Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest wtorek, 12 listopada 2019 4:11

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 17 kwietnia 2010 15:37 

Łysy napisał(a):
Nie oceniaj innych swoją miarą, chciałoby się rzec.

a czyją? :P

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 19 kwietnia 2010 16:37 

Z tego co wiem, to Pisma Świętego nie można interpretować dosłownie. Myślę, że na temat konkretnych cytatów więcej mógłby wypowiedzieć się jakiś ksiądz, ponieważ ja nie czuję się kompetentny w tej dziedzinie...
judaspriest myślę, że mógłbyś sobie z jakimś księdzem biblistą poprowadzić ciekawą polemikę na ten temat.
Ja osobiście znam księdza egzorcystę, który dobrze zna pismo święte, ew. mogę postarać się o jakiś kontakt do niego (np. GG).

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 19 kwietnia 2010 17:47 

loonatic napisał(a):
Ja osobiście znam księdza egzorcystę, który dobrze zna pismo święte, ew. mogę postarać się o jakiś kontakt do niego (np. GG).

wyczuwam aluzję. :D

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 19 kwietnia 2010 21:17 

Dobre. :D

Żaden ksiądz nie jest dla mnie godnym partnerem do rozmowy.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 19 kwietnia 2010 21:32 

judaspriest napisał(a):

loonatic napisał(a):
Z tego co wiem, to Pisma Świętego nie można interpretować dosłownie. .

A ponoć książka ta była pisana celowo prostym językiem, żeby nikt nie miał problemu ze zrozumieniem o co chodziło autorowi.

Interesująca, uwrażliwiająca książka, która może być pierwszym krokiem w procesie zdejmowania klapek z oczu (link do treści):

http://macfaq.koolhost.com/index1.html

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 20 kwietnia 2010 1:39 

@ ghazer: Nie udawaj, że nie rozumiesz. Chodzi mi tylko o to, że nie wszyscy muszą w tych samych sytuacjach zachowywać się tak jak Ty. W końcu ludzie różnią się od siebie.

judaspriest napisał(a):

Więc chcesz ludziom, jak napisałeś "zdejmować klapki z oczu", a sam nie jesteś w stanie (bądź nie chcesz, w sumie na jedno wychodzi) podjąć polemiki. I nie wyjeżdżaj z dziecinnym i banalnym tekstem, że "z księdzem się nie da polemizować", bo wierz mi, że poznałem paru takich, z którymi się dało. I co? Jakoś nie zaciągnęli mi klapek na oczy.
Ta wypowiedź świadczy tylko o Twoim zamknięciu na inne poglądy. Być może to Ty masz klapki na oczach, tylko w trochę innym kolorze?

Nie wiem, czy Biblia była pisana tak jak "ponoć" twierdzisz. Ale nawet jeśli, to chyba coś nie pykło, bo jednak już w starożytności pojawiały się różnorakie odłamy chrześcijaństwa.

Ale masz plusa za link do tej książki. Jest to pierwszy, mająca jakąkolwiek wartość, post w tym temacie.

Swoją drogą zauważyliście, że ateizm upodabnia się coraz bardziej do tych odrzuconych przez niego religii? Jakoś urosła nam ostatnio liczba fanatycznych ateistów. Symbol swój mają. Walczyć za niego gotowi i nawracać. Ciekawe, nie?

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 20 kwietnia 2010 17:16 

Łysy napisał(a):
judaspriest napisał(a):

Więc chcesz ludziom, jak napisałeś "zdejmować klapki z oczu", a sam nie jesteś w stanie (bądź nie chcesz, w sumie na jedno wychodzi) podjąć polemiki. I nie wyjeżdżaj z dziecinnym i banalnym tekstem, że "z księdzem się nie da polemizować", bo wierz mi, że poznałem paru takich, z którymi się dało. I co? Jakoś nie zaciągnęli mi klapek na oczy.

Nie chcę nikomu zdejmować klapek z oczu. Wolałbym, żeby ludzie samodzielnie dorastali do odrzucania chrześcijaństwa. Nie mam ochoty na polemikę z żadnym księdzem, dlatego że wiem czego mniej więcej można się spodziewać po takiej rozmowie. Kim ja jestem, żeby wpływać na światopogląd brzuchomówcy wiar? Kim jest dowolny ksiądz, żeby wpływać na mój stosunek do religii? Domyślam się, że zapewne ukończył jakieś kilkuletnie seminarium i ma jakieś tam doświadczenie w paplaniu, więc nie przegadałby mnie. Mówiłby dobrze, ale głupoty by mówił. Jest takie powiedzenie, żeby dotrzeć do źródła trzeba iść pod prąd a kto ma dostęp do źródła, nie czerpie z kałuży.

Łysy napisał(a):
Ta wypowiedź świadczy tylko o Twoim zamknięciu na inne poglądy. Być może to Ty masz klapki na oczach, tylko w trochę innym kolorze?

Kiedyś byłem otwarty, ale doszedłem do wniosku, że nie warto. Ostatnio w kościele byłem na początku semestru i odniosłem wrażenie, że dawno nikt mi tak nie uwłaczał jak duchowny z ambony.

Łysy napisał(a):
Nie wiem, czy Biblia była pisana tak jak "ponoć" twierdzisz. Ale nawet jeśli, to chyba coś nie pykło, bo jednak już w starożytności pojawiały się różnorakie odłamy chrześcijaństwa.

Przypuśćmy nie wprost, że Biblia była napisana przez Boga --> kontynuacja dowodu w "Listach z ziemi" Twaina.

Łysy napisał(a):
Swoją drogą zauważyliście, że ateizm upodabnia się coraz bardziej do tych odrzuconych przez niego religii? Jakoś urosła nam ostatnio liczba fanatycznych ateistów. Symbol swój mają. Walczyć za niego gotowi i nawracać. Ciekawe, nie?

To wolność w tym kraju ma kłopoty. Prawo u nas wprowadzają bigoci, którzy czują się obrażeni nie tylko negowaniem biblii Wszak zapominają oni, że ta książka zawiera treści prawnie w Polsce zakazane a, które nie od dzisiaj obrażają wyznawców innej wiary czy ateistów. W biblii chrześcijan, pełno jest treści nakazujących zabijanie, dręczenie, torturowanie, czy stosowanie innych form męczenia i poniżania ludzi. Nie wyłączając dzieci! Posłużyły one w przeszłości (z Afryki płyną wieści, że także dzisiaj), do palenia ludzi, co oczywiście chrześcijan nie obraża.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 20 kwietnia 2010 19:35 

judaspriest napisał(a):
Kim jest dowolny ksiądz, żeby wpływać na mój stosunek do religii?

a kim ty jesteś, że tobie wolno?

judaspriest napisał(a):
Posłużyły one w przeszłości (z Afryki płyną wieści, że także dzisiaj), do palenia ludzi, co oczywiście chrześcijan nie obraża.

{{Citation needed}}
nawiasem mówiąc, świry się znajdą zawsze i wszędzie, więc nie wątpię, że to prawda - przynajmniej technicznie rzecz biorąc.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 20 kwietnia 2010 20:35 

ghazer napisał(a):
judaspriest napisał(a):

Nikim. Dlatego nie podjąłem wyzwania do polemiki z księdzem.

ghazer napisał(a):
judaspriest napisał(a):
Posłużyły one w przeszłości (z Afryki płyną wieści, że także dzisiaj), do palenia ludzi, co oczywiście chrześcijan nie obraża.

{{Citation needed}}
nawiasem mówiąc, świry się znajdą zawsze i wszędzie, więc nie wątpię, że to prawda - przynajmniej technicznie rzecz biorąc.

Ja tego nie wymyśliłem, nie biorę argumentów z rękawa (w tym przypadku od Kostrzewskiego). Przy czym nie da się już zedytować.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 20 kwietnia 2010 20:41 

judaspriest napisał(a):
ghazer napisał(a):
judaspriest napisał(a):

Nikim. Dlatego nie podjąłem wyzwania do polemiki z księdzem.

a czym jest mówienie o zdejmowaniu klapek z oczu, jak nie próbą wpłynięcia na czyjś stosunek do religii? :)
judaspriest napisał(a):
ghazer napisał(a):
judaspriest napisał(a):

{{Citation needed}}

Ja tego nie wymyśliłem, nie biorę argumentów z rękawa (w tym przypadku od Kostrzewskiego). Przy czym nie da się już zedytować.

mało konkretne źródło jak dla mnie. to że ktoś tak powiedział to kiepska dokumentacja, delikatnie mówiąc. nie mówię, żeby od razu zamieszczać fotki, ale jakaś informacja prasowa przynajmniej byłaby na miejscu. a tak to jest po prostu sianie fudu.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]