Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest piątek, 22 listopada 2019 21:07

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 15 kwietnia 2010 0:42 

Dla zainteresowanych: http://www.youtube.com/watch?v=BMRSCvx8ZeA&NR=1

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 15 kwietnia 2010 18:08 

"-Większość ludzi, to są chrześcijanie.
- Kto? Co? W jakim sensie chrześcijanie? Oni sami nie wiedzą kim są! Każdy sobie sam wymyśla boga pośrednio narzuconego. Każdy ciągnie w swoją stronę rozumienia boga, co jest dla kogo dobre, co złe.

Wszystkie religie tzw. uniwersalistyczne wzięły swój początek z porządku społecznego społeczeństw pierwotnych. Coś musiało być pierwsze. Tym praźródłem jest sama natura. Jeżeli powstało coś takiego jak pro-organizacja społeczna, to ona już w jakiś sposób brała swoje źródła z pewnego skrępowania, jakie daje natura.

Ramy życiowe zarezerwowane dla m.in. człowieka są o wiele szersze, niż propozycje, które zawierały wszystkie religie uniwersalistyczne. One to wymyślały substraty, substytuty funkcjonowania koniecznego dla powodzenia danej grupy. W konsekwencji można zauważyć, że Europejczycy zachowują się inaczej jak ludzie Wschodu. Ale jest wiele spraw nas łączących. Czyli, jeżeli jest coś takiego, co nas łączy, to świetnie, tak, rozwijajmy to. Co nas takiego łączy? Pragnienie życia, oddychamy, seks nas łączy. A co nas dzieli? Religie nas dzielą. A to kończyć z tym! To jest nam niepotrzebne. Dlatego, że my już nie dążymy do tego, żeby się dzielić na grupy, walczyć o jakąś tam grupę, ale coraz bardziej dążymy do tego, abyśmy my, jako społeczeństwo, byli społeczeństwem globalnym, w którym każdy może czuć się potencjalnie dobrze. To jest sztuczny podział, między mahometanami a chrześcijanami. Sądzę, że umysły mają te same tylko inaczej nakręcane. Te zegarki trzeba w jakiś sposób zsynchronizować, ale nie synchronizuje się je poprzez abstrakcyjne pojęcie boga i spłaszczenie ludzkiego ego. Synchronizuje się to przez to, co każdemu człowiekowi jest przydane i tożsame. I tym się powinny tzw. guru tego społeczeństwa zajmować. Jak najszybciej tworzyć społeczeństwa, w których inność jest funkcją wolności, zaś wolność potrzebą wszystkich ludzi. Do szczęścia jest nam potrzebne to, co nas łączy. I w tej materii powinniśmy osiągnąć konsensus, a wcale nie w tych sprawach, w których my się różnimy. To was nie uszczęśliwi, że będziecie musieli narzucić sobie, że musicie pić jakiś wspólny sok. Odczuwamy już konieczność różnicy, lecz nie jest to konieczność wyboru życia lub nie życia, ale wolności. Różnice, które były wcześniej kultywowane, a wynikały z wielu tematów własnych historii społeczeństw, które nakazywały, żeby tak się zachowywać a nie inaczej, są dziś nieaktualne. Dziś nie jesteśmy odseparowani jak kiedyś. Wcześniej, pod wpływem tematów tabu wymyślonych przez guru danych społeczeństw, czy to guru wynikający z życia religijnego czy życia społecznego tamtych czasów, naturalne odruchy człowieka były tępione. Dzisiaj człowiek już odchodzi od tego, znajduje swoją własną, życiem pełną niszę.

Coraz więcej spraw już porzucamy. Porzucamy ten stary, niepotrzebny mistycyzm. To jest zbędne, niepotrzebne - balast. Powoli zrzucamy z siebie boga i kogo zaczynamy się bać? Zaczynamy się bać swojej własnej ścieżki. Czy my przeżyjemy godnie życie, wspaniałe życie?... Ta idea nas zawsze będzie łączyć. Każda jednostka w danym społeczeństwie się fatalnie czuje, ale w jakim kierunku my idziemy? W kierunku tzw. społeczeństw prachrześcijańskich? Nie. W jakimś kierunku religijnym? Nie. My się chcemy tego pozbyć. To tylko nas straszą niektórzy religijni ludzie, że bez tej tzw. wiary i tego wszystkiego, my się pogubimy, zatracimy itd. Każdy sobie wybiera to, co mu się w życiu sprawdza. Ale każdy sam. Albowiem nie ma dwóch takich samych ludzi. Wszyscy są tacy sami, ale jednak różni.

Każdy współczesny psycholog Ci powie: Ideą nie jest iść przez życie w taki sposób, żeby w wieku dorosłym, albo przedśmiertelnym powiedzieć sobie: "Argh! Ja przez całe życie byłem głupi. Ja dopiero teraz wiem, co robić”. Ta wiedza powinna kształtować człowieka o wiele wcześniej, przed wejściem w życie. A co to za wiedza? Należy chwytać życie, czerpać, czuć się usatysfakcjonowanym, nie iść na kompromisy".

Roman Kostrzewski
żródło: http://katfc.pl/readarticle.php?article_id=71

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 15 kwietnia 2010 18:35 

Cytuj:
Każdy sobie wybiera to, co mu się w życiu sprawdza. Ale każdy sam. Albowiem nie ma dwóch takich samych ludzi. Wszyscy są tacy sami, ale jednak różni.

Mi się podoba tak jak jest, świat, w którym ktoś jest katolikiem, ktoś buddystą a ktoś muzułmaninem. Czemu TY twierdzisz, że religie są złe, skoro dzięki nim ludzie mają potrzebę bycia dobrym dla innych. Czy to źle? Wyraź swoje zdanie, a nie wklejaj cytaty muzyka-blogera, który na tym ZARABIA.

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 15 kwietnia 2010 19:00 

Interesujący wywiad.
Religia nie jest do końca taka, jak myślą wierne owieczki brzuchomówców prawd.
Religia - siłą rzeczy ślepa - na przestrzeni dziejów spowodowała wiele zła na ziemi i z jej powodu przelało się o wiele więcej krwi niźli z powodu wszystkich świeckich wojen razem wziętych.
Religia dzieli ludzi różnych wyznań i narzuca skłonności do upokarzania się oraz uzależniania swoich myśli i przekonań od guru. Poczytaj Tomku, Stary Testament czy w ogóle cokolwiek, ile tam jest nienawiści, jadu i masakrycznych aktów w imię wiary (z masowymi samobójstwami włącznie).

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 15 kwietnia 2010 19:13 

ale czy znowu ma sie zaczac dyskusja na temat religii?

kazdy wierzy w to co chce, i to jest chyba kazdego indywidualna sprawa. oczywiste.

judaspriest nie wiem co chcesz osiagnac poprzez swoje wywody przeciwko religii??

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 15 kwietnia 2010 19:50 

Ewagelia Łukasza 19 w.27 "Ale tych nieprzyjaciół moich, którzy nie chcieli, bym ja (Jezus przyp.aut.) królował nad nimi, przyprowadźcie tutaj i zabijcie ich na moich oczach."

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 15 kwietnia 2010 19:53 

justyna89 napisał(a):
kazdy wierzy w to co chce, i to jest chyba kazdego indywidualna sprawa. oczywiste.

Niestety bardzo często jest tak, że to nie jest indywidualna sprawa. Nie chciałbym stracić życia z powodu tego, że ktoś się chce wysadzić w powietrze "w imię Boga".

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 15 kwietnia 2010 19:54 

judaspriest napisał(a):
Ewagelia Łukasza 19 w.27 "Ale tych nieprzyjaciół moich, którzy nie chcieli, bym ja (Jezus przyp.aut.) królował nad nimi, przyprowadźcie tutaj i zabijcie ich na moich oczach."

nie wiem, kto jest tym autorem odpowiedzialnym za owy przypisek, ale czytać to on chyba nie umie

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 15 kwietnia 2010 20:39 

cycmeister napisał(a):
judaspriest napisał(a):

nie wiem, kto jest tym autorem odpowiedzialnym za owy przypisek, ale czytać to on chyba nie umie

cytat nie jest mimo to piękny i pacyfistyczny, ale zgadzam się z przedmówcą. :)
a jeśli chodzi o takie kwiatki ogólnie, to strona http://www.cytatybiblijne.pl/ trochę tego ma. ;) np takie przykłady rycerskiej postawy i poświęcenia: http://www.nonpossumus.pl/ps/Sdz/19.php ;-).

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 17 kwietnia 2010 11:56 

Ech... słyszeliście o czymś takim jak przekłamania? W tłumaczeniu np.? Sam fakt, że przez stulecia zmieniała się interpretacja Pisma Świętego wpłynął na jego obecną treść.
Wobec czego apeluję: jak już chcesz rzucać biblijnymi cytatami, to pierwej przeczytaj Pismo przynajmniej w oryginalnym języku.

Imho cały topic bzdura. Każdy wierzy w to co chce i, o ile nie uderza to w Twoje swobody obywatelskie, to co Ci kurdeczka do tego? Z resztą najeżdżanie na chrześcijan tekstami w stylu "skoro Adam i Ewa mieli dwóch synów, to jak przetrwała ludzkość" jest dla mnie osobiście wyrazem skrajnej, tępej i bezmyślnej niechęci wobec religii. Powtarzanie tekstów "religia dzieli ludzi", "ludzie wierzą bezmyślnie w to, co powie ksiądz" albo "ile zła wyrządzono przez religię" jest dokłądnie tym samym (w tym wypadku tylko wobec wszystkich religii, nie tylko tych uznających Stary Testament").
Nie oceniaj innych swoją miarą, chciałoby się rzec.

Na koniec wszystkich zbulwersowanych "gadaniem katola" powiem, że osobiście uważam się za agnostyka.
Buziaczki :*

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]