.gov.pl/mn/index.jsp?pl ... &page=text

Wniosek: niektórzy kandydaci będą musieli zrezygnować ze studiowania ze względów finansowych.

:cry:

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 22 czerwca 2009 11:55 
Opiekun I roku

Niestety... :cry:

Postaramy się mimo to realizować program studiów zamawianych.

JK

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 22 czerwca 2009 12:54 

Z klasyfikacji wynika, ze mielsmy dostateczna ilosc punktow na "wynik pozytywny, ale bez stypendium", a otrzymalismy negatywny z racji "niespelnienia ktoregos z kryteriow"?

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 22 czerwca 2009 13:47 

A jak będą zamawiane w przyszłym roku to czy od 2 klasy będzie stypendium?

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 22 czerwca 2009 18:38 

judaspriest napisał(a):
A jak będą zamawiane w przyszłym roku to czy od 2 klasy będzie stypendium?

Widzę że wszystko rozchodzi się o stypendium :wink: Sądzę ze jednak ów stypendium nie będzie dostępne od 'drugiego roku' (a nie klasy :wink: ) ponieważ pieniądze są przydzielane na specjalizacje, czyli za całe 3 lata... Ale jak to będzie za rok?? Tego chyba nikt nie wie :)

Pozdrawiam :D

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 22 czerwca 2009 21:26 

Nie wszystko rozchodzi się o stypendium. Ale dla wielu było ono szansą na to, by studiować nierujnując przy okazji budżetu rodziców. Dla mnie także była to taka szansa. Myslałam ze będę mogła studiować to o czym zawsze marzyłam i tam gdzie zawsze chciałam. Teraz wychodzi na to że musze zmienić plany. Bo na studia bez dofinansowania zwyczajnie mnie nie stać.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 22 czerwca 2009 22:07 

matmar napisał(a):
Nie wszystko rozchodzi się o stypendium. Ale dla wielu było ono szansą na to, by studiować nierujnując przy okazji budżetu rodziców. Dla mnie także była to taka szansa. Myslałam ze będę mogła studiować to o czym zawsze marzyłam i tam gdzie zawsze chciałam. Teraz wychodzi na to że musze zmienić plany. Bo na studia bez dofinansowania zwyczajnie mnie nie stać.

+1

To studiuj matematykę na Politechnice Wrocławskiej albo w innym mieście.

Na Uniwersytecie Jagiellońskim najpewniej pojawi się zbyt duża konkurencja, żeby można było się załapać na stypendium z wynikiem około 80% z matury, ale widzę dla siebie jeszcze opcję studiowania matematyki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, dlatego złóżę papiery w pierwszej kolejności na Jegielloński, w drugiej na UAM a w trzeciej UWr.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 22 czerwca 2009 22:52 

judaspriest napisał(a):
To studiuj matematykę na Politechnice Wrocławskiej albo w innym mieście.

Pisząc o zmienie planów miałam na myśli właśnie Politechnikę Wrocławską. Muszę się jeszcze nad tym poważnie zastanowić.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 22 czerwca 2009 23:26 

matmar napisał(a):

Nie chciałem nikogo urazić. :( Ale myślę, że zawsze można się starać o stypendium socjalne które z tego co wiem nie jest małe no a jak dołoży się do tego mieszkanie w akademiku np. XX-latka :wink: to myślę że nie powinno drogo wyjść na miesiąc :) radze sie dopytać osobiście w dziekanacie no a jak nie zawsze można telefonicznie.

Pozdrawiam :D

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 23 czerwca 2009 9:05 

Jeżeli ktoś jest w trudnej sytuacji materialnej i jest to udokumentowane (może przedstawić dokumenty o tym świadczące) to nie ma co się bać o finanse studiując na Uniwerku.

Ja osobiście dostaję najwyższe z możliwych stypendiów i łącznie (żywieniowe, mieszkaniowe oraz socjalne) dostaje 960zł miesięcznie co spokojnie starcza na opłacenie akademika (parawanowiec za 3-osobowy pokój jest 291zł) oraz wyżywienie przez okrągły miesiąc.

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]