Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest sobota, 21 września 2019 3:15

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 31 maja 2010 11:54 

Jestem tegoroczną maturzystka.(zdawałam rozszerzoną matematykę i fizykę) Nie umiem się zdecydować nad specjalizacją. Chciałabym spróbować zrobić: nauczanie matematyki z fizyką i matematyka finanse i ubezpieczenia.(coś w tym stylu)
Czy da się zrobić dwie specjalizacje jednocześnie ( wiem że nauczanie jest bardzo czasochłonne)?
Jak wygląda przepisywanie ocen ( gdybym najpierw poszła na PWr na matematyka finanse i ubezpieczenia, a później na UWr na specjalizacje nauczanie)? Słyszałam że trochę inaczej realizuje się program na PWr i UWr, więc musiałabym na jednej z tych uczelni przerobić cały materiał. Czy może lepiej zrobić dwie specjalizacje na jednej uczelni w tym wypadku na UWr? Proszę o obiektywną opinie/odpowiedź

PostNapisane: poniedziałek, 31 maja 2010 14:59 
Opiekun I roku

klaudynka napisał(a):
Czy da się zrobić dwie specjalizacje jednocześnie ( wiem że nauczanie jest bardzo czasochłonne)?

Niewykluczone, że tak, choć z przyczyn organizacyjnych może to być trudne, zwłaszcza w przypadku studiów na dwóch uczelniach.

klaudynka napisał(a):
Jak wygląda przepisywanie ocen ( gdybym najpierw poszła na PWr na matematyka finanse i ubezpieczenia, a później na UWr na specjalizacje nauczanie)? Słyszałam że trochę inaczej realizuje się program na PWr i UWr, więc musiałabym na jednej z tych uczelni przerobić cały materiał.

Decyzję o przepisaniu ocen podejmuje Dziekan. Ogólna zasada jest taka, że oceny od 4,0 w górę przepisujemy, słabszych - nie. Dotyczy to przede wszystkim zajęć na niższych latach, w stosunku do których można założyć porównywalny zakres materiału.

klaudynka napisał(a):
Czy może lepiej zrobić dwie specjalizacje na jednej uczelni w tym wypadku na UWr?

Myślę, że na jednej uczelni jest to dużo prostsze organizacyjnie.

JK

PostNapisane: poniedziałek, 31 maja 2010 16:27 

Dziękuję za wyczerpująca odpowiedź
mam jeszcze jedno pytanie. Jeżeli poszłabym najpierw na politechnikę i udało by się przepisać wszystkie te oceny z matematyki to umiałabym zrobić specjalizacje (nauczycielska) szybciej niż 3 lata. Zależy od mojego tempa czy ustaleń władzy?

PostNapisane: poniedziałek, 31 maja 2010 18:13 
Opiekun I roku

Obawiam się, że nie, gdyż specjalność nauczycielska wiąże się z pewnym zestawem zajęć dydaktycznych. Na pierwszym roku jest psychologia, na drugim pedagogika, która wymaga zaliczenia psychologii, poza tym jeszcze dydaktyka matematyki i metodyki nauczania matematyki 1 i 2. A wszystkie te przedmioty są konieczne, by móc odbyć praktyki w podstawówce i gimnazjum. Do tego dochodzi drugi przedmiot (np. fizyka) z jego wymaganiami.

Może zresztą wypowiedzą się studenci specjalności nauczycielskiej i przestawią, na ile w ich przypadku ta specjalność jest czasochłonna.

JK

PostNapisane: poniedziałek, 31 maja 2010 21:44 

Rozumiem. Dziękuję

PostNapisane: sobota, 12 czerwca 2010 10:54 

Robiąc nauczanie matematyki i fizyki moim zdaniem ciężko będzie Ci pogodzić to z drugą specjalnością. Wydaje się, że na fizyce nie ma dużo zajęć lecz są one bardzo pracochłonne. Ciężko jest dograc plan u nas na matematyce i na wydziale fizyki, więc nie wiem czy w ogóle byłoby to możliwe gdybys chciała jeszcze inną specjalizacje.

PostNapisane: sobota, 12 czerwca 2010 11:30 

A jeśli ktoś nie jest zdecydowany, czy możliwe jest połączenie matematyki w ekonomii i ubezpieczeniach z zastosowaniami rachunku prawdopodobieństwa i statystyki? Z jakim nakładem pracy to się wiąże? Dużo wykładów i konsultacji nakładałoby się na siebie?

PostNapisane: sobota, 12 czerwca 2010 14:57 
Opiekun I roku

Po pierwsze, są w zasadzie trzy semestry na decyzję, więc niewykluczone, że już Pan zdąży ją podjąć.

Po drugie, różnice programowe można sprawdzić w programie studiów. To, czy zajęcia się nakładają, zależy od planu na dany semestr, ale należy przypuszczać, że częściowo tak - nigdy nie ma tak, żeby się nic z niczym nie nakładało, zwłaszcza dla różnych specjalności.

Po trzecie, konsultacje raczej nie jest coś, co się nakłada: co to są konsultacje?

JK

PostNapisane: sobota, 12 czerwca 2010 22:59 

Cytuj:
Po pierwsze, są w zasadzie trzy semestry na decyzję, więc niewykluczone, że już Pan zdąży ją podjąć.

Jaki Pan ?! :)

Jest dostępny gdzieś na stronie instytutu plan zajęć np. na ten lub poprzedni semestr? Chciałbym zobaczyć jak to wygląda.

Ile jest dodatkowych zajęć (konsultacji i konwersatorium) i jaki jest przerabiany na nich dodatkowy materiał? Są może jakieś informacje na ten temat na stronie IM?

PostNapisane: sobota, 12 czerwca 2010 23:15 

Tomek Z napisał(a):
Jest dostępny gdzieś na stronie instytutu plan zajęć np. na ten lub poprzedni semestr? Chciałbym zobaczyć jak to wygląda.

Ile jest dodatkowych zajęć (konsultacji i konwersatorium) i jaki jest przerabiany na nich dodatkowy materiał? Są może jakieś informacje na ten temat na stronie IM?

co do pierwszego pytania, to ja wiem, że to wygodnie spytać na forum, ale naprawdę tak trudno to znaleźć samemu?
jeśli idzie o konsultacje, to większość prowadzących ma dwie godziny tygodniowo, jak ktoś potrzebuje, to często można uzgodnić dodatkowe terminy. a omawia się to, co się chce omówić, jak sama nazwa wskazuje służą do konsultowania się. ;) godziny konsultacji są dostępne przed sekretariatem i na ogół na stronie "konsultanta".
konwersatorium jest tylko dla niektórych przedmiotów, zgodnie z planem, z reguły godzina w tygodniu. jeśli w ogóle jest tam jakiś dodatkowy materiał, to raczej dobierany "dynamicznie".

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]