Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest środa, 23 października 2019 23:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 03 września 2008 14:42 

Test kwalifikacyjny odbedzie sie w poniedzialek 29 wrzesnia 2008 w godz. 11-14 w salach HS, WS, EM.

O godzinie 14.30 w sali HS odbedzie sie spotkanie studentow I roku z dyrekcja Instytutu.

Tytuł:
PostNapisane: środa, 03 września 2008 19:07 
hej a czy wie ktos moze co dzieje sie z osoba która nie stawi sie na test??

Tytuł:
PostNapisane: środa, 03 września 2008 19:15 

Osoba nieobecna na teście nie ma szansy na zwolnienie z Matematyki Elementarnej. To w zasadzie jedyny formalny skutek.

Innym skutkiem, o charakterze praktycznym, jest brak informacji o własnym poziomie na tle całego roku, co zdecydowanie utrudnia decyzję o wyborze odpowiedniego nurtu wykładów.

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 05 września 2008 15:22 

Trochę głupio pytać, może szukałem niedokładnie, może szukałem źle, może głupim i tyle. Ale ta strona IM jakoś średnio mi się podoba i średnio się w niej odnajduję. A może to tylko na miejscu takież informacje można znaleźć aktualnie, a na stronie pojawią się w terminie późniejszym?
W każdym bądź razie pytanie: gdzie można znaleźć informację o tej dacie, poza tym forum? Byłbym wdzięczny za odpowiedź ;)

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 05 września 2008 17:10 
Opiekun I roku

Ogólnie rzecz biorąc forum jest bardzo dobrym źródłem różnego rodzaju informacji i warto sie z nim oswoić.

Natomiast jeśli chodzi o test kwalifikacyjny, to jestem prawie przekonany, że każdy student zostanie o nim poinformowany osobiście.

JK

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 05 września 2008 20:49 

No tak to bardzo fajno że forum dobrym źródłem informacji wszelakich jest, ale zawsze lepiej jakby tych źródeł było jak najwięcej, w tym jakieś bardziej oficjalne typu strona IM, ale tam dojrzeć informacji na ten temat nie dojrzałem, aczkolwiek powtarzam może to być mea culpa.

Co do informowania osobistego no to by było miło z ich strony ;]

Hmm tak sobie posta zedytuję bo pisałem o źródle bardziej oficjalnym, a sprawdziłem i widzę, że wypowiadają się tu przedstawiciele kadry nauczycielskiej. Sympatycznie. Dobrze wiedzieć na przyszłość.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 09 września 2008 22:09 
Jarosław Wróblewski napisał(a):
Osoba nieobecna na teście nie ma szansy na zwolnienie z Matematyki Elementarnej. To w zasadzie jedyny formalny skutek.

Innym skutkiem, o charakterze praktycznym, jest brak informacji o własnym poziomie na tle całego roku, co zdecydowanie utrudnia decyzję o wyborze odpowiedniego nurtu wykładów.

to ja mam takie pytanie jeżeli pewna ilosc osob nie stawi sie na ten test,to wszyscy zostana zakwalifikowani do jednej grupy(zapewne najslabszej),czy zostana rozrzuceni???No i pytanie drugie czy to jest ten test ktory trzeba zaliczyc na pierwszym roku tj. matematyki elementarnej ktory trzeba i tak zaliczyc z tego co wiem...bo jezeli tak to nieprzystapienie do testy bedzie traktowane jako 1 niezaliczenie go???

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 09 września 2008 22:24 
Opiekun I roku

werti napisał(a):
to ja mam takie pytanie jeżeli pewna ilosc osob nie stawi sie na ten test,to wszyscy zostana zakwalifikowani do jednej grupy(zapewne najslabszej),czy zostana rozrzuceni???

Nam jest wszystko jedno, czy ktoś nie zaliczy testu, bo go słabo napisze, czy dlatego, że będzie nieobecny. Wszystkie te osoby będą musiały zaliczyć matematykę Elementarną. Nie będziemy sobie utrudniać życia wymyślając specjalne kryteria podziału na grupy.

werti napisał(a):
No i pytanie drugie czy to jest ten test ktory trzeba zaliczyc na pierwszym roku tj. matematyki elementarnej ktory trzeba i tak zaliczyc z tego co wiem...bo jezeli tak to nieprzystapienie do testy bedzie traktowane jako 1 niezaliczenie go???

Coś Pan nie doczytał zasad. Test ocenia Państwa poziom na początku studiów. Osoby, które go zdadzą są zwolnione z zaliczania ME (zatem test nie jest pierwszym egzaminem z ME). Pozostali muszą chodzić na ME i zaliczyć ten przedmiot (zwracam uwagę, że ME kończy się zaliczeniem, a nie egzaminem).

JK

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 09 września 2008 22:28 

Jak się zda ten test to nie trzeba chodzić, w 1-szym semestrze na przedmiot Matematyka elementarna, to jest główny powód żeby iść na ten test i się postarać trochę. Inne następstwa są mniej ważne, tzn. jak się zda to jest się przypisanym na trudniejsze ( teoretycznie) wykłady, tzw. nurt B. Tylko, że i tak każdy może swobodnie przepisać się z tego nurtu B na nurt A (teoretycznie łatwiejszy), tak samo ktoś kto nie zda testu może być na trudniejszym nurcie, tyle tylko że musi jeszcze chodzić na tę nieszczęsną Matematykę elementraną. Nie ma podziału na dobrą, słabą, najsłabszą grupę.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 09 września 2008 22:29 

1. Wynik testu nie ma wpływu na przydział do grup ćwiczeniowych, który to przydział w ramach każdego wykładu odbywa się losowo (na ogół alfabetycznie). Natomiast od wyniku testu zależy wstępny przydział do nurtów A i B. Będziecie Państwo mieli ok. miesiąca na podjęcie ostatecznej decyzji dotyczącej wyboru nurtów, przy czym wybory te nie muszą być identyczne dla wszystkich wykładów. Myślę, że na więcej szczegółów będzie czas w październiku, a złaknionych informacji odsyłam do wątków z zeszłego roku - w zarysie w tym roku będzie to wyglądać podobnie. Ewentualna nieobecność na teście odbierze Państwu cenną wskazówkę, który nurt jest odpowiedni do Państwa poziomu. Poza wypadkami losowymi, nie widzę rozsądnego uzasadnienia nieobecności na teście, bo przystępując do testu niczego się nie traci, ani nie ryzykuje, a można tylko zyskać.

2. Nieprzystąpienie do testu jest równoznaczne z niezaliczeniem go i powoduje obowiązek zaliczenia Matematyki Elementarnej. Z obowiązku zaliczenia Matematyki Elementarnej można być zwolnionym przystępując do testu i uzyskując odpowiednio wysoki wynik.

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]