Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest poniedziałek, 26 sierpnia 2019 5:30

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 29 grudnia 2009 13:46 

w przyszłym roku mają obowiązywać inne zasady rekrutacji, więc czy wystarczy te 40% nie wiadomo, dlatego staraj się już teraz nadrabiać zaległości, by matura poszła ci dużo lepiej, będziesz pewniejszy, ze dostaniesz się na ten kierunek, a naprawdę warto, matematyka na naszym uniwersytecie jest naprawdę super, chociaż poziom jest naprawdę wysoki, więc zamiast zastanawiać się ile procent wystarczy, nadrabiaj zaległości.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 29 grudnia 2009 16:10 

dostać się nie sztuka ;) sztuką jest wytrwać jak już się tu jest ;) radzę nadrobić zaległości zanim zaczniesz studia, bo później i czasu na nadrabianie brakuje :P

Tytuł: Re: Witam.
PostNapisane: środa, 30 grudnia 2009 20:26 
Opiekun I roku

czarnywiatr napisał(a):
Interesuję mnie także sprawa rekrutacji, tzn kiedy na kierunek matematyka na tę uczelnię rozpoczyna się rekrutacja na semestr pierwszy rozpoczynający się w październiku w 2010 roku, bo ciężko uzyskać jednoznaczną odpowiedź, przeglądając na stronach, przynajmniej takie jest moje subiektywne odczucie.

Rekrutacja letnia rozpocznie się z początkiem czerwca otwarciem systemu rejestracji elektronicznej. System ten zostanie zamknięty zapewne z początkiem lipca. po jego zamknięciu nie będzie już można "dopisać się", a osoby, które się zapisały i zapłaciły opłatę będą czekały na wynik rekrutacji.

Wszelki daty, jak tylko zostaną ogłoszone, oraz inne informacje będzie można znaleźć na stronie rekrutacji
(procedura rekrutacji, którą można tam znaleźć dotyczy rekrutacji lutowej, ale w lecie będzie w zasadzie taka sama - na stronie pojawi się, jak tylko zamkniemy rekrutację lutową).

JK

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 31 grudnia 2009 10:52 

Oczywiście nadrabiam zaległości cały czas- ten 40 procent wynik nie jest wyższy właściwie dlatego, że z około 3-4 działów zadania opuszczam, bo jeszcze tych działów się nie uczyłem, ale oczywiście zamierzam i idę z tym do przodu na bieżąco.Rozwiązuję na razie wszelkie zadania z tego co już "przetrawiłem" stąd wynik jeszcze nie ten.Czy warto studiować tu? Właśnie tak przeczuwam, z tego co zdążyłem wyczytać tu i gdzie indziej, dlatego tak się zainteresowałem.Jak będzie się zobaczy pozdro dla wszystkich:)

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 31 grudnia 2009 17:11 
Opiekun I roku

czarnywiatr napisał(a):
Czy warto studiować tu?

Warto. :)

JK

Tytuł: Re: Witam.
PostNapisane: piątek, 08 stycznia 2010 15:37 

czarnywiatr napisał(a):
Witam serdecznie.Uniwersytetem Wrocławskim niedawno zainteresowałem się tak jak i matematyką.W l i ll klasie z matmy miałem 2, niemniej od 3 zacząłem się ku zdziwieniu wszystkich uczyć do rozszerzonej.Z tymże, gdy ktoś ma takie zaległości, nie jest łatwo.W każdym razie na obecną chwilę piszę rozszerzenie na ok 40 procent.Mam jeszcze 4 miesiące nauki.Mam więc pytanie- czy wynik, właśnie powiedzmy 40 procent już by starczył aby tu się dostać ? (oczywiście nie zamierzam spocząć na laurach w nauce:p) Biorąc pod uwagę, że fizyki ani informatyki na maturze zdawać nie będę? .Interesuję mnie także sprawa rekrutacji, tzn kiedy na kierunek matematyka na tę uczelnię rozpoczyna się rekrutacja na semestr pierwszy rozpoczynający się w październiku w 2010 roku, bo ciężko uzyskać jednoznaczną odpowiedź, przeglądając na stronach, przynajmniej takie jest moje subiektywne odczucie.BARDZO dziękuję za wszelkie informację, i pozdrawiam wszystkich:).

Ja osobiście miałam około 60% z matury,ale podstawowej , a były osoby co miały około 40 % też z podstawowej. To nie zależy od tego jak mature napiszesz, bo materiał na studiach jest zupełnie inny niż w liceum. Nie jest się trudno dostać, ale utrzymać. A jeżeli chodzi o zaległości z liceum , to ja miałam ogromne, i nie powiem ciężko było, ale jeżeli komuś zależy i się stara to da rade;)

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 24 stycznia 2010 18:33 

już nie mogę się doczekać :) :)

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 30 stycznia 2010 23:42 

Jan Kraszewski napisał(a):
Mamy duży limit miejsc, więc w ostatnich latach przyjmowaliśmy wszystkich chętnych. Przyzwoicie zdana matura rozszerzona z matematyki powinna spokojnie wystarczyć.
http://www.math.uni.wroc.pl/rekrutacja/

przyzwoicie zdana, czyli w jakich mniej-więcej granicach? Czy ok. 70% wystarczy, by startować na UWr na matematykę?

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 30 stycznia 2010 23:49 

Osobiście znam osoby, które z matematyki podstawowej miały koło 40 % i się dostały. niektóre odpadły po pierwszym semestrze, no ale niektórzy mocno popracowali i do tej pory są z nami :)

Wszystko zależy od tego ile będzie chętnych i z jakimi wynikami przyjdą.

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 31 stycznia 2010 0:27 
Opiekun I roku

just91 napisał(a):
Czy ok. 70% wystarczy, by startować na UWr na matematykę?

Spokojnie wystarczy.

JK

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]