Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest piątek, 06 grudnia 2019 16:21

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 08 września 2008 1:22 
Admin absolwent

Dane wszystkich przyjetych w tym roku sa przeciez w systemie irka. Dane z poprzedniego roku tez nie powinny byc problemem.
Z tego co wiem, system dziekanat, jest w pewnym sensie ogolnouczelnianym rejestrem studentow - z niego pochodza w koncu dane np do zapisow na wf (pomijam tu jakosc tych danych). Skoro problemem nie jest wyciagnac dane studentow do zapisow, zatem i bezproblemowe sprawdzenie czy pesele nie powtarzaja sie na wydzialach.

Ale nie o tym jest ten temat, wiez moze zakonczmy ten watek.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 08 września 2008 11:40 

Ja chyba bardziej na temat odpowiem, gdyż rok temu byłem w podobnej sytuacji.
Fakt, prawo zabrania podejmowania dwóch głównych kierunków jednocześnie, ze względu na "blokowanie miejsc". Ja jednak rok temu w taki właśnie sposób łamałem prawo i nie czuję się z tym źle :) Lecz studiując już na jednej uczelni można spokojnie ubiegać się o "dodatkowy" kierunek (nie wiem dokładnie, czym to się różni, że dany kierunek jest główny, a inny: dodatkowy, chyba tylko tym, że przedmioty można przepisywać tylko w kierunku główny -> podstawowy, przynajmniej oficjalnie).

Ja natomiast autorce pytania radziłbym nie zastanawiać się nad tym, co będzie robić w przypadku "nieporadzenia" sobie na matematyce, a robić wszystko, by do takiej sytuacji nie dopuścić. Drugi kierunek studiów na pewno tego nie ułatwi.

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 08 września 2008 12:02 

Józef napisał(a):
nie wiem dokładnie, czym to się różni, że dany kierunek jest główny, a inny: dodatkowy, chyba tylko tym, że przedmioty można przepisywać tylko w kierunku główny -> podstawowy, przynajmniej oficjalnie

Jako osoba w takiej sytuacji, mogę powiedzieć, że na WMiI nie ma takiego podziału (chyba) i mówi się o studiach jednoczesnych w pełnym tego słowa rozumieniu, czyli że kierunki są równorzędne (pomimo tego, że mogą być rozpoczynane w różnych latach).

Mihau napisał(a):
system dziekanat, jest w pewnym sensie ogolnouczelnianym rejestrem studentow

Afair, Dziekanat jest na każdym wydziale niezależną instancją i nie ma możliwość połączenia między róznymi instalacjami (być może się mylę, bo dawno temu o tych systemach słuchałem). Ale to faktycznie OT. Zatem EOT.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 08 września 2008 12:23 

Józef napisał(a):
...
Fakt, prawo zabrania podejmowania dwóch głównych kierunków jednocześnie, ze względu na "blokowanie miejsc"

nie wierzę, podaj jakiś przepis albo ustawę gdzie to jest napisane.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 08 września 2008 13:17 

Łatwo powiedzieć "podaj ustawę", przecież żaden normalny człowiek nie czyta Dzienników Ustaw!
Wiedzą swoją wynoszę z rozmów z dziekanatem Wydziału PPT PWr oraz z profesorem Karchem, z którym to załatwiałem możliwość studiowania matematyki równolegle. Nie miałem podstaw by im nie wierzyć, ale dowodu na piśmie nie posiadam. Myślę jednak, że są osoby, które mogą go przedstawić - najlepiej zapytać w dziekanatach.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 08 września 2008 14:26 

Jak dla mnie to bzdura, stąd moje prośba o udowodnienie. Nadal jestem przekonany, że nie ma żadnego "paragrafu" (o ile ktoś mi go nie wkaże) zakazującego studiowanie dwóch kierunków. Wszelkie określenia typu "kierunek główny, poboczny, równorzędny" osobiście mnie śmieszą.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 08 września 2008 14:37 

Kandydat może ubiegać się o przyjęcie na wiele kierunków studiów stacjonarnych, ale przyjęty może być tylko na jeden.
(Uchwała Senatu Nr 42 z dnia 29 maja 2007 r. w sprawie warunków i trybu rekrutacji na pierwszy rok studiów w roku akademickim 2008/2009)

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 08 września 2008 14:51 

Cytuj:
Uchwała Senatu Nr 42 z dnia 29 maja 2007 r. w sprawie warunków i trybu rekrutacji na pierwszy rok studiów w roku akademickim 2008/2009

Nie o to chodzi. To jest tylko uchwała senatu jakiejś uczelni.

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 11 września 2008 22:28 
A tak normalnie to siatka dla 1 roku kiedy znana będzie?

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 12 września 2008 2:06 

Anonymous napisał(a):
A tak normalnie to siatka dla 1 roku kiedy znana będzie?

Pod koniec września/na początku października. Nie ma lekko.

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]