Forum Instytutu Matematycznego UWr

Teraz jest niedziela, 17 listopada 2019 23:32

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 02 maja 2012 19:40 

Może jestem w tym odosobniony, ale razi mnie trochę to, że na stronie głównej Instytutu nie ma żadnej informacji na temat tego jakie koła u nas działają, ani gdzie można ich szukać (chyba że ta informacja jest, tylko dobrze schowana). Wiadomo że można się dowiadywać pocztą pantoflową, ale...
Ja sam wiem na pewno o działalności koła teoretyków, koła zastosowań, koła biomatematyków (nie mają chyba żadnej strony?), no i koła pi (aczkolwiek nie jestem pewien, czy ono jeszcze formalnie istnieje, czy tylko to forum?).
Czy jest szansa że pojawią się jakieś przynajmniej śladowe informacje na temat kół na stronie głównej IM?

PostNapisane: środa, 02 maja 2012 21:17 

Ostatnio z jakiegoś rankingu przy okazji Giełdy Kół Naukowych dowiedziałem się o istnieniu koła specjalności nauczycielskiej(jako jedyne z IM było klasyfikowane:0), ale zapytani studenci specjalności nauczycielskiej nic o nim nie słyszeli:]
Edit: na stronie Rady Kół Naukowych UWr
Cytuj:
Wydział Matematyki i Informatyki:
*Koło Studentów Informatyki "KSI"
*SKN Matematyków Sekcji Zastosowań
*SKN Matematyków Specjalności Nauczycielskiej
*SKN Matematyków Teoretyków

PostNapisane: czwartek, 03 maja 2012 3:27 

Wiem że rkn ma te informacje, ale to że trzeba szukać aż tam (albo raczej w wyszukiwarkach), żeby się tego dowiedzieć, to trochę dziwne. Też nigdy nie słyszałem o żadnym kole nauczycieli (ale na swoją obronę mogę powiedzieć, że nie realizuję specjalności nauczycielskiej ;) ).

PostNapisane: czwartek, 03 maja 2012 7:47 

Koło Pi formalnie nie istnieje, jego schedą jest forum.

PostNapisane: czwartek, 03 maja 2012 12:03 
Opiekun I roku

Koło specjalności nauczycielskiej istnieje, ale jest, by tak rzec, samorządne i niezależne. O ile rozumiem, tworzą je osoby angażujące się w różne aktywności, organizowane przez p. Mikołajczyk.

Teoretycy działają, link do ich strony jest w zakładce "Studenci".

Zastosowańcy ostatnio aktywowali się: viewtopic.php?f=7&t=4210 , nie wiedziałem jednak, że mają stronę, nie uznali za konieczne, by mnie o tym poinformować.

Wiem o biomatematykach tyle, że istnieją, być może nie jest to formalna struktura z punktu widzenia Gmachu Głównego.

A w ramach komentarza: jakiś czas temu zdarzało mi się zachęcać studentów, by organizowali się w koła, był plan koła aktuarialnego, ale jak każda inicjatywa odgórna nie znalazło to większego odzewu. Jak widać po kole zastosowańców, działania oddolne są skuteczniejsze. Bardzo chętnie informowałbym o tych działaniach, np. linkując strony kół, z radością powitałbym stronę kół naukowych, na której można by znaleźć wszystkie informacje o kołach działających w IM. Nauczony jednak wcześniejszymi doświadczeniami nie zamierzam się za studentami uganiać. Ogłaszam za to, że jestem otwarty na wszelkie inicjatywy w tej kwestii, które wyjdą ze strony studentów.

JK

PostNapisane: poniedziałek, 07 maja 2012 21:50 

to może ja wykażę inicjatywę i w imieniu koła teoretyków poproszę o aktualizację linka do strony koła na stronie instytutowej (wcześniej nawet nie wiedziałem, że jakiś jest), aktualny adres to http://www.knmt.math.uni.wroc.pl/ , na starej stronie ( http://knmtuwr.wikidot.com/ ) powinna się wkrótce pojawić informacja o przeniesieniu.
z góry dziękuję. :)
nawiasem mówiąc, koło zastosowań ma siedzibę w instytucie matematyki (źródło), więc chyba nie u nas. :D

PostNapisane: wtorek, 08 maja 2012 0:21 
Opiekun I roku

ghazer napisał(a):
to może ja wykażę inicjatywę i w imieniu koła teoretyków poproszę o aktualizację linka do strony koła na stronie instytutowej (wcześniej nawet nie wiedziałem, że jakiś jest), aktualny adres to http://www.knmt.math.uni.wroc.pl/ , na starej stronie ( http://knmtuwr.wikidot.com/ ) powinna się wkrótce pojawić informacja o przeniesieniu.
z góry dziękuję. :)

Z dołu proszę. Adres zaktualizowany.
Swoją drogą, ciekawe kto to jest "teoretyk UWr"...

ghazer napisał(a):
nawiasem mówiąc, koło zastosowań ma siedzibę w instytucie matematyki (źródło), więc chyba nie u nas. :D

No to akurat nie ich wina...

JK

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]