Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest poniedziałek, 22 lipca 2019 6:32

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 30 września 2010 5:31 

Podwójna rola egzaminu licencjackiego i wstępnego na studia II stopnia nie miałaby sensu, gdyby trzeba go było zdawać dwa razy w krótkim odstępie czasu.

Obserwuję zaistniałą sytuację jak jakiś koszmarny sen, bo ona uderza w racjonalność egzaminu, który współtworzyłem i który przez ponad 6 lat był pod moją merytoryczną opieką.

Student, który zdał nasz, dość trudny, egzamin licencjacki, powinien mieć poczucie bezpieczeństwa, że spełnił warunki merytoryczne rozpoczęcia naszych studiów II stopnia i pozostały mu tylko formalności związane z rekrutacją.

Głęboko ubolewam, że to poczucie bezpieczeństwa zostało naruszone.

PostNapisane: czwartek, 30 września 2010 6:14 

Jarosław Wróblewski napisał(a):
Obserwuję zaistniałą sytuację jak jakiś koszmarny sen,

to proszę sobie spróbować wyobrazić co czujemy my... a dowiedziałam się zupełnie przez przypadek - ponieważ z braku listy napisałam do Pana Porębskiego, żeby się upewnić czy się dostałam (zawsze staram się dotrzymać wszystkich formalności, więc chciałam mieć na piśmie (nawet nie oficjalnym), że się dostałam...) ... i tak oto zaczął się dziwny koszmar...

Ciężko pracowałam, żeby wszystko wcześniej pozaliczać, żeby mieć pewność, że w razie potknięcia na pierwszym egzaminie, będę miała jeszcze dużo czasu do doszlifowania wiedzy... w tym momencie ambicja okazała się moim największym wrogiem... :(

PostNapisane: czwartek, 30 września 2010 7:54 

Witam. Skończyłem studia na Matematyce kilka lat temu i to co tu czytam to jakiś koszmar.

Ludomir Newelski napisał(a):
rekrutacja to nie sprawa Dyrekcji IM czy Dziekana, lecz Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.

Z cały szacunkiem, ale co to obchodzi studenta, który dopełnił wszelkich formalności, a na kilka dni przed początkiem semestru dowiaduje się, że może jednak nie będzie studiował. Taka sytuacja nie powinna mieć w ogóle miejsca. Dobrze, że Pan Newelski oraz Pan Kraszewski w jakiś sposób wstawiają się za studentami, ale z tego co rozumiem, to nie w ich gestii leży rozwiązanie problemu. Czy nie powinno tu paść nazwisko osoby odpowiedzialnej za ten bałagan? Bo chyba ktoś jest temu winien.

Że za forsę wszystko kupić się da...

PostNapisane: czwartek, 30 września 2010 8:01 

Co formalnie leży w czyjej gestii to jedno, a co jest przedmiotem wspólnej troski i wspólnych działań władz Wydziału i IM to drugie. W tej chwili staramy się znaleźć rozwiązanie problemu (i myślę że to obchodzi zainteresowanych studentów). Szukanie "winnych" może utrudnić ten proces.

PostNapisane: czwartek, 30 września 2010 8:13 

Mam nadzieję, że sprawę uda się rozwiązać, bo to co czytam w tym wątku to jakieś Science Fiction. Zgadzam się, że w chwili obecnej szukanie winnych może wszystko przeciągnąć (choć to oni powinni pomóc rozwiązać cały ten bałagan), ale w późniejszym terminie te osoby powinny odpowiedzieć za swój błąd.

Że za forsę wszystko kupić się da...

PostNapisane: czwartek, 30 września 2010 11:10 
Opiekun I roku

Dobra informacja!!

Udało się przezwyciężyć problemy formalne. Oficjalny komunikat Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej planowany ok. 12:00. Proszę sprawdzać swoje konta na IRCE.

JK

PostNapisane: czwartek, 30 września 2010 11:16 

Ja przepraszam, ale jak to będzie wyglądać u kolejnych roczników? Chciałabym zdać egzamin jeszcze w tym semestrze, ale na magisterkę startować normalnie w przyszłym roku. Domyślam sie, że podobna sytuacja co Didi..
I co? Zdawać czy nie zdawać, żeby potem nie mieć problemów z dostaniem się na magisterskie?

PostNapisane: czwartek, 30 września 2010 11:32 
Opiekun I roku

W przyszłości ta sytuacja nie będzie podobna, ponieważ, mając już świadomość istnienia takiego problemu, podejmiemy działania, by go zawczasu rozwiązać. Gdy odpowiednie decyzje zostaną podjęte, zostaną Państwo o tym poinformowani.
Jestem przekonany, że osoby pragnące dostać się na studia magisterskie w przyszłym roku nie będą musiały się tak stresować.

A do decyzji o zdawaniu w lutym ma Pani jeszcze kilka miesięcy, więc proszę się na razie tym nie kłopotać.

JK

PS. A ostatecznie (choć nie ma się czym chwalić) wszystko skończyło się dobrze.

PostNapisane: czwartek, 30 września 2010 13:20 
Opiekun I roku

PILNE!!!

Okazało się, że nie możemy ogłosić listy osób przyjętych na studia II stopnia, gdyż część kandydatów nie dopełniła różnych formalności, niezbędnych do zakończenia studiów I stopnia.

W szczególności niektóre osoby nie zadeklarowały swojej specjalności (co uniemożliwia wyliczenie punktów ECTS), są też osoby, które nie złożyły indeksów.

W związku z tym wszystkie osoby, kandydujące w tej rekrutacji na studia II stopnia proszone są o pilny kontakt z Dziekanatem, osobisty lub ew. telefoniczny (71 375 7895) w celu sprawdzenia, czy nie ma się żadnych zaległości. Można też pisać z prośbą o informację do p. Porembskego, sekretarza Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej (kryspin at math.uni.wroc.pl).

Jeżeli wszystkie wątpliwości zostaną wyjaśnione, lista przyjętych pojawi się jutro wczesnym popołudniem.

JK

PostNapisane: czwartek, 30 września 2010 15:40 

Chciałam podziękować bardzo wszystkim, którzy dzisiaj pomogli nam rozwiązać ten problem. Mam nadzieję, że jutro już ukażą się listy i cały koszmar się skończy!

Pozdrawiam i jeszcze raz bardzo dziękuję!
MD

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]