Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest wtorek, 17 września 2019 17:12

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 23 września 2007 12:41 

mam jeszcze dwa pytania:)
1. dlaczego jezyk obcy jest dopiero od drugiego semestru?? i jakie jezyki sa do wyboru??
2) dlaczego pierwszy rok nie ma wfu??

dzieki za odpowiedz i wyrozumialosc:)

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 23 września 2007 13:01 

Nie wiem czy język jest od drugiego semestru, bo jak dobrze pamiętam to była może jedna osoba u mnie na roku, która poszła i załatwiła sobie język wcześniej, ale może to była tylko plotka :D. Języki dostępne dla studentów powinny być wypisane na stronie Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych, ale jak teraz patrzę, to ich strona nie działa (niech student łazi wte i we wte) ... trzeba pamiętać przy tym, że BEZPŁATNYCH godzin jest 240. Na początku semestru zdaje się test, który kwalifikuje nas do jakiegoś poziomu znajomości języka. Trzeba zaliczyć angielski do poziomu B2. Czyli jeżeli jesteśmy zieloni z tego języka to wykorzystamy wszystkie darmowe godziny. Jeżeli coś nam zostanie, to możemy to wykorzystać na naukę jakiegoś innego języka - niemieckiego czy hiszpańskiego. Jeżeli ktoś ma First Certificate - to się chyba tak nazywa - to po złożeniu wizyty w SPNJO z tym certyfikatem nie musi uczęszczać na zajęcia z języka angielskiego.

Dlaczego studenci pierwszego roku nie mogą się zapisać na wf? Wydaje mi się, że to pytanie powinno być skierowane do władz uniwersytetu, a nie do władz naszego instytutu. Pierwszy rok to specyficzny okres w życiu każdego studenta, zamysłem było pewnie to byście nie rozpraszali swojej uwagi na takie rzeczy jak strój od wufu :D.

PS: jak ktoś bardzo pragnie iść na jakiś wf, to może go sobie sam zorganizować. We Wrocławiu pełno jest klubów fitness, siłowni, basenów (no może nie tak dużo akurat :D) czy innego rodzaju miejsc w których można poćwiczyć. A jeżeli ktoś tylko pragnie szybciej zaliczyć wf no to cóż ... chyba mu się nie uda.

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 23 września 2007 14:19 

Ja tylko dodam, że jeżeli ktoś ma certyfikat z języka angielskiego, to faktycznie nie musi już na niego chodzić ale może. Może również w tedy wybrać inny język. Niestety jednak przepada takiej osobie połowa z przysługujących jej godzin zajęć ... czyli zostaje 120h (w przeliczeniu na semestry to są chyba 2) na dodatkowe zajęcia... także nie wiem czy (jeżeli oczywiście chcemy się dalej uczyć języka lub zacząć naukę nowego) nie opłaca się bardziej pójść na ten test - w tedy te godziny chyba nie przepadają.

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 23 września 2007 15:54 
Admin absolwent

didn9 napisał(a):
2) dlaczego pierwszy rok nie ma wfu??

Jesli chodzi o pierwszy semstr, to powod jest banalny. Nie ma tych studentow w bazie danych. Jesli ktos upiera sie, ze ten wf jest mu niezbedny moze udac sie do UCWFiS i tam probowac powalczyc o wf. Sa oczywiscie rowniez sekcje dla uprawiajacych rozne sporty.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 24 września 2007 17:42 

misieq napisał(a):
Trzeba zaliczyć angielski do poziomu B2.

W trybie sprostowania: Trzeba zaliczyć angielski do poziomu A II 2.

Wydaje mi się, że na pierwszym semestrze nie ma WFu i języków z przyczyn materialnych. Po co płacić za naukę (dodatkowych, niekierunkowych przedmiotów) 140 studentów, którzy zakończą przygodę z IM w lutym?

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 24 września 2007 17:49 

Wprowadzam ludzi w błąd :D. Przepraszam i dzięki za poprawkę. Myślę, że wiele wytłumaczeń na temat braku wuefu na pierwszym roku byłoby dobre :).

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 24 września 2007 18:10 

Pokemon napisał(a):
... także nie wiem czy (jeżeli oczywiście chcemy się dalej uczyć języka lub zacząć naukę nowego) nie opłaca się bardziej pójść na ten test - w tedy te godziny chyba nie przepadają.

Jeśli pójdzie się na ten test kwalifikacyjny, to zdając go bardzo dobrze zostajemy przydzieleni na poziom prawdopodobnie B1 II stopnia, do którego tworzona była nieobowiązkowa grupa. Krótko mówiąc chodził ten kto chciał, a jak nie to po prostu przychodziło się w czasie wakacji na dwuczęściowy egzamin wymagany do zaliczenia języka na poziomie B1 I stopnia. A liczba godzin do wykorzystania nadal pozostawała na poziomie 240, czyli chyba korzystniejszy wariant bo można dłużej pochodzić na kolejny język, który nas interesuje. :D

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 25 września 2007 11:24 

Dziekuje za wytłumaczenie:)
a jakie sa jezyki do wyboru??

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 25 września 2007 11:32 

tutaj wszystko pisze -> http://www.spnjo.uni.wroc.pl/pl/

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 25 września 2007 12:52 
Opiekun I roku

Pokemon napisał(a):
tutaj wszystko pisze -> http://www.spnjo.uni.wroc.pl/pl/

Jest napisane...
JK

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]