Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest poniedziałek, 22 lipca 2019 6:34

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: 2010/2011
PostNapisane: sobota, 15 maja 2010 14:09 

Witam, mam kilka pytań:
1. czy z takimi wynikami mam realną szansę się dostać: matma podstawa 95%+; matma rozszerzenie 50-70%; j obcy podstawa 60-80%
2. czym się różni studiowanie matematyki na uniwerku od politechniki?
3. czy będę miał dużo do nadrabiania w porównaniu do innych studentów? czy warto byłoby zacząć się już uczyć w wakacje? jeżeli tak to za co w wakacje się zabrać: powtarzać i doskonalić to co było na maturze czy może zacząć uczyć się czegoś spoza programu maturalnego?

czekam na odpowiedź i z góry dziękuję
pozdrawiam

PostNapisane: sobota, 15 maja 2010 15:46 

Ujprak napisał(a):
Witam, mam kilka pytań:
1. czy z takimi wynikami mam realną szansę się dostać: matma podstawa 95%+; matma rozszerzenie 50-70%; j obcy podstawa 60-80%

myślę, że bez większych problemów powinieneś się dostać.
Cytuj:
2. czym się różni studiowanie matematyki na uniwerku od politechniki?

programowo jest podobnie, przynajmniej na początku (na ile jestem w stanie się zorientować na podstawie relacji kolegów z ppt), ale o ile wiem jest dosyć znaczna różnica w "atmosferze". u nas większość prowadzących ma "ludzkie" podejście, raczej nikt nie stara się "uwalić" jak najwięcej studentów, a przeciwnie, starają się pomóc, żeby jak najwięcej osób zdało (co nie znaczy, że nic nie trzeba robić, albo że jest łatwo zdać, marne są szanse na zdanie bez sporego wkładu własnej pracy).
Cytuj:

3. czy będę miał dużo do nadrabiania w porównaniu do innych studentów? czy warto byłoby zacząć się już uczyć w wakacje? jeżeli tak to za co w wakacje się zabrać: powtarzać i doskonalić to co było na maturze czy może zacząć uczyć się czegoś spoza programu maturalnego?

raczej nie, zajęcia są prowadzone raczej od podstaw, nie oczekuje się od studentów (na starcie przynajmniej) wiedzy wykraczającej poza podstawę maturalną. jeśli już chcesz się uczyć (co może nie jest takim złym pomysłem, o ile nauka nie zastąpi całkiem odpoczynku - głupio byłoby nie skorzystać z okazji i się nie polenić w trakcie najdłuższych wakacji w życiu ;P ), to raczej czegoś "poza program", zwłaszcza że jednym z celów, jake stawiają sobie wykładowcy na pierwszym roku jest wybicie studentom z głowy myślenia schematami "maturalnymi". ;)
możesz zajrzeć do skryptów dostępnych na stronie głównej im i na stronach wykładowców.

PostNapisane: sobota, 15 maja 2010 19:22 

dzięki, ale mam jeszcze dwa pytanka:
1. nie wiem dokładnie jak jest z wyborem specjalizacji, czy powiedzmy na każdą specjalizacje ma iść jakiś procent studentów, czy po prostu wybieram niezależnie od inncyh i np. wszyscy mogą iść na matematykę finansową?
2. czy pracodawcy patrzą na typ szkoły(tzn polibuda czy uniwerek)? jeżeli tak to który cenią wyżej? (mam tutaj na myśli głównie perspektywe matematyki finansowej)

PostNapisane: sobota, 15 maja 2010 20:50 

Ujprak napisał(a):
dzięki, ale mam jeszcze dwa pytanka:
1. nie wiem dokładnie jak jest z wyborem specjalizacji, czy powiedzmy na każdą specjalizacje ma iść jakiś procent studentów, czy po prostu wybieram niezależnie od inncyh i np. wszyscy mogą iść na matematykę finansową?

raczej nie ma takiej możliwości, żeby to kontrolować. u nas w ogóle nie wybiera się specjalizacji jako specjalizacji, wybierasz tylko przedmioty, a na koniec w zależności od wybranych przedmiotów dostajesz wpis na dyplomie, że masz takie a takie specjalizacje. przy magisterskich to jest chyba trochę bardziej skomplikowane (inny egzamin), ale o ile rozumiem program studiów, to nie ma i tak większego znaczenia. jedyne ryzyko z tym związane jest takie, że gdyby wszyscy wybrali jedną specjalność, to byłyby problemy z miejscami na przedimotach obowiązkowych - ale w takiej sytuacji pewnie dałoby się bez większych problemów zwiększyć ilość grup ćwiczeniowych (tak jak w tym roku np. na waif 1 i topologii).

PostNapisane: sobota, 15 maja 2010 21:36 
Opiekun I roku

Ujprak napisał(a):

A ja proponuję zajrzeć tutaj i przerobić samodzielnie cały kurs bez zaglądania (zbyt szybkiego) do odpowiedzi. To dość skutecznie odzwyczaja od szkolnego schematyzmu, a przy okazji może pomóc na teście wstępnym pod koniec września.
Ujprak napisał(a):

Po pierwsze, w kwestii formalnej: nie specjalizacji, tylko specjalności.
Po drugie, tak jak napisał ghazer, specjalności się nie wybiera, tylko realizuje. Ryzyka przeludnienia nie ma, zawsze można utworzyć nowe grupy.
Ujprak napisał(a):
2. czy pracodawcy patrzą na typ szkoły(tzn polibuda czy uniwerek)? jeżeli tak to który cenią wyżej? (mam tutaj na myśli głównie perspektywe matematyki finansowej)

Myślę, że cenią jednych i drugich.

JK

PostNapisane: niedziela, 16 maja 2010 10:30 

Ujprak napisał(a):

Pracodawcy patrzą na twoje umiejętności. Czy masz odpowiednią wiedzę aby byś efektywnym pracownikiem na danym stanowisku. To czy studiowałeś na pilibudzie czy na uniwerku nie ma w zasadzie większego znaczenia znaczenia.

"Życie byłoby prostsze, gdyby Bóg dostarczył kod źródłowy." :D

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]