Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest poniedziałek, 18 listopada 2019 2:03

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 26 sierpnia 2015 13:33 

Witam wszystkich!
Jestem uczennicą LO i zastanawiam się nad Matematyką na UWr. W "tabelce rekrutacyjnej" napisane jest, że brany jest pod uwagę wynik z egzaminu maturalnego z informatyki, matematyki oraz trzeciego przedmiotu do wyboru (mat, inf, fiz). Co to oznacza?! Czy jako trzeci przedmiot trzeba zdawać fizykę, skoro wcześniej już brana jest matematyka i informatyka? Czy ponownie może być wzięta np. matematyka? (Mam nadzieje, ze wyraziłam się jasno;)

Moje drugie pytanie brzmi: Jak trudno się dostać?
Jestem w klasie (mat hist wos). Matematykę rozszerzoną mam na bardzo wysokim poziomie i idzie mi naprawdę nieźle. Myślę, że jestem w stanie bardzo dobrze przygotować się do matury.
Ale co z informatyką? Czy wystarczy, że jedynie podejdę do matury (podstawowej)? Czy raczej muszę ją znać na "trochę więcej procent"?
Bardzo proszę o odp!
:D

PostNapisane: środa, 26 sierpnia 2015 18:40 
Opiekun I roku

jatonelka napisał(a):
Jestem uczennicą LO i zastanawiam się nad Matematyką na UWr. W "tabelce rekrutacyjnej" napisane jest, że brany jest pod uwagę wynik z egzaminu maturalnego z informatyki, matematyki oraz trzeciego przedmiotu do wyboru (mat, inf, fiz). Co to oznacza?! Czy jako trzeci przedmiot trzeba zdawać fizykę, skoro wcześniej już brana jest matematyka i informatyka? Czy ponownie może być wzięta np. matematyka? (Mam nadzieje, ze wyraziłam się jasno;)

Nie trzeba zdawać fizyki, tak naprawdę wystarczy przyzwoicie zdana matematyka na poziomie rozszerzonym.

jatonelka napisał(a):
Moje drugie pytanie brzmi: Jak trudno się dostać?
Jestem w klasie (mat hist wos). Matematykę rozszerzoną mam na bardzo wysokim poziomie i idzie mi naprawdę nieźle. Myślę, że jestem w stanie bardzo dobrze przygotować się do matury.
Ale co z informatyką? Czy wystarczy, że jedynie podejdę do matury (podstawowej)? Czy raczej muszę ją znać na "trochę więcej procent"?

Informatyka nie jest niezbędna, tak naprawdę niewielu kandydatów na matematykę zdaje informatykę na maturze.

JK

PostNapisane: piątek, 28 sierpnia 2015 11:37 

jatonelka napisał(a):
Jestem w klasie (mat hist wos).

Jesteś z XII?

PostNapisane: sobota, 29 sierpnia 2015 7:45 

Tak ;)

PostNapisane: sobota, 29 sierpnia 2015 21:35 

Super :D. Kto Cię uczy matematyki?

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]