Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest poniedziałek, 23 września 2019 18:43

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 23 czerwca 2010 23:10 

Kurcze sam już nie wiem co będzie dla mnie lepsze. Z jednej strony zależy mi na matematyce ekonomicznej i ubezpieczeniowej, z drugiej chciałbym też mieć solidne podstawy z informatyki, które mogłyby mi się przydać w przyszłej pracy i po prostu dla samego siebie :roll: . I co tu robić :P .

PostNapisane: środa, 23 czerwca 2010 23:23 
Opiekun I roku

Nie przesadzić. Może Pan robić matematykę ekonomiczną i ubezpieczeniową i dobrać sobie odpowiednie kursy narzędzi informatycznych (u nas albo nawet w Instytucie Informatyki). Studia jednoczesne to ciekawa propozycja, ale bardzo wymagająca - o tym trzeba pamiętać, by nie być później rozczarowanym.
A jak będzie Pan bardzo tęsknić za informatyką, to można później pomyśleć o drugim kierunku.

JK

PostNapisane: czwartek, 24 czerwca 2010 11:37 

Ja na Twoim miejscu zacząłbym w październiku studiować dwa kierunki - informatykę oraz matematykę w Instytucie Informatyki i w Instytucie Matematycznym, odpowiednio.

Jeśli ułożyłbyś sobie plan zajęć tak, jak jest to opisane niżej (zasady zapewne się nie zmienią, ale na wszelki wypadek czytaj wszystko)

http://www.ii.uni.wroc.pl/cms/files/MatInf.pdf,

to miałbyś tylko 5-6 przedmiotów (w zależności od tego, czy zostałbyś zwolniony z matematyki elementarnej) i spełniłbyś (w przypadku matematyki nawet z nawiązką) wszystkie wymagania związane z zaliczaniem semestru na obu kierunkach.

Pół roku później byłbyś w bardzo dobrej sytuacji, ponieważ miałbyś lepsze wyobrażenie o studiowaniu oraz wszystkie drogi otwarte: mógłbyś kontynuować ambitnie studiowanie dwóch kierunków bądź zrezygnować z informatyki i zaliczyć jakieś przedmioty informatyczne na matmie. Co więcej, nie byłbyś w ogóle do tyłu, jeśli chodzi o specjalizację ekonomiczną, na pierwszym roku robi się bowiem głównie przedmioty obowiązkowe.

Zgadzam się przedmówcą - nie wolno przesadzać - dlatego jeśli zacząłbyś dwa kierunki, to nie radzę brać przedmiotów innych, niż te z planu wyżej, choćby Cię kusiło ;) no, może "wajf" ;)

PostNapisane: czwartek, 24 czerwca 2010 11:49 
Opiekun I roku

totek napisał(a):
Zgadzam się przedmówcą - nie wolno przesadzać - dlatego jeśli zacząłbyś dwa kierunki, to nie radzę brać przedmiotów innych, niż te z planu wyżej, choćby Cię kusiło ;) no, może "wajf" ;)

WAIF (Wycena i Analiza Instrumentów Finansowych) 1 będzie w semestrze letnim.

JK

PostNapisane: czwartek, 24 czerwca 2010 22:42 
Opiekun I roku

Tomek Z napisał(a):
1.Mógłby ktoś powiedzieć o co chodzi w tym punkcie rejestracji? Dostępne tam są jakieś warunki pod którymi kryją się nazwy egzaminów i dwie opcje do zaznaczenia: nie wybieram lub wybieram. Ja mam do wyboru tylko dwa warunki (pisemna matematyka i język obcy) a gdzie reszta przedmiotów?

2.Dlaczego zaznaczając przedmioty zdawana na maturze ( to jest akurat w punkcie "wprowadź egzaminy maturalne i wyniki matury") nie ma rozszerzonej matematyki czy fizyki?

Tego typu kłopoty techniczne zawsze można zgłosić telefonicznie do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej, która potem zgłasza to do Centrum Informatycznego, które obsługuje IRKĘ.

Tomek Z napisał(a):
Jeśli chodzi o wynik to należy je uzupełnić po 30 czerwca, kiedy otrzymamy wyniki z matur, tak?

To zależy, czy podpisał Pan (jeszcze w szkole) zgodę na przetwarzanie danych osobowych w związku z maturami. Jeśli tak, to system sam ściągnie oceny z Warszawy.

JK

PostNapisane: piątek, 25 czerwca 2010 0:56 

Dziękuję, jutro na pewno przedzwonię :wink: .

A co do tych jednoczesnych studiów...to niezłą zagwozdkę sobie zgotowałem na max. tydzień przed podjęciem ostatecznej decyzji :) . Sam już teraz nie wiem co robić. Z jednej strony moim priorytetem jest matematyka (zwłaszcza ekonomiczna i ubezpieczeniowa) z drugiej, tak jak pisałem wcześniej, zależy mi na solidnej znajomości narzędzi informatycznych, które przydadzą mi się w przyszłej pracy zawodowej i na praktykach (przy czym zaznaczam, że nie chcę robić raczej kariery jako informatyk czy programista). No i teraz sam nie wiem czy lepsza będzie dla mnie matematyka, na której na pewno realizowałbym przedmioty ze specjalności ekonomicznej i ubezpieczeniowej + interesujące mnie przedmioty z matematyki komputerowej czy jednak te studia jednoczesne...

PostNapisane: piątek, 25 czerwca 2010 2:08 

Tomek Z napisał(a):
Z jednej strony moim priorytetem jest matematyka (zwłaszcza ekonomiczna i ubezpieczeniowa) z drugiej, tak jak pisałem wcześniej, zależy mi na solidnej znajomości narzędzi informatycznych, które przydadzą mi się w przyszłej pracy zawodowej i na praktykach (przy czym zaznaczam, że nie chcę robić raczej kariery jako informatyk czy programista).

skoro tak, to chyba nie masz czego szukać na informatyce - chyba że z ciekawości. uczyć się narzędzi możesz zapisując się na kursy/pracownie komputerowe (u nas lub w ii, jeśli będzie taka potrzeba), a informatyka jako drugi kierunek jest dość mocno obciążająca i na szczęście nie polega bynajmniej na samym poznawaniu narzędzi.

PostNapisane: piątek, 25 czerwca 2010 6:46 

Ciągle piszesz o narzędziach. Czy mógłbyś precyzyjniej określić co rozumiesz pod tym pojęciem, bo może nie potrzebnie Ci mieszamy w głowie z informatyką.
Sprawa wygląda tak:
1. Jeśli chcesz się nauczyć jakiś języków programowania (np. skryptowych - to są bardzo fajne narzędzia do obrabiania danych zazwyczaj) i ogólnie zgłębić tematykę ściśle informatyczną (algorytmy, złożoność obliczeniowa, podstawy sieci komputerowych itd) jak najbardziej rozważ 2 kierunki studiów.
2. Jeśli chcesz poznać narzędzia typu: Office, System R i inne typowe dla ekonomistów, statystyków itp. To nie ma co się pchać na informatykę, bo tego tam nie ma. Z kolei na matematyce są prowadzone kursy z takiego oprogramowania.
Dodatkowo dodam, że na matematyce są prowadzone kursy również z języków programowania (np. C, perla i innych) na które zawsze możesz się zapisać. Na kursy na informatyce też możesz się zapisać będąc studentem tylko matematyki (wymaga to pewnie z 2-3 rozmów, ale nikt nie robi problemów jeśli wyrażasz chęć nauczenia się czegoś).

"Życie byłoby prostsze, gdyby Bóg dostarczył kod źródłowy." :D

PostNapisane: piątek, 25 czerwca 2010 12:14 

Właściwie raczej to drugie :). Pozostanę więc chyba przy wyborze matematyki, nic już nie mieszając. Tym bardziej, że wczoraj zobaczyłem ten spis przedmiotów: http://www.math.uni.wroc.pl/rekrutacja/?menu=9#faq9 no i jednak trochę tego jest. Pisząc narzędzia informatyczne miałem na myśli właśnie te niezbędne dla ekonomistów, statystyków itp.

PS

Znajduje się może gdzieś spis tych kursów, na które mógłbym uczęszczać studiując matematykę? Na stronce IM ciężko znaleźć.

PostNapisane: piątek, 25 czerwca 2010 13:01 
Opiekun I roku

Tomek Z napisał(a):
Znajduje się może gdzieś spis tych kursów, na które mógłbym uczęszczać studiując matematykę? Na stronce IM ciężko znaleźć.

W tym semestrze: http://www.math.uni.wroc.pl/ogloszenia2/planzajec.php na dole: Kurs. narz. inf.

JK

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]