Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest niedziela, 20 października 2019 3:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 16 czerwca 2008 13:11 
Witam :) mam pytanie: czy dołączenie pliku ze zdjęciem do elektronicznej legitymacji studenta jest konieczne? czy nie można po prostu później przekazać "materialnych" zdjęć razem z dokumentami?

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 16 czerwca 2008 22:03 
Opiekun I roku

Zarzadzenie rektora stanowi, ze nalezy dostarczyc zdjecie w formie elektronicznej, wiec jest to konieczne...
JK

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 21 czerwca 2008 11:04 

a ja mam pytanie odnośnie samego zdjęcia jeszcze.
elektroniczne ma być wielkości 236 x 295 pikseli, 50 kB. to zrozumiałam. ale pytanie teraz jest czy musi być jakoś specjalnie kadrowane? Typu: sylwetka styka się tylko z dolną krawędzią zdjęcia. no i czy te "materialne" zdjęcia mogą być nieco większe, jak do świadectwa maturalnego, czy też jak do legitymacji studenckiej? czy musi być mniejsze, jak do zwykłej legitymacji?

w każdej uczelni wymagają czegoś innego i ja już nie wiem...

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 21 czerwca 2008 11:15 
Admin absolwent

Nie jestem pewien, czy cos nie zmienilo sie od stycznia, ale wtedy wygladalo to tak:
Cytuj:
Informacja dotycząca parametrów oraz formatu zdjęcia do Elektronicznej Legitymacji Studenckiej

Zdjęcie do Elektronicznej Legitymacji Studenckiej powinno spełniać wymagania określone w Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie dokumentacji przebiegu studiów z dnia 2006-11-02 (Dz.U.2006 Nr 224, poz. 1634) oraz wymagania określone dla zdjęcia przeznaczonego do dowodu osobistego:
# Zdjęcie musi być kolorowe.
# Zdjęcie musi przedstawiać osobę bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami.
# Zdjęcie musi ukazywać głowę w pozycji lewego półprofilu z widocznym lewym uchem, z zachowaniem równomiernego oświetlenia twarzy.
# Osoba z wrodzonymi lub nabytymi wadami narządu wzroku może dostarczyć fotografie przedstawiające osobę w okularach z ciemnymi szkłami, a osoba nosząca nakrycie głowy zgodnie z zasadami swojego wyznania- fotografie przedstawiające osobę z nakryciem głowy.
# Dokumentem poświadczającym uprawnienie do załączenia fotografii przedstawiających osobę w okularach z ciemnymi szkłami jest orzeczenie o niepełnosprawności osoby do 16 roku życia lub orzeczenie o stopniu niepełnosprawności osoby, która ukończyła 16 lat, z powodu wrodzonej lub nabytej wady narządu wzroku, wydane zgodnie z przepisami o orzekaniu o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności.
# Dokumentem poświadczającym uprawnienie do załączania fotografii przedstawiajacej osobę w nakryciu głowy jest zaśwaadczenie o przynależności do wspólnoty wyznaniowej.
# Zdjęcie w postaci elektronicznej powinno mieć rozmiary 236x295 pikseli.
# Dozwolony format zdjęcia to JPG.
# Rozdzielczość zdjęcia nie może być mniejsza niż 300dpi.
# Maksymalny rozmiar pliku ze zdjęciem to 50 kilobajtów.
# Osoba na zdjęciu nie może nosić ubioru trudno odróżnialnego od tła.
# Sylwetka na zdjęciu może stykać się jedynie z dolną krawędzią zdjęcia.
# Na zdjęciu nie mogą być widoczne inne osoby lub obiekty.

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 21 czerwca 2008 11:22 

Mam nadzieję, że nic się nie zmieniło, bo właśnie takie zrobiłam. :-) Zostaje jeszcze kwestia rozmiaru zdjęć, które daje się z papierami. Fotograf zrobi mi takie, które teoretycznie są do legitymacji studenckiej i przy okazji do świadectwa maturalnego. Ale ponoć niektóre uczelnie proszą o inne rozmiary. Problem polega na tym, że nie mogę znaleźć informacji, jakie dokładnie mają być.

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 21 czerwca 2008 13:46 
Opiekun I roku

Zawsze można zadzwonić do dziekanatu 071 3757895 i spytać.

JK

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]