Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest czwartek, 27 czerwca 2019 14:53

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 26 lipca 2008 16:52 

Ja zdawałem (tak jak Ela - na uzupełniające) w czerwcu ubiegłego roku i do tej pory listu nie mam :lol: , czy mogę już zacząć się niecierpliwić ? ;)

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 27 lipca 2008 10:03 

witam

Jestem studentem informatyki pierwszego roku i zanosi się na to, że odpadne. Miałem zrekrutować się ponownie, ale niestety zapomniałem o terminach i teraz pozostaje mi rekrutacja wrześniowa na matematyke. W związku z tym chciałbym zadać kilka pytań:

1) Wiadomo już coś więcej na temat rekrutacji wrześniowej? Jest jakaś pewność, że w ogole się odbędzie?
2) Zostanie przepisana mi algebra i analiza matematyczna zaliczona na inf?
3) Będzie możliwość zapisania się na przedmioty będące na informatyce? Mam na myśli głównie kursy, w drugą strone to działało w zeszłym semestrze.

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 27 lipca 2008 11:43 

lubie placki napisał(a):
2) Zostanie przepisana mi algebra i analiza matematyczna zaliczona na inf?

Zapomnij. Algebra i Analiza matematyczna na informatyce są zbyt ubogie w stosunku do ich odpowiedników na matematyce. Zresztą słowo odpowiednik jest tutaj chyba złe, bo Algebra na informatyce to okrojona Algebra linowa 2 oraz Algebra 1 z matematyki. Tak samo Analiza matematyczna na informatyce to okrojona (i to mocno) Analiza matematyczna 1 i 2 z matematyki. Tak że sam widzisz, że nie da rady :)

Cytuj:
3) Będzie możliwość zapisania się na przedmioty będące na informatyce? Mam na myśli głównie kursy, w drugą strone to działało w zeszłym semestrze.

Zawsze można to zrobić nieoficjalnie, tzn. idziesz do prowadzącego z informatyki, mówisz, żeś z matematyki i on nie ma nic przeciwko (nigdy nie mają, bo niby czemu by mieli coś mieć?), żebyś uczęszczał na wykłady. Tak samo z pracownią. A potem pertraktujesz z dziekanem z matematyki, czy Ci to zaliczy :).

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 27 lipca 2008 13:46 

http://www.math.uni.wroc.pl/wydzial/rekrut_wrzesn.htm

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 27 lipca 2008 14:09 

A wiadomo coś o stypendium od Wrocławia? Jakiś program jest, że zdającym matematykę rozszerzoną na maturze i idącym na studia ścisłe przypadają jakieś pieniądze.

Nie wiem, coś prezydent wymyślił ;P

PS: Dostałam sięę!!!! ;-)

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 27 lipca 2008 16:15 

Stypendia matematyczne Wrocławia
Celem STYPENDIUM MATEMATYCZNEGO WROCŁAWIA jest popularyzacja nauki przedmiotów ścisłych wśród uczniów wrocławskich szkół ponadgimnazjalnych.
O stypendium ubiegać się mogą uczniowie spełniający 3 podstawowe kryteria:

1. są absolwentami wrocławskiej szkoły ponadgimnazjalnej
2. zdali egzamin maturalny z matematyki na poziomie rozszerzonym
3. podjęli dalszą naukę na jednej z wrocławskich uczelni wyższych

Wnioski stypendialne przyjmowane są do 30 września 2008 r. Szczegółowe zasady znajdują się na stronie Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia (Zachęcamy wszystkich nowoprzyjętych do aplikowania. W ubiegłym roku kilkunastu studentów naszego wydziału otrzymało to stypendium.)

wszystko jest na stronie www.math.uni.wroc.pl, wystarczy tylko poszukac....

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 28 lipca 2008 11:05 

Ein napisał(a):
Zapomnij. Algebra i Analiza matematyczna na informatyce są zbyt ubogie w stosunku do ich odpowiedników na matematyce. Zresztą słowo odpowiednik jest tutaj chyba złe, bo Algebra na informatyce to okrojona Algebra linowa 2 oraz Algebra 1 z matematyki. Tak samo Analiza matematyczna na informatyce to okrojona (i to mocno) Analiza matematyczna 1 i 2 z matematyki. Tak że sam widzisz, że nie da rady :)

Jesteś tego pewien? Pamiętam, że w zeszłym roku, jeżeli ktoś oblał semestr, a miał zaliczoną analize matematyczną oraz wstęp do informatyki to mogł zostać przeniesiony na matematyke, czyli chyba zostawały przepisane te dwa przedmioty i na ich podstawie uzyskiwano zaliczenie pierwszego semestru. Może jest ona uznawana za analize matematyczną 1?

A tak przy okazji, jest możliwość zapisania się na odpowiedniki rachunku prawdopodobieństwa / matematyki dyskretnej / analizy numerycznej? Tak, zebym miał w przyszłości przepisane te przedmioty na informatyce.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 28 lipca 2008 12:05 
Admin absolwent

Chcialem tylko przypomniec, ze od wrzesnia bedzie decydowal nowo wybrany dziekan. W zwiazku z tym, wszelkie rozwazania co zostanie przepisane na pewno a co nie, sa czysto teoretyczne.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 29 lipca 2008 14:48 

a o mnie zapomnieli totatlnie w tym dziekanacie i nie dostalam listu, a byłam wpisana na listę studentów bez jakichkolwiek porblemów ;) zapytaj w dziekanacie w połowie sierpnia :P

Tytuł:
PostNapisane: środa, 30 lipca 2008 2:29 

Listy powinny już dojść, przynajmniej ja swój dostałam ;P dwa dni temu

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]