Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest piątek, 06 grudnia 2019 16:25

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 09 maja 2010 13:14 

Czy była by możliwość studiowania równocześnie matematyki (jeszcze nie wiem jaka specjalność, może matematyka nauczycielska) oraz studiów na AWF? Czy trudno byłoby pogodzić te dwa kierunki?

PostNapisane: niedziela, 09 maja 2010 15:01 

Czy można studiować matematykę i wychowanie fizyczne na awf?
Czy można studiować oba te kirunki równocześnie na studiach dziennych

PostNapisane: niedziela, 09 maja 2010 15:17 
Opiekun I roku

Myślę, że formalnie nie ma przeszkód.
Natomiast pozostaje oczywiście kwestia, jak pogodzić studiowanie dwóch kierunków. Studia matematyczne są dość czasochłonne i obawiam się, że dopasowanie zajęć (które na pierwszym roku są w zasadzie sztywne) i znalezienie czasu na naukę może być dużym wyzwaniem.
Dodatkowo, matematyka nauczycielska jest (w późniejszym okresie) dodatkowo czasochłonne, bo trzeba zrobic uprawnienia do nauczania dodatkowego przedmiotu.

JK

PostNapisane: niedziela, 09 maja 2010 15:27 

Nauka nie jest tym czego się obawiam, myślę że dam radę. Interesuję mnie bardziej czy będą jakieś problemy jeśli nie będę na równoległych zajęciach, czy jeśli nauczę się na egzaminy ale opuszczę sporą liczbę zajęć na którymś z kierunków będe mógł kontynuować studia?

PostNapisane: niedziela, 09 maja 2010 15:55 

Dopasowanie planu może być dość ciężkie z powodu sztywnych godzin zajęć na awfie. Co do nie bywania na równoległych zajęciach to jeśli to będą wykłady to raczej bez problemu, ale z ćwiczeniami możesz mieć problem oczywiście (w szczególności obecność na zajęciach na awfie jest dość szczegółowo sprawdzana i raczej z tego co wiem nie chętnie idzie się pod tym względem studentom na rękę).

"Życie byłoby prostsze, gdyby Bóg dostarczył kod źródłowy." :D

PostNapisane: niedziela, 09 maja 2010 15:57 

a nie ma możliwości zdobycia uprawnień do nauczania w-f jako drugiego przedmiotu? to by mogło trochę ułatwić w takiej sytuacji.
na większości przedmiotów obecność jest w zasadzie nieobowiązkowa, natomiast zaliczenie ćwiczeń zależy od punktów, które zazwyczaj są zdobywane głównie na cotygodniowych/codwutygodniowych kartkówkach, ew. dwa-trzy razy w semestrze są większe kolokwia z danego przedmiotu. z przedmiotów realizowanych na pierwszym roku obecność jest sprawdzana chyba tylko na laboratoriach (waif, c++ - nieobowiązkowe), podstawach prawa (obowiązkowe tylko dla specjalności ekonomicznej, z tym że obecność o ile wiem jest ważna głównie pod tym względem, że za 100% frekwencji jest zaliczenie "za darmo") i ochronie własności intelektualnej (ale wydaje mi się że tutaj akurat jest sprawdzana bardziej pro forma...). generalnie teoretycznie można było zaliczyć semestr na 5.0, spędzając na uczelni maksymalnie ~2-3 godziny tygodniowo (i to trochę na wyrost podaję). pozostaje pytanie, czy jesteś w stanie się nauczyć w domu na tyle żeby zdać. raczej się u nas do nauki nie zmusza, więc to twoja sprawa, jak i kiedy się uczysz. jak jest na awfie z tym, to lepiej się zapytać na jakimś ichniejszym forum. ;)

PostNapisane: niedziela, 09 maja 2010 16:03 
Opiekun I roku

ghazer napisał(a):
pozostaje pytanie, czy jesteś w stanie się nauczyć w domu na tyle żeby zdać. raczej się u nas do nauki nie zmusza, więc to twoja sprawa, jak i kiedy się uczysz.

Zmuszać - nie zmusza się, ale wymagać - wymaga. I o tym warto pamiętać, bo mam wrażenie, że osoby, którym z biegu wszystko szybko wchodzi do głowy są jednak na pierwszym roku w mniejszości. Natomiast istotnie wystarczy (przynajmniej na pierwszym roku) wykazywać się wiedzą na sprawdzianach pisemnych, by zdobyć zaliczenie.

A w-f-u nie można zaliczyć jako drugiego przedmiotu na specjalności nauczycielskiej.

JK

PostNapisane: niedziela, 09 maja 2010 16:07 

Jan Kraszewski napisał(a):
ghazer napisał(a):
pozostaje pytanie, czy jesteś w stanie się nauczyć w domu na tyle żeby zdać. raczej się u nas do nauki nie zmusza, więc to twoja sprawa, jak i kiedy się uczysz.

Zmuszać - nie zmusza się, ale wymagać - wymaga. I o tym warto pamiętać, bo mam wrażenie, że osoby, którym z biegu wszystko szybko wchodzi do głowy są jednak na pierwszym roku w mniejszości.

dlatego podkreślam, że jest to raczej techniczna możliwość, a nie norma. :)

a właściwie dlaczego nie można robić w-f? nauczyciele w-f są inaczej traktowani przez ustawę?

Ostatnio edytowano niedziela, 09 maja 2010 16:08 przez ghazer, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: niedziela, 09 maja 2010 16:08 
Opiekun I roku

Techniczna możliwość - jak najbardziej.

JK

PostNapisane: niedziela, 09 maja 2010 16:15 

nawiasem mówiąc, braki merytoryczne wynikające z nieobecności na zajęciach można też próbować nadrabiać, korzystając z konsultacji i tutorni. większość prowadzących jest dosyć elastyczna, jeśli chodzi o godziny konsultacji, więc myślę że to może pomóć w sytuacji napiętego planu.

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]